Festiwal NowoBrzmienia 2013

Clubbing
Deep house Dubstep Electronic

Piątek, 21 czerwca 2013
godz: 22:00

PUZZLE

Rynek 2, Wrocław

Pokaż na mapie Pokaż na mapie

NowoBrzmienia to idea wydarzenia muzycznego promującego artystów tworzących tzw. ambitną muzykę elektroniczną, a stylistycznie oscylującą pomiędzy trip hopem i jazzem przez breakbeat, hip hop, dubstep czy downtempo.

data imprezy:
21-22 czerwca 2013
Klub Puzzle, Wrocław
organizator: Wrocławski Klub FORMATY

Line up:

21.06
Ikonika
Young Montana?
Klaves
Fischerle
Ebola Ape

22.06
Kuedo
Gathaspar
The Phantom
Minoo
Random Trip

Fanpage:
https://www.facebook.com/pages/Festiwal-NowoBrzmienia/158455210835243

Event:
https://www.facebook.com/events/238861309572027/

www.nowobrzmienia.pl

IKONIKA

Ikonika należy do najwybitniejszych producentów młodego pokolenia. Jej wydany w 2008 roku debiut „Please” (Hyperdub) był zapowiedzią przyszłościowego, bardzo melodyjnego nurtu „tanecznego undergroundu” w UK. Po kilku kolejnych singlach dla Planet Mu i Hyperdub wydała jeden z najlepszych albumów 2010 roku „Contact, Love, Want, Have” otrzymując bardzo pochlebne recenzje na łamach m.in. BBC, The Guardian, NME, FACT, Resident Advisor i Pitchfork. Remixowała utwory artystów takich jak Interpol, Caribou, Cubic Zirconia i DJ Mujava.

Ikonika jest także znakomitą DJką. Techniczna sprawność i nowoczesny styl wprowadziły ją na sceny klubów i festiwali na całym świecie. Jej studyjne i sceniczne sety stylistycznie rozciągają się pomiędzy klasycznym house i techno, przez R’n’B aż do najbardziej świeżych dźwięków brytyjskiego undergroundu. Jej talent został uznany przez DJ Mag’a co podkreślił nominacją do
nagród „Best of British” w kategoriach „Best Breakthrough DJ” w 2009 oraz „Best DJ” w 2010 roku.

Ikonika prowadzi również Label Hum + Buzz with Optimum (Night Slugs/Planet Mu), który poza wydawaniem singli skupia się także na promowaniu nowych talentów.

YOUNG MONTANA?

Young Montana? w ekscytującym stylu podniósł na niespotykany wcześniej poziom poprzeczkę stylistyki „sound collage” tworząc z pociętych beatów niezwykle barwne przestrzenie nasycone duszą oraz innowacyjnością.

Bardzo szybko mógł liczyć na wsparcie Mary Anne Hobbs i Andrew Meza z radia BTS co uchroniło go od zapomnienia w brytyjskim Coventry i wyciągnęło na sceny muzyczne po obu stronach Atlantyku wywołując niemałe poruszenie jego produkcjami. Nie trzeba był długo czekać na jego debiutancki album, świetnie przyjęty „Limerance” (wydany przez label Alpha Pup) ukazał jego
niezwykle różnorodne brzmienie jako fuzję pulsu charakterystycznego dla złotej ery Hip-hopu w stylu „Native Tongues Posse” oraz ostrej i surowej elektroniki. Produkcje YM? są w równej mierze przepełnione ciepłą nostalgią co nowoczesną finezją.

KUEDO

Jeśli jest jeden artysta, który uosabia atmosferę nieskrępowanej twórczej ekspresji współczesnej muzyki elektronicznej to z pewnością artystą tym jest Kuedo. Jamie Teasdale budował swoją renomę jako część znakomitego duetu Vex’d, który definiował dubstep w czasach narodzin tej stylistyki. Jego wczesne dokonania jako Kuedo tak jak np. świetnie przyjęta EPka „Starfox”, to barwna i ciepła ale także zabawna i żywiołowa muzyka bazująca w dużej mierze na poczuciu wolności i uwolnienia od restrykcyjnych i często bezsensownych pojęć „gatunku”. Jamie nie osiadł jednak na laurach wykorzystując każde kolejne wydawnictwo do rozwijania swojego brzmienia czego szczytem jest jego debiutancka płyta „Severant”, bardziej introspektywna i melancholijna niż jego poprzednie produkcje, pełna emocjonalnych przestrzeni brzmieniowych w stylu bladerunnera – świat SF, który stworzył sam dla siebie.
Jego sety, zarówno live jak i te DJskie również odzwierciedlają szalenie zróżnicowany zakres wpływów i inspiracji. To co go definiuje najmocniej to paradoksalnie fakt, iż jest on niedefiniowalny. Człowiek renesansu muzyki elektronicznej, i nie tylko…

Gathaspar

Gathaspar zadebiutował w roku 2010 krążkiem „Artificial Respiration”, w którym zaprezentował całą gamę swoich muzycznych inspiracji, zaczynając od głębokiego, industrialnego techno, podróżując przez dub i minimal, a kończąc na eksperymentalnych dźwiękach folkloru. Taką gatunkową mieszankę, sam artysta określił jako „mystical electronic movement”.
Po sukcesie debiutanckiego albumu, Gathaspar rozpoczął współpracę z takimi wytwórniami jak Numbolic Records, nowojorska Thema i wreszcie Freude Am Tanzen – niemiecki label, z którym producent współpracuję do dziś.
Pomimo krótkiego czasu na muzycznej scenie klubowej, artysta ma już na swoim koncie występy na największych festiwalach muzycznych: Fusion, SonneMondSterne, czy Unsound. Jego live-acty podbijały berlińskie kluby Panorama Bar i Watergate. Został również doceniony przez klasyka muzyki techno Svena Vätha, który zamieścił utwór Gathaspara „She’s Not From Here”, na składance „The Sound Of The 13th Season”.

The Phantom

THE PHANTOM to projekt Bartosza Kruczyńskiego czerpiący inspiracje z romantyzmu brytyjskiego eski grime’u, smooth jazzu, wizji miasta nocą oraz szeroko-pojętej atmosfery house’u.
Pierwsze pełne wydawnictwo – ‚The Phantom EP’ (Senseless Records, grudzień 2010), zawierające remiks m.in. Brenmara, zyskało support na falach Rinse FM. Lipiec 2011 to follow up w postaci ‚Arctic’ (12″ singla współdzielonego m.in. z Rossi B & Luca – legendami grime’u) wspieranego przez Oneman’a. Następne wydawnictwo – ‚EP 2’, dostępny nakładem belgijskiego Silverback, zostało uznane najlepszym singlem stycznia 2012 przez brytyjski KMag, a jedno z nagrań (‚Gothic’) zagościło kilkakrotnie w BBC Radio 1 (m.in. w gościnnym miksie Lunice’a dla audycji Diplo). Druga połowa 2012 to zbiór remiksów utworów Phantoma (‚EP 2 Remixes’) zrealizowanych przez m.in. Mike’a Q oraz Optimum z Planet Mu. W październiku 2012, nakładem wytwórni Sangoplasmo, ukazał się mini album prezentujący zainteresowania ambientem i muzyką filmową Tangerine Dream czy Michela Rubini (kaseta wydana w futerale zaprojektowanym przez polskiego designera – Maldorora). Początek 2013 to dwie kolejne EP – ponownie dla Silverback i Your Mama’s Friend – labelu Marcina Czubali. Nagrania zyskały support m.in. Groove Armada, Justina Martina, Adana Twins czy magazynu Mixmag. Luty 2013 to oficjalny remiks dla Yelle, wydany przez francuskie Kitsune (odpowiedzialne za m.in. Digitalism, Klaxons, Simian Mobile Disco). The Phantom obecnie pracuje nad swoim debiutanckim albumem przewidzianym na
koniec 2013. W klubie pojawiał sie obok m.in. Jamiego XX, Onemana, Jackmastera, Kinka, Bok Boka, Mosci, Egyptrixxa, Shortstuffa, Ikoniki, grając zarówno w Polsce, Nowym Jorku, paryskim Social Club, Berlinie czy Sztokholmie, rownież na festiwalach (Selector Festival, Heineken Open’er Festival, Unsound Festival). Zrealizowane mixtape’y to prace dla m.in. URB Magazine, Ibiza Voice, PercussionLab, Pulse Radio, Discobelle czy Sonic Router. Publikacje na temat Phantoma pojawiały się m.in. w Fact Magazine, XLR8R, URB Magazine, Mixmag, The Sun, The Fader, Ibiza-Voice.com, PulseRadio.net.

soundcloud.com/the-phantom/
www.facebook.com/pages/The-Phantom/118543171531842

Minoo

Od 2011 roku związany z Asfalt Records, gdzie wydał producencki album White Mice. Obecnie współracuje również z nowo powstałą wytwórnią Mad-Hop, gdzie w 2012 ukazał się jego kolejny album – All The World. Do tej pory współracował m.in. z Jonem Kennedym, O.S.T.R, czy Pixelordem. Charakterystyczną cechą jego muzyki jest tworzenie na pograniczu elektroniki i hip-hopu. Muzykę Minoo moża usłszeć na wielu kompilacjach oraz remixach. Podczas live actów prezentował swoje produkcje na Freeform Festival, Tauron Nowamuzyka Festival, WRO Festival i wielu innych.

Fischerle

Fischerle to jeden z głównych przedstawicieli nurtu dub-techno w Polsce. Zadebiutował na składance Files under dub 3. Po jego utwory sięgał Rod Modell, Hatti Vatti, Aepiel, Organon i wielu innych. Koncertował w Polsce i za granicą obok postaci, takich jak Kode 9, Shed, Dj Spooky, Moritz von Oswald Trio, Mikkel Metal czy Kenneth Christiansen.Poza dub-techno Mateusz Wysocki zajmuje się również muzyką eksperymentalną (Porcje Rosołowe, Rzut Znajomym), wideo-instalacją (Paweł Zalewski) i pisaniem bajek. Publikował w Qunabu, Minicromusic, Entropy, U-Cover, Instabil, Basic_Sounds, Ha!art i innych. Swoje prace prezentował na festiwalach w Polsce, Grecji, Holandii, Irlandii, USA i innych. Prowadzi również netlebel Pawlacz Perski. 
www.facebook.com/fischerlem
soundcloud.com/fischerle 
pawlaczperski.org/

Klaves

Mikołaj Gramowski, tworzący jako Klaves, to 21-letni producent muzyczny z Poznania. Swoje pierwsze kroki jako producent stawiał pod koniec 2011 roku. Jego fascynacja brytyjską sceną klubową zaowocowała stworzeniem debiutanckiej EP „At Dawn Again”, wydanej nakładem wytwórni Koh-I-Noor w kwietniu 2013. Jej fragmenty prezentowane były przez legendarnego DJ radiowego Gillesa Petersona na antenie brytyjskiego BBC Radio 6. Jeden z utworów Klaves’a – „Closer” zyskał także uznanie na prestiżowym portalu muzycznym xlr8r. W swojej muzyce Klaves przeplata gęsto pocięte wokale i rozbudowane akordy, zaś gatunki definiujące jego brzmienie to przede wszystkim house i future garage.

Random Trip

Wytwórnia Nowe Nagrania prowadzona przez Mikołaja Bugajaka (Noon, Pezet/Noon, Grammatik) prezentuje debiutanckie LP producenta Random Trip. Jest to pierwszy polski artysta, na którego wydanie i promowanie zdecydował się Noon. Album zawiera niesamowicie klimatyczne brzmienia odwołujące się do rasowego hip-hopu instrumentalnego oraz trip-hopu, natomiast Random Trip to przede wszystkim energetyczna, głęboka i nowoczesna muzyka elektroniczna.
Album zatytułowany po prostu „Random Trip” to 12 wciągajacych utworów instrumentalnych z charakterystycznymi dla Random Tripa próbkami etnicznych wokali. Płyta jest debiutem, natomiast jest to debiut w pełni dojrzałego i oryginalnego artysty. Całość została dopracowana brzmieniowo w studiu Audio Games gdzie osiągnięto wręcz referencyjne brzmienie.

Ebola Ape

Ebola Ape to audiowizualny projekt stworzony przez młodego artystę przedstawiającego się jako Ebo. Kim jest pozostaje tajemnicą. Tworzy mroczną muzykę elektroniczną opartą na starannie dobranych samplach, subtelnych syntezatorach, silnie przetworzonych partiach wokalnych i rozmytych teksturach. Stylistycznie to kolaż gatunkowy. Inspiracje pochodzż z szeroko pojętego popu, muzyki ambientowej, muzyki sakralnej i muzyki hip hop.

Dyskografia:
* Jungle Omen [wyd. wlasne] marzec 2012
* Golden Gate [wyd. wlasne] grudzien 2012
* Humanity [Soun Records] grudzien 2012.
Występom towarzyszą tworzone na żywo wizualizacje Agaty „Hertzshmertz” Królak.

Ebola Ape sam tworzy również swoje teledyski, plakaty, oprawę graficzną projektu i kostiumy.

ebolaape.blogspot.com
soundcloud.com/ebola-ape
ebolaape.bandcamp.com
www.facebook.com/pages/bol-P/313921475311015?ref=hlSprawdź inne wydarzenia @ Wrocław

Festiwal NowoBrzmienia 2013 Wrocław

TFR Residents Night

Sb, 14 grudnia 2019
godz: 23:00

Festiwal NowoBrzmienia 2013 Wrocław

Trance Champions Edition 2!

Sb, 14 grudnia 2019
godz: 21:00

od 30 PLN