Otto von Schirach vs 666Cent + Notorious Nastie Shitmat

Clubbing

Czwartek, 18 marca 2010
godz: 20:00

Firlej

ul. Grabiszyńska 56, Wrocław

Pokaż na mapie Pokaż na mapie

Otto von Schirach vs 666Cent + Notorious Nastie

Po świetnym przyjęciu w ramach Asymmetry Festivalu 2009 – Otto Von Schirach ponownie zawita do Wrocławia. Tym razem wystąpi z perkusistą Balazsem Pandi, który wspomagał już na koncertach Merzbowa czy Venetian Snares. Razem tworzą niezwykły duet, który z pewnością zadowoli fanów pokręconej elektroniki z dodatkiem połamanych partii perkusyjnych. Jako support wystąpią Notorious Nastie oraz Shitmat. 

Otto Von Schirach – pół Kubańczyk, pół Niemiec, urodził się w 1978 w zabagnionych, przepełnionych uchodźcami rejonach Little Havana Miami. Jako dziecko był wielokrotnie świadkiem rytuałów związanych z Santerią i Białą Magią, które to praktykowała jego babka. To otworzyło jego oczy na to co dziwne i niezrozumiałe. Otto wychował się słuchając miami bassu, gore grindu, gangsta rapu i kubańskeigo afro noise’u. A kiedy kupił swój pierwszy automat perkusyjny, od pewnego ćpuna z sąsiedztwa, odkrył swoją pasję związaną z tworzeniem pokręconych narkotycznych rytmów nasączonych psychotropowymi substancjami przesterowującymi. 

Po nagraniu 8 albumów, zagraniu 10,000 koncertów, zebraniu 4 gigabajtów sampli i zepsuciu 7 komputerów, czego jeszcze można chcieć? Otto w chwili obecnej pracuje nam paroma nowymi kolaboracjami z Venetian Snares, Doormouse, Gut, Ebola, Gouch oraz przesiaduje w studiu, obmyślając nowe pomysły które zostaną wykorzystane na kolejnym albumie Skinny Puppy. 

Na koncercie w Firleju, Otto wystąpi z Balazsem Pandi. To węgierski perkusista który brał udział w wielu projektach m.in. na koncertach wspomagał Merzbowa czy Venetian Snares podczas nagrywania Pink+Green. Jego przyszłe projekty zapowiadają się równie dobrze – udział w nagrywaniu materiału Flying Lotus oraz projekt z Justinem Broadrickiem, Billem Laswellem i Enduserem – Blood of Heroes. 

www.ottovonschirach.com

www.myspace.com/ottovonschirach 


Shitmat

Shitmat to elektroniczny przydomek pochodzącego z Brighton breakcore`owego artysty Henry`ego Collinsa. Zrodzony we wrześniu 2003 roku projekt oscylował początkowo głównie w okolicach bezkompromisowego stylu gabba i jungle. Sam Collins Nagrywał między innymi dla słynnej wytwórni Planet Mu, w której szeregach występuje także Venetian Snares. 

Jego późniejsze inspiracje są dość szerokie jednak w głównej mierze opiera się on na formalnych eksperymentach, które ukazują jego poczucie humoru oraz dystans do własnej twórczości. W swych utworach wykorzystuje zarówno popularne klasyki samplingu (Amen Break) jak i motywy nieco zaskakujące jak na przykład podkład dźwiękowy z brytyjskiej opery mydlanej (The Archers). Potrafi nagrać całą EPkę wykorzystując tylko jeden ragga`owy sampel i jest w stanie za pomocą techniki plądrofonii tworzyć zaskakujące muzyczne kolaże. 

Podczas swoich występów Shitmat nosi bejsbolową czapeczkę firmy Burberry, która wraz z nagranym albumem „The Lesser Spotted Burberry”, jest wyrazem jego ironicznego i prześmiewczego stosunku do brytyjskiej subkultury agresywnych nastolatków Chav ubierających się głównie w wytwory z wyżej wymienionym logo. 

W 2003 roku wraz z kilkoma innymi artystami zaangażował się w eksperymentalny projekt Wrong Music, który przerodził się w wytwórnię promującą i wydającą taneczną i nietaneczną muzykę elektroniczną. 

Koncerty Henry`ego Collinsa ze względu na swój przekrojowy charakter prezentowanej muzyki przyciągają nie tylko wielbicieli muzyki tanecznej czy drum`n`bassów lecz także ciężkiej muzyki gitarowej. 

www.shitmat.co.uk

www.myspace.com/henryshitmat 


Koncert na last.fm:

18.03.2010 @ Firlej


Organizator:

www.firlej.wroc.pl


Współpraca:

www.asymmetry.pl Sprawdź inne wydarzenia @ Wrocław

Otto von Schirach vs 666Cent + Notorious Nastie Shitmat Wrocław

Audio City pres. Chicago Loop

Pt, 18 października 2019
godz: 23:00

Otto von Schirach vs 666Cent + Notorious Nastie Shitmat Wrocław

LATE SHOW: EXIT

Pt, 18 października 2019
godz: 22:00

Otto von Schirach vs 666Cent + Notorious Nastie Shitmat Wrocław

Hardwagon b4: Bella Ćwir + TBA

Sb, 19 października 2019
godz: 21:00

Otto von Schirach vs 666Cent + Notorious Nastie Shitmat Wrocław

Hardwagon: Zlot Alternatywek

Sb, 19 października 2019
godz: 23:00

Otto von Schirach vs 666Cent + Notorious Nastie Shitmat Wrocław

HAMMA vol. 2: Leon Licht

Sb, 19 października 2019
godz: 23:30