Kadabra Dyskety Kusaje: koncert na Tamce

Koncerty
Kadabra Dyskety Kusaje: koncert na Tamce

Czwartek, 30 czerwca 2022
godz: 21:00

Wyspa Tamka

Wyspa Tamka, Wrocław

Pokaż na mapie Pokaż na mapie

Kadabra Dyskety Kusaje to ukraińsko-polski duet elektroniczny. Tworzą go Mariya Mavko, pochodząca ze Lwowa wokalistka i flecistka, oraz Michał Szczepaniec, wrocławski multiinstrumentalista i producent. Muzyka duetu unosi się gdzieś pomiędzy słowiańską folkową wrażliwością, a utrzymaną w bajkowym i eksperymentalnym duchu elektroniką. W swojej muzyce duet z łatwością i lekkością łączy bardzo skrajne elementy: delikatnie dźwięki fletu i cytry zderza z przesterowanymi syntezatorami i szaleńczymi rytmami, chwytliwe popowe melodie z progresywnymi strukturami i nieoczywistymi harmoniami.
W 2020 roku zespół został nominowany do nagrody WARTO przyznawanej przez Gazetę Wyborczą. W roku 2022 duet wystąpił na Festiwalu Folkowym Polskiego Radia Nowa Tradycja, gdzie zdobył nagrodę radiowej Czwórki za „spójną muzyczna narracje i wyraz sprzeciwu wobec rzeczywistości”
Swoją pierwszą EPkę zatytułowaną Simplex zespół wydał w 2019 roku nakładem Seszele Records. Był to mini album koncepcyjny, bazujący na radzieckiej książce dla dzieci zatytułowanej „Byłem w komputerowym mieście”. EPka spotkała się z bardzo entuzjastycznym przyjęciem, z ogromnym wzruszeniem i zachwytem wyrażał się o niej jeden z autorów wspomnianej książki, który zupełnie przypadkiem odkrył ją w internecie.
21 kwietnia 2022 roku ukazał się debiutancki album duetu, zatytułowany Slowa.

💸 tax: free

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupySprawdź inne wydarzenia @ Wrocław

Kadabra Dyskety Kusaje: koncert na Tamce Wrocław

Podróż w Czasie vol.2

Pt, 01 lipca 2022
godz: 21:00

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →