SLAP! #3 / DEADBEAT LIVE! & KENNETH CHRISTIANSEN

Clubbing
Techno

Sobota, 31 maja 2014
godz: 23:00

Das Lokal

Plac Solidarności 1/3/5, Wrocław

Pokaż na mapie Pokaż na mapie

SLAP! to nietuzinkowe przedsięwzięcie dwóch wrocławskich aktywistów sceny muzycznej i wizualizacyjnej. Karol Rakowski aka SPECTRIBE & Maciek Sobolewski aka SOBOLEVSKY.

Najważniejszym aspektem ich imprez jest, oprócz doborowych artystów – dźwięk. Specjalnie na tę imprezę zainstalowane zostanie nagłośnienie EAW o mocy 15 KW.

Po dwóch lokalnych edycjach przyszedł czas na gości z zagranicy. I to od razu z najwyższej półki: Scott Monteith aka DEADBEAT oraz KENNETH CHRISTANSEN, założyciel wytwórni Echocord.

Całość dopełnią wrocławskie perełki DOT DOT live!, rezydent Das Lokal-u VITEK JANSKY oraz SLAP! , Visuals vj EMIKO.

LINE UP:

△ DEADBEAT live! (Echocord / Wagon Repair – Canada)

△ KENNETH CHRISTIANSEN (Echocord – Denmark)

△ DOT DOT (Jointed Generation)

△ VITEK JANSKY (!lectric play)

△ SPECTRIBE (Slap / 2much)

△ SOBOLEVSKY (Slap / Kickbeat)

——-

∆∆∆∆∆ DEADBEAT / Echocord / Wagon Repair – Canada

https://soundcloud.com/deadbeat
http://www.residentadvisor.net/dj/deadbeat

Deadbeat czyli Scott Monteith, pochodzi z Montrealu, ale od kilku dobrych lat mieszka w Berlinie, gdzie dzięki nieskrępowanej możliwości tworzenia, wydaje swoją mieszankę minimalnej elektroniki z dubowym ładunkiem dla takich wytwórni jak Cynosure, Musique Risquée, Scape i Spectral. Od wielu lat jego muzyka jest pozytywnie oceniana przez krytyków z branżowych czasopism. Regularnie występuje na najbardziej znanych i cenionych festiwalach, m.in.: Sonar w Barcelonie, Berlinie Transmediale i Mutek w Montrealu.

Albumy :

Primordia (2001)
Wild Life Documentaries (2002)
Something Borrowed, Something Blue (2004)
New World Observer (2005)
Journeyman’s Annual (2007)
Roots And Wire (2008)
Drawn And Quartered (2011)
Eight (2012)
The Infinity Dub Session (2014)

∆∆∆∆∆∆ KENNETH CHRISTIANSEN / Echocord – Denmark

http://www.residentadvisor.net/dj/kennethchristiansen
https://soundcloud.com/erraticnyc/erratic-podcast-22-kenneth

Zainteresowanie muzyką elektroniczną Kennetha sięga 1991 roku, kiedy zaczął dj’ing na małą skalę. W 1996 roku przeniósł się do Kopenhagi i rozpoczął pracę w sklepie muzycznym. Z biegiem lat biznes stał się jeszcze większy i w 1999 roku otworzył własny sklep Science Fiction wraz z dobrym przyjacielem. Jednocześnie był organizatorem takich imprez jak klub Simplicity, która stała się ogromnym sukcesem w podziemnym kręgu muzyki w Kopenhadze. Przez prawie rok Kenneth oraz jego dwóch przyjaciół prezentowali wielki świat muzyki elec- tronicznej dla powiększającej się grupy ludzi. W 2001 roku zdecydował się zamknąć sklep Science Fiction aby zatrudnić się w innym sklepie płytowym o nazwie Loud, gdzie pracował do 2004 r., odpowiedzialny za muzykę elektroniczną.
W 2002 roku Kenneth założył recordlabel Echocord. Do tej pory wydał takich artystów jak Mikkel Metal, Fenin, Anders Ilar, Tilliander Andreas, Thomas Fehlmann i Substance, Vain- queur, Dub Tractor, Opiate, Dug Surgeon, Jan Jelinek, The Modernist and Michael Mayer. Echocord jest rozprowadzane przez Kompakt z Kolonii. W zeszłym roku stworzył siostrzany label o nazwie Echocord Colour.
W 1998 roku zaczął grać jako dj coraz więcej. Stefan Betke aka Pole zaczął zapraszać Kenneth’a na „Scape showcases” w Europie w takich klubach jak „WMF” (Berlin), „Maria” (Berlin), „Nusonturm” (Frankfurt), „NBI” (Berlin), ostatnie 3 lata na festiwalu Sonar (Barcelona), Studie 672 (Kolonia) oraz Spring Dance (Uttrecht). Kenneth wykonał także Echocord show- cases, głównie w Niemczech, Szwecji i Norwegii…
Na koniec 2004 roku zdecydował się zakończyć pracę w recordshop, aby zapoczątkować otwar- cie nowego klubu o nazwie „Culture Box”. CB to nie tylko klub, to miejsce, w którym inni organizatorzy mogą tworzyć własne imprezy, showcases, wizualizacje i inne aktywności. Klub osiągnął wielki sukces gdzie można było zobaczyć artystów takich jak John Tejada, Thomas Fehlmann, Superpitcher, Luciano, IsolŽe, Oliver Hacke, Daniel Meteo, Wighnomy Brothers, Barbara Morgenstern, Fenin, Carl Craig, Richie Hawtin, Chica Paula & Reinhard Voigt.

W tej chwili robi pokazy w całej Europie artystów jak Luke Hess, Mikkel Metal, Fluxion, Deadbeat i Onmutu Mechanicks
Najnowszy projekt Kenneth’a nazywa się Pattern Repeat prowadzony wspólnie z przyjacielem Resoe, który prowadzi wytwórnię Baum.

http://www.residentadvisor.net/dj/kennethchristiansen
https://soundcloud.com/erraticnyc/erratic-podcast-22-kenneth

∆∆∆∆∆∆∆ DOT DOT / Jointed Generation – PL
http://facebook.com/dotdot.fm
http://soundcloud.com/dot-dot
http://www.discogs.com/artist/Dotdot-dot

Muzyczny eksperymentator. Ceni sobie głębie w muzyce, ekspresję i radość poszukiwania nowych brzmień. Ma odwagę tworzyć muzykę alternatywną do najnowszych mód, którą cechuje brud, przestrzeń i nietuzinkowe podejście do kompozycji. Każdy utwór zgrywany jest na żywo. Komponuje muzykę bez komputera, który w istnieniu twórcy zastępuje konsolę miksera. Każda z jego maszyn generuje niepowtarzalne dźwięki, które są jego znakiem rozpoznawczym.
Wrocławski muzyk występując w wersji live demonstruje pokaz tego jak przełożyć emocje na występ. Na co dzień zajmuje się projektowaniem nowoczesnych lamp dla firmy chors. Niedawno wydał album City Animal w labelu Pawlacz Perski. Album przyjął się z bardzo pozytywnym przyjęciem.

http://pawlaczperski.bandcamp.com/album/city-animal

Na potrzeby projektu przygotował specjalną muzykę, która jest kompozycją basu, pianina, szumu i efektów dźwiękowych.

tytuł: „Light particles ” (Cząsteczki świetlne.)

Projekt audiowizualny ( prezentowany na żywo)- będący połączeniem granych na żywo autorskich produkcji muzycznych Dot Dota z miksowanymi w czasie rzeczywistym wizualizacjami autorstwa VJ Emiko, z pogranicza live cinema oraz video artu.
Projekt jest efektem pracy zespołowej w zakresie specjalnych aranżacji świetlnych, tańca oraz obrazu stworzonego przez Emiko. Całość współgra z muzyką przygotowaną na potrzeby projektu.

∆∆∆∆∆∆ VITEK JANSKY / Lectric Play – PL
http://www.mixcloud.com/vitekjansky/

Dj i promotor na wrocławskiej scenie elektronicznej. Pomysłodawca serii !lectric play. Pasjonat wszystkiego co ma w sobie groove i przyjemną nutę. Wielki fan przyjaznej atmosfery. Poszukiwacz tego co dobre. Odpowiedzialny za sprowadzenie do Wrocławia takich artystów jak: SASCHIENNE, TERRANOVA, DAVE DK, TIGERSKIN, MONOLAKE, JAN JELINEK, JAY SHEPHEARD, TRICKSKI, JONA, OLIVER DEUTSCHMANN, DEADBEAT, ARIL BRIKHA, JAMES FLAVOUR, METOPE, DAVE TARRIDA, SLEEPARCHIVE czy SWEET’N’CANDY. Niestrudzony aktywista wrocławskiej sceny house & techno. Supportował między innymi: Dj T, Lopazz, Losoul, Swayzak, Vincenzo, Heathrob, Noze, Apparat, Jeff Samuel, Lawrence, Matthias Tanzmann czy Oliver Hacke.http://www.mixcloud.com/vitekjansky/ !lectric play to muzyka, ludzie, miejsca, atmosfera i taniec. To rozmowy, przekaz, euforia i roztargnienie. To starania, chęci, oddanie i szczerość w tym co poprzez muzkę można przekazać odbiorcom. To radość i wielka pasja. !lectric play to podróż przez dzień i noc, to nieustające emocje i głębokie przeżycia. To ciągłe poszukiwania i dążenie do lepszego. To sens i znaczenie.

∆∆∆∆∆ SPECTRIBE / SLAP / 2MUCH – PL
http://www.mixcloud.com/SPECTRIBE/

∆∆∆∆∆ SOBOLEVSKY / SLAP / KICKBEAT – PL

https://www.facebook.com/djsobolevsky
http://www.residentadvisor.net/user-profile.aspx?name=sobolevsky
https://www.mixcloud.com/sobolevsky/

∆∆∆∆∆ VJ EMIKO

Emilia Gumańska – artystka wizualna, scenarzystka, producentka wideo, operator, fotograf.

VJ EMIKO udzielała się vj’sko oraz w formie projektów audiowizualnych m. in. podczas :
N-Minutes Video Art Festival w Szanghaju, Dimanche Rouge w Helsinkach, Mapping Festival w Genewie, AVAV w Sao Paulo , Comuna w Rio de Janeiro, Sound:Frame w Wiedniu, Electrovision Live Cinema w Londynie, Expanded VJism w Budapeszcie, LPM Live Performance Meeting w Meksyku, Scope Sessions w Berlinie, VJ FEST w Istambule, Freemote Festival w Utrechcie /, LPM Live Performance Meeting w Rzymie oraz podczas festiwali: Tauron Nowa Muzyka , Heineken Open’er Festival , Era Nowe Horyzonty , Audioriver Festival.

http://vimeo.com/vjemiko
https://www.facebook.com/emikovj
http://vjemiko.tumblr.com/Sprawdź inne wydarzenia @ Wrocław

SLAP! #3 / DEADBEAT LIVE! & KENNETH CHRISTIANSEN Wrocław

Festiwal: Uwaga Czesi!

Nd, 20 października 2019
godz: 16:00

SLAP! #3 / DEADBEAT LIVE! & KENNETH CHRISTIANSEN Wrocław

Madison McFerrin | Stary Klasztor | Wrocław

Śr, 23 października 2019
godz: 20:00