K180 with JPLS & EMPRO

Clubbing

Sobota, 20 listopada 2010
godz: 22:00

Krakowska 180

ul. Krakowska 180, Wrocław

Pokaż na mapie Pokaż na mapie

K180  – cykl imprez klubowych, które mają miejsce każdego miesiąca w klubie KRAKOWSKA180, prezentując światowej klasy DJ’i zrzeszonych pod różnymi szyldami producenckimi.
Główną ideą cyklu jest zaprezentowanie wrocławskiej publiczności nowych trendów w muzyce elektronicznej oraz prezentacja fanom sceny clubbing‘owej muzycznych brzmień, które w krótkim czasie będą promowane i wykorzystywane na polskiej scenie klubowej..
Aby zapewnić wysoki poziom muzyczny, line up K180 zawsze uświetni gwiazda dużego formatu, rozpoznawalna na światowej scenie muzyki klubowej w zestawieniu ze wschodzącymi lecz już uznanymi muzykami.

JPLS [Minus || Cornfield (USA)]

Twórczość JPLS’a charakteryzują redukcja oraz abstrakcja w jednym. Uprzednio matematyk, obecnie producent muzyki techno z 10-letnim stażem. Jego przeszłość jest równie zróżnicowane jak materiał, który wydaje.
Zazwyczaj znajduje ukojenie na słynących z upraw kukurydzy ziemiach Indiany. Krocząc po świecie własnymi ścieżkami, Jeremy Jacobs przedstawia unikatowe doświadczenia z minimalizmem muzycznym.
Niebywale precyzyjne rytmy oraz miłość do bardzo niskich częstotliwości, sprawiają, że jest On absolutnym outsiderem i wyznacznikiem trendów w dzisiejszym zagraconym świecie techno.
Poczynając od jego pierwszego wydawnictwa „Program” wydanego na wytwórni Minus, JPLS przesunął granicę wyznaczającą balans pomiędzy tanecznymi produkcjami w stronę eksperymentu.
Oba albumy, czyli debiutancki „Twilite” oraz ubiegłoroczny „The Depths” wydał na wytwórni Richiego Hawtina. Występował na największych festiwalach, łącznie z Sonarem, oraz w najbardziej prestiżowych klubach na całym świecie u boku m.in. Magdy oraz Troya Pierce’a.
Każda pojedyncza produkcja symbolizuje bardzo dużą abstrakcyjność tego świata. Ubranie tego w słowa nie należy do rzeczy prostych. Każdy kolejny dźwięk umożliwia jednak wejście w interakcję z kreowanym w głowie artysty światem.
http://www.myspace.com/jpls25
http://soundcloud.com/jpls

EMPRO [WATERGATE / BAR25 || Berlin]

Mattias Proppe zaczął swoja przygodę z gramofonami na początku 2000r. jako dj. Podróż poznawcza przez wszystkie gatunki muzyki elektronicznej zakończyła się prawdziwą fascynacją rasowym minimal techno.
Zaczął regularnie grywać w takich miejscach jak TRESOR, WATERGATE, MARIA, WMF, POLAR TV, CASINO or the PFEFFERBANK. W 2005 roku EMPRO został rezydentem BAR25, gdzie 15-godzinne maratony za gramofonami zaliczano do standardu. Empro skutecznie działa jako animator berlińskiej sceny. W 2004r. założył agencje MIND THE CRAP promującą najlepszych berlińskich dj’ów. Znany jest z takich cyklów jak SLEEPLESS organizowanych na na festiwalu MELT! oraz BETRIEBSFEIER czy HOME SWEET HOME.
http://www.myspace.com/wwwmyspacecomempro

Empro w akcji:
Empro Maria am Ostbahnhof Berlin 07.03.09
http://www.youtube.com/watch?v=QVNal1KtwAI
Empro @ Home Sweet Home
http://www.youtube.com/watch?v=kMJvVgezS1A&feature=related

SUPPORT:
PLAN [Tanzvoyeur || Wrocław]
MIKE PIKE [Plug n’Play || Wrocław]
———————————

Kolejne terminy K180:
4.XII.2010

 

 Sprawdź inne wydarzenia @ Wrocław

K180 with JPLS & EMPRO Wrocław

Madison McFerrin | Stary Klasztor | Wrocław

Śr, 23 października 2019
godz: 20:00

K180 with JPLS & EMPRO Wrocław

SÓLEY / 23.10 / Wrocław

Śr, 23 października 2019
godz: 20:00

K180 with JPLS & EMPRO Wrocław

Ciało: początek

Śr, 23 października 2019
godz: 22:00

K180 with JPLS & EMPRO Wrocław

Ciało stałe

Cz, 24 października 2019
godz: 22:00