Wreck and Reference [experimental, USA] | Wrocław

Koncerty
Wreck and Reference [experimental, USA] | Wrocław

Wtorek, 27 sierpnia 2019
godz: 20:00

D.K. Luksus

Wita Stwosza 16, Wrocław

Pokaż na mapie Pokaż na mapie

Wreck and Reference [US, The Flenser]
// electronic / experimental / drone / noise / post-metal //

Wreck and Reference wracają po dwóch latach do Polski z materiałem z nowego długogrającego albumu Absolute Still Life.

Nowe wydawnictwo zwiastuje radykalne odejście od ciężkich, noizowych brzmień i zwrócenie się ku bardziej abstrakcyjnej elektronice. Brak żywej perkusji nadaje albumowi chłodniejszy i bardziej wyalienowany charakter. Na płycie usłyszymy mniej krzyku, a więcej osobliwych tekstur. Wraz z Absolute Still Life, Wreck and Reference po raz kolejny wkracza samotnie na nieznane i trudne do skategoryzowania, brzmieniowe terytorium.

Podobnie jak poprzednie wydawnictwa, płyta wychodzi w wytwórni The Flenser, która ma pod swoimi skrzydłami takie projekty jak All Your Sisters, Have a Nice Life, Bell Witch czy Planning for Burial.

Wreck and Reference ma na swoim koncie cztery EPki i trzy albumy długogrające. Ich debiut, zatytułowany Black Cassette, to zestaw ciężkich, przesterowanych, syntezatorowych brzmień i liryki pełnej odniesień do filozofii determinizmu i poczucia izolacji, charakterystycznej dla twórczości Cormaca McCarthy’ego. Ich pierwsze długogrające albumy – Y̶o̶u̶t̶h̶ (2012) i Want (2014), opisywane przez redakcję Pitchoforka jako „radykalna wizja” i „niczym nieograniczony eksperyment”, prezentowały już znacznie bogatszą paletę brzmień. Wydany w 2016 r. longplay Rivers Romance End stanowił kolejny krok na drodze do doskonalenia kompozytorskiego rzemiosła, testując granice noizowego, opartego na samplach instrumentarium.

BC: https://wreckandreference.bandcamp.com/
VIDEO: https://www.youtube.com/watch?v=3c28gM9HdLQ
VIDEO: https://www.youtube.com/watch?v=d7bWGuVQK44Sprawdź inne wydarzenia @ Wrocław

Wreck and Reference [experimental, USA] | Wrocław Wrocław

HAMMA vol. 3: Empro & Coco Berlin

Pt, 31 stycznia 2020
godz: 23:00

Wreck and Reference [experimental, USA] | Wrocław Wrocław

Frkntn On Tour | Wrocław

Pt, 07 lutego 2020
godz: 21:00

od 15 PLN