OLAFUR ARNALDS

Clubbing
Chill out

Wtorek, 09 października 2018
godz: 20:00

Wrocław

, Wrocław

Pokaż na mapie Pokaż na mapie

Ólafur Arnalds – islandzki kompozytor, muzyk i producent na jedynym koncercie w Polsce!

9 października zdobywca nagrody BAFTA wystąpi w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu. Islandczyk zagra u nas w ramach światowej trasy koncertowej, pierwszej od trzech lat. Bilety na wszystkie wiosenne występy Ólafura, łącznie z prestiżowym Royal Albert Hall w Londynie, zostały wyprzedane.

W swej solowej twórczości Arnalds oryginalnie łączy dźwięki fortepianu, sekcji smyczkowej i elektroniki. Wychował się w rodzinie muzyków: jego ojciec był nauczycielem gry na pianinie. Swój pierwszy autorski materiał, album „Eulogy for Evolution” i EP „Variation of Static” nagrał w 2008 roku i promował podczas wspólnej trasy ze sławnymi Sigur Rós. Swój talent i rynkową pozycję Arnalds potwierdził kolejnymi albumami „…And They Have Escaped the Weight of Darkness „ i „For Now I Am Winter (2013 ). Na koncie ma także soundtracki do takich filmów jak „Another Happy Day” Sama Levinsona z Ellen Barkin w roli główne czy „Igrzyska śmierci” (The Hunger Games”) z Jennifer Lawrence. Za muzykę do znakomitego serialu „Broadchurch” otrzymał prestiżową nagrodę BAFTA TV Craft Award.

W 2015 roku wraz z pianistką Alice Sarą Ott Islandczyk współtworzył też projekt „The Chopin Project”, mający na celu nowe spojrzenie na spuściznę Fryderyka Chopina. Projekt był hołdem Ólafur dla jego babci, wielkiej miłośniczki twórczości polskiego twórcy. W ostatnich latach ukazały się także kolekcja „Loon” i „Trance Frendz” dokumentująca jego współpracę z Nilsem Frahmem.

Jego kompozycja „Particles” nagrana wspólnie z Nanną Bryndis z popularnej grupy of Monster And Men byłą pierwszym utworem w klasycznej aranżacji wyemitowanym w programie Zane Lowe „Beats 1”. Od kilku lat Ólafur współtworzy też elektroniczny duet Kiasmos. We Wrocławiu Arnalds zagra na fortepianie i instrumentach elektronicznych, zaś towarzyszyć mu będzie perkusista oraz kwartet smyczkowy.

„The Final Chapter” (z serialu „Broadchurch” https://youtu.be/rUL04sHIVhI
„Only The Winds” https://youtu.be/9eWewdTkghM
„This Place Was A Shelter” https://youtu.be/8eo1xMC7VbU

Zamów bilety już teraz na Biletomat.plSprawdź inne wydarzenia @ Wrocław

OLAFUR ARNALDS Wrocław

Kwiat Jabłoni x Forma Płynna

Nd, 16 czerwca 2019
godz: 16:00

OLAFUR ARNALDS Wrocław

Dark Trinity

Śr, 19 czerwca 2019
godz: 23:00

od 20 PLN
Brak zdjęcia Wrocław

LET’S DANCE on Barbarka

Śr, 19 czerwca 2019
godz: 21:00

OLAFUR ARNALDS Wrocław

Trance Night Szczecin

Sb, 22 czerwca 2019
godz: 22:00