MORCHEEBA zagra we Wrocławiu!

Koncerty
MORCHEEBA zagra we Wrocławiu!

Piątek, 21 lipca 2023
godz: 20:00

A2 Centrum Koncertowe

ul. Góralska 5, Wrocław

Pokaż na mapie Pokaż na mapie

MORCHEEBA zagra we Wrocławiu!
wROCKfest.pl zaprasza 21 lipca do Centrum Koncertowego A2 we Wrocławiu na koncert zespołu MORCHEEBA
Legenda trip-hopu wraz ze swoją charyzmatyczną wokalistką Skye Edwards będzie promować swój dziesiąty album studyjny, zatytułowany „Blackest Blue”. Nie zabraknie także największych hitów formacji, powstałych w ciągu 28 lat aktywności scenicznej zespołu.
Morcheeba to bez wątpienia jeden z najważniejszych zespołów trip-hopowych wszechczasów. Grupę założyli w 1995 bracia Paul i Ross Godfrey oraz charyzmatyczna wokalistka i autorka tekstów Skye Edwards. W tym składzie zespół zasłynął jako twórcy ballad „Trigger Hippie” czy „Blindfold”, jednak największy sukces przyniosły im kompozycje „Rome Wasn’t Built In A Day”, „The Sea” oraz „Otherwise”.
Kariera Morcheeby trwa już ponad ćwierć wieku. W 2020 roku formacja nie mogła koncertować, co pozwoliło Skye Edwards i Rossowi Godfreyowi na spokojną pracę nad nowymi kompozycjami i ich studyjne doszlifowanie.
Owocem tej pracy jest album „Blackest Blue”, który ujrzał światło dzienne w lipcu 2021 nakładem Nopaper Records i jest głęboko osadzony w muzycznej historii zespołu. Na płytę trafiło dziesięć utworów łączących downbeat, trip-hop, chillout, electro-pop i soul, czyli wszystko, co w stylu Morcheeby najbardziej atrakcyjne i lubiane. Album powstawał w niełatwych czasach, a jego celem był pozytywny przekaz, zarówno w warstwie muzycznej jak lirycznej – tak Skye Edwards pisze o przezwyciężaniu losowych przeciwności i odkrywaniu nowych sił we własnym wnętrzu. Jej zmysłowy wokal i świetna muzyczna produkcja nadają tekstom wiarygodności i mocy. Na płycie gościnnie pojawili się m.in. Duke Garwood (znany ze współpracy z Markiem Laneganem) i Brad Barr (The Slip, The Barr Brothers). Najnowszy album Morcheeby promowały single „Sounds of Blue”, „Oh Oh Yeah” i „The Moon”.
21.07.23 godz.20.00 Centrum Koncertowe A2, ul. Góralska 5
MORCHEEBA
bilety: 150 zł – I pulaSprawdź inne wydarzenia @ Wrocław

MORCHEEBA zagra we Wrocławiu! Wrocław

Ciało stałe: Aksamit & Co.

Cz, 01 czerwca 2023
godz: 23:00

MORCHEEBA zagra we Wrocławiu! Wrocław

Transformator: KITTIN

Pt, 02 czerwca 2023
godz: 23:00

od 60 PLN
Imprezy blisko Ciebie w Tango App →