Asaf Avidan wystąpi we Wrocławiu!

Koncerty
Asaf Avidan wystąpi we Wrocławiu!

Piątek, 08 kwietnia 2022
godz: 20:00

Zaklęte Rewiry

ul. Krakowska 100, Wrocław

Pokaż na mapie Pokaż na mapie

Asaf Avidan ponownie zagra we Wrocławiu!
Artysta obdarzony niepowtarzalnym głosem i charyzmą sceniczną wystąpi 8 kwietnia w klubie Zaklęte Rewiry.
Wokalista zaprezentuje materiał z najnowszego albumu „Anagnorisis”, który zapowiadają single „Earth Odyssey” oraz „Lost Horse”.
Anagnorisis to termin literacki ukuty przez Arystotelesa, określający nagłą chwilę rozpoznania, jakiego doświadczyć może postać. Oznacza moment, w którym poprzez odsłonięcie ukrytego wcześniej elementu fabuły, bohater zmierza się ze swoją prawdziwą tożsamością, przekraczając granicę ignorancji i zmierzając w kierunku wiedzy.
Po 10 intensywnych latach koncertowania Asaf Avidan postanowił zrobić sobie przerwę od występów, by zastanowić się nad swoim życiem, karierą oraz sztuką. Wokalista zapragnął doświadczyć czasu w inny niż dotychczas sposób, kiedy jego życie pełne było nieustannego ruchu, podróży i zmian. Jego 40 urodziny stały się momentem na zatrzymanie i refleksję.Artysta wybrał w tym celu stary wiejski dom we Włoszech, który następnie przekształcił w studio nagraniowe oraz miejsce twórczej pracy.
Tym razem jednak proces twórczy był zupełnie inny. Poprzednie albumy artysty, m.in. „Different Pulses” i „The Reckoning” powstały w ciągu kilku tygodni. Tym razem natura i cisza zaczęły przenikać sztukę, a nagrania stale ewoluowały, by po tygodniach nabrać ostatecznego kształtu
Sam Artysta mówi o tym w taki sposób:”Pamiętam, jak uczyłem się ścinać gałązki oliwne, aby przygotować drzewa na przyszły rok. Byłem zdumiony, widząc, jak dużo trzeba ich ściąć, by drzewo mogło rozwijać się lepiej. Miejscowi rolnicy uświadomili mi, że dzięki wycinaniu tych gałęzi, do wnętrza drzew dociera więcej powietrza, więcej słońca, co czyni je silniejszym i bardziej odpornym na pasożyty i choroby. Próbowałem zrobić to samo z moimi piosenkami. Wyciąć, przyciąć i usunąć duże części, by wykorzystać energię to wyhodowania silniejszych korzeni i mocniejszej struktury. Poświęcić trochę czasu i pozwolić, by piosenka urosła naturalnie”.
Efekt pracy jest wyraźnie odczuwalny. Każda z piosenek wydaje się mieć zadbane i precyzyjne struktury. W trakcie nagrań, Asaf Avidan, porzucił dotychczasowe muzyczne inspiracje i zagłębił się w nowe dla siebie gatunki jak jak hip-hop lat 90., pop oraz muzykę gospel. Jak przyznał, słuchał w tym czasie m.in. Toma Yorke’a, Davida Bowiego, Old School Jazzu, a nawet współczesnego popu, jak chociażby Billie Eilish czy Kanyego Westa.
Asaf Avidan zadecydował, że na płycie będzie można usłyszeć wyłącznie jego głos – zarówno jako główny wokal, jak i wokale wspierające. Artysta zarejestrował w tym celu swój głos wielokrotne – harmonie i kontrmelodie, chór gospel – wszystko by stworzyć efekt działania wielu osób, w istocie wszystkich żyjących w jego ciele (i głosie).
Do pracy nad nowym albumem artysta zaprosił swojego dawnego muzycznego kompana, Tamira Muskata (producenta „Different Pulses” i „Gold Shadow”). W związku z pandemią koronawirusa, artyści zostali zmuszeni do pracy na odległość – Tamir pozostał w Tel Awiwie, a Asaf we Włoszech. Tętniące życiem odgłosy Tel Awiwu oraz cisza włoskiej wsi nadały albumowi swoiste bogactwo, stanowiące odzwierciedlenie istoty tego projektu.
Prawdziwe objawienie (tytułowe Anagnorisis)polega na tym, że nigdy nie ma tylko jednej chwili jasności, która reprezentowałaby więcej prawdy niż jakakolwiek inna. Muzyczne poszukiwania Asafa by opisac swoje jedyne prawdziwe ja prowadzą do niekończącego się wiru zmieniających się przypływów i odpływów… i wszystkie z nich to on.
Na okładce nowego albumu Asafa Avidana znalazły się bezkształtne plamy o żywych kolorach – te kolory to nasze osobowości, które pokazujemy światu nie są nami, jednak dzięki nim możemy stworzyć wyraźniejszy kształt tego, co nami jest.
Album „Anagnorisis” to siódmy album w karierze artysty, w tym czwarty wydany solowo. Nowa płyta będzie następczynią wydanego w 2017 r. „The Study on Falling”, który odniósł w naszym kraju wielki sukces.

8.04.22. godz.20.00 Zaklęte Rewiry, ul. Krakowska 100
ASAF AVIDAN „Anagnorisis”
bilety: 130 zł – I pula

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

rezerwacje: [email protected]Sprawdź inne wydarzenia @ Wrocław

Asaf Avidan wystąpi we Wrocławiu! Wrocław

Ciało: Klangkuenstler

Pt, 03 grudnia 2021
godz: 23:00

Asaf Avidan wystąpi we Wrocławiu! Wrocław

Dark Disco na Tamce

Pt, 03 grudnia 2021
godz: 23:00

Asaf Avidan wystąpi we Wrocławiu! Wrocław

RAVE/TEK ZWEI | lista fb

Pt, 03 grudnia 2021
godz: 22:00

Asaf Avidan wystąpi we Wrocławiu! Wrocław

NOVIKA & Mr. Lex @ Wrocław

Pt, 03 grudnia 2021
godz: 23:00

Asaf Avidan wystąpi we Wrocławiu! Wrocław

Secret Rave vol. 666

Sb, 04 grudnia 2021
godz: 23:00

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →