Bemowskie Centrum Kultury

Bemowskie Centrum Kultury

Lokalizacja i dane kontaktowe

Miasto:
Warszawa
Adres:
ul. Górczewska 201
Email:
Telefon:
(22) 532 04 00
Adres www:
http://www.artbem.pl/

Opis klubu Bemowskie Centrum Kultury

Amfiteatr Bemowo jest obiektem oddanym do użytku w styczniu 2008r., położonym w Parku Górczewska na warszawskich Jelonkach. Posiada w pełni zadaszoną widownię o pojemności 960 miejsc siedzących w postaci ponumerowanych ławek drewnianych oraz ok. 600 miejsc stojących. Obiekt wyposażony jest w dwie garderoby z pełnym zapleczem socjalnym oraz pomieszczenie kuchenne. Półokrągła scena o powierzchni około 130 m2, dzięki nowoczesnym rozwiązaniom technicznym spełnia wymogi zarówno zespołów muzyki rozrywkowej czy rockowej, jak i chóru operowego czy nawet orkiestry symfonicznej. W sezonie 2008 gościliśmy artystów z rodzimej sceny artystycznej (Kasia Cerekwicka, Stanisław Soyka czy Indios Bravos), jak i gwiazdy formatu światowego (Kate Ryan czy Boney M.).

Amfiteatr wraz z oczkiem wodnym, terenami zielonymi oraz przyległą infrastrukturą stanowi wyjątkową kompozycyjnie całość projektową. W połączeniu
z nowoczesnymi rozwiązaniami technicznymi (specjalistyczny dedykowany do tego typu obiektów system nagłośnieniowy oraz oświetleniowy) obiekt stanowić będzie bardzo atrakcyjną propozycję do organizacji plenerowych imprez kulturalnych.