Era Nowe Horyzonty – Cobblestone Jazz & Adam Marshall

Clubbing

Sobota, 25 lipca 2009
godz: 22:00

Arsenał Miejski

ul. Antoniego Cieszyńskiego 9, Wrocław

Pokaż na mapie Pokaż na mapie

Klub festiwalowy już po drugi zagości we wrocławskim Arsenale. W zeszłym roku zarówno wybór miejsca koncertów, jak i artystów spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem festiwalowej publiczności. Warto przypomnieć o nagrodzie magazynu Aktivist „Nocny Marek” dla MFF ERA NOWE HORYZONTY/Klub Festiwalowy w kategorii Event Roku 2008, wcześniej laureatami tej nagrody byli m.in. organizatorzy Festiwalu Open’er.

 

W ciągu 11 dni wystąpi aż 25 wyjątkowych zespołów i projektów. W tym roku scena muzyczna Festiwalu zmienia nieco swoje oblicze. Klub festiwalowy opanują artyści z krajów, będących bohaterami filmowych retrospektyw ENH 2009 – Kanady, Szwecji i Węgier. Będzie to niepowtarzalna okazja usłyszeć (w wielu przypadkach po raz pierwszy w Polsce) czołowych kanadyjskich Djów, liderów szwedzkiej muzyki eksperymentalnej, czy zaskakujących w swej oryginalności Węgrów!

 

Artyści zaproponują bardzo różne brzmienia: od tanecznych, elektronicznych, do rockowych i akustycznych. Wystąpią również legendy muzyki alternatywnej – Lydia Lunch i Mark Stewart, których artystyczne życie zainspirowało wielu współczesnych artystów. Jak zawsze uwolnieni od jakichkolwiek ograniczeń gatunkowych, wybraliśmy to co w światowej muzyce intrygujące i na bardzo wysokim poziomie, najważniejsza pozostaje dla nas jakość prezentowanych projektów. Wierzymy, że to co będzie można usłyszeć w tym roku, wzbudzi pozytywne reakcje festiwalowej publiczności.

 

Cobblestone Jazz (CAN)

Cobblestone Jazz zaczynali swoją karierę na zachodnim wybrzeżu kanadyjskiej Kolumbii Brytyjskiej. Zespół tworzą Tyger Dhula, Danuel Tate i Mathew Jonson, który zdobył międzynarodowy rozgłos, pracując dla Itiswhatitis, Minus i Substatic. Cobblestone Jazz używając komputerów i analogowych instrumentów, tworzą mieszankę zadziwiających dźwięków, w których wyraźne są wpływy jazzu, dub, breakbeats i minimal techno. Najchętniej prezentują swoją twórczość na żywo.

 

www.myspace.com/cobblestonejazzmathewjonson
www.myspace.com/mathewjonson
www.wagonrepair.ca/

 

Venetian Snares (CAN)

Venetian Snares aka Aaron Funk to kanadyjski artysta zajmujący się muzyką elektroniczną w jednej z najbardziej ekstremalnych postaci, współtwórca i najwybitniejszy przedstawiciel awangardowego stylu zwanego breakcore. Jego twórczość, na którą składa się kilkanaście epek i ponad dwadzieścia albumów, ewoluowała przez lata od drum’n’bass, punku, jazzu, electro aż do muzyki klasycznej. Najnowszy album Venetian Snares, Filth , został wydany w ubiegłym roku. Czeka nas piekielna dawka muzyki prosto z Winnipeg. A właśnie stamtąd pochodzi gość Festiwalu, reżyser Guy Maddin, który bardzo ciepło wypowiadał się o muzyce i sztuce Venetian Snares.

 

www.myspace.com/venetiansnares

www.venetiansnares.com

 

cena (oba koncerty):
karnetowicze – 20 zł
bilet normalny – 40 zł

 

Adam Marshall (CAN)

Adam Marshall, czerpiący inspiracje z deep-house i techno, to jeden z najbardziej znanych przedstawicieli kanadyjskiej sceny elektronicznej, to wiecej jeden z najlepszych dj,s na świecie .Przez lata wydał kilkanaście epek m.in. Underwater Symphonies, New Kanada, Black Snow i najnowszą North at Night. Ma na swoim koncie bliską współpracę z muzykami, którzy również wystąpią na tegorocznym festiwalu – Jeffem Milliganem i Mike’iem Shannonem. Stworzył własną wytwórnię Killer Recordings, która wydała m.in. projekty Jake Fairley i Matta Thibadeau.

 

www.myspace.com/remote_culture

 

cena:
karnetowicze – wstęp wolny
bilet normalny – 15 zł 

 



Sprawdź inne wydarzenia @ Wrocław

Era Nowe Horyzonty – Cobblestone Jazz & Adam Marshall Wrocław

Dark Trinity

Śr, 19 czerwca 2019
godz: 23:00

od 20 PLN
Brak zdjęcia Wrocław

LET’S DANCE on Barbarka

Śr, 19 czerwca 2019
godz: 21:00

Era Nowe Horyzonty – Cobblestone Jazz & Adam Marshall Wrocław

Trance Night Szczecin

Sb, 22 czerwca 2019
godz: 22:00

Era Nowe Horyzonty – Cobblestone Jazz & Adam Marshall Wrocław

Trance Champions

Sb, 10 sierpnia 2019
godz: 21:00

od 25 PLN