Era Nowe Horyzonty – Junior Boys & Jeff Milligan

Clubbing

Niedziela, 02 sierpnia 2009
godz: 22:00

Arsenał Miejski

ul. Antoniego Cieszyńskiego 9, Wrocław

Pokaż na mapie Pokaż na mapie

Klub festiwalowy już po drugi zagości we wrocławskim Arsenale. W zeszłym roku zarówno wybór miejsca koncertów, jak i artystów spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem festiwalowej publiczności. Warto przypomnieć o nagrodzie magazynu Aktivist „Nocny Marek” dla MFF ERA NOWE HORYZONTY/Klub Festiwalowy w kategorii Event Roku 2008, wcześniej laureatami tej nagrody byli m.in. organizatorzy Festiwalu Open’er.

 

W ciągu 11 dni wystąpi aż 25 wyjątkowych zespołów i projektów. W tym roku scena muzyczna Festiwalu zmienia nieco swoje oblicze. Klub festiwalowy opanują artyści z krajów, będących bohaterami filmowych retrospektyw ENH 2009 – Kanady, Szwecji i Węgier. Będzie to niepowtarzalna okazja usłyszeć (w wielu przypadkach po raz pierwszy w Polsce) czołowych kanadyjskich Djów, liderów szwedzkiej muzyki eksperymentalnej, czy zaskakujących w swej oryginalności Węgrów!

 

Artyści zaproponują bardzo różne brzmienia: od tanecznych, elektronicznych, do rockowych i akustycznych. Wystąpią również legendy muzyki alternatywnej – Lydia Lunch i Mark Stewart, których artystyczne życie zainspirowało wielu współczesnych artystów. Jak zawsze uwolnieni od jakichkolwiek ograniczeń gatunkowych, wybraliśmy to co w światowej muzyce intrygujące i na bardzo wysokim poziomie, najważniejsza pozostaje dla nas jakość prezentowanych projektów. Wierzymy, że to co będzie można usłyszeć w tym roku, wzbudzi pozytywne reakcje festiwalowej publiczności.

 

Junior Boys (CAN)

Junior Boys to słynny kanadyjski duet, który tworzą Jeremy Greenspan i Matt Didemus. Ich muzyka to oryginalna mieszanka różnych stylów – od electro aż po indie pop. Popularność zdobyli utworem Birthday z debiutanckiej epki. W ciągu kilku lat od wydania debiutanckego albumu Last Exit (2004) dorobili się statusu być może najważniejszej electropopowej grupy ostatnich lat. Wraz z kolejnymi płytami So This Is Goodbye (2006) oraz wydanej w tym roku Begone Dull Care Junior Boys zyskali status jednego z najbardziej wpływowych i uznanych projektów sceny electro na świecie

 

www.myspace.com/juniorboys
www.juniorboys.net/

 

cena:
karnetowicze – wstęp wolny
bilet normalny – 40 zł


Jeff Milligan (CAN)

Milligan zaczynał jako DJ i producent już w wieku 15 lat. Fasycynuje go minimal, a jego umiejętności techniczne i wyjątkowy sposób miksowania przyniosły mu międzynarodowe uznanie – wkrótce został nawet okrzyknięty najbardziej utalentowanym technicznie DJ-iem na świecie. W klubie zagra live set na czterech gramofonach, więc można się spodziewać nieprawdopodobnego show. Milligan jest założycielem wytwórni Revolver Canada, współpracuje też z Mike’iem Shannonem, który również wystąpi na scenie klubowej festiwalu

 

www.myspace.com/jeffmilligan


cena:
karnetowicze – wstęp wolny
bilet normalny – 15 złSprawdź inne wydarzenia @ Wrocław

Era Nowe Horyzonty – Junior Boys & Jeff Milligan Wrocław

Festiwal: Uwaga Czesi!

Nd, 20 października 2019
godz: 16:00

Era Nowe Horyzonty – Junior Boys & Jeff Milligan Wrocław

Madison McFerrin | Stary Klasztor | Wrocław

Śr, 23 października 2019
godz: 20:00