Alexander Robotnick

Clubbing

Sobota, 05 grudnia 2009
godz: 22:00

Krakowska 180

ul. Krakowska 180, Wrocław

Pokaż na mapie Pokaż na mapie

Alexander Robotnick – włoski DJ i producent, zadebiutował na muzycznej scenie w 1981 roku 7″ singlem „La bustina” projektu Avidy, grupy „taneczno-kabaretowej”, której był współzałożycielem. Dwa lata później już jako Aleksander Robotnick, nakładem włoskiej wytwórni Materiali Sonori i Sire-WEA, wydał „Probleme d’amour”, numer który stal sie kultowy, sprzedał sie w 10tys. kopii i przyniósł mu międzynarodową sławę.

 

W 1984 dołącza do multimedialnej grupy „Giovanotti Mondani Meccanici” i zaczyna komponować oprawę muzyczną dla teatrów, filmów, instalacji video i pokazów mody!

 

Po paru latach poznaje muzyków mieszkających we Włoszech, a wywodzących sie z Indii, Afryki i Kurdystanu. Zafascynowany ich kulturą skręca w stronę „world music”. Z zespołem „Data from Afrika” koncertuje na całym świecie do początku lat 90tych! Później uczestniczy w kilkunastu projektach jako muzyk, producent bądź inżynier dźwięku!

 

 

W kwietniu 2003 kupuje pierwszego laptopa i zaczyna karierę jako dj! Karierę której wcześniej nie brał pod uwagę, jako że nigdy nie przepadał za vinylem (uwielbia za to kasety!). Debiutuje w klubie Spartakus w Aix-En-Provence  we Francji, a jako support grają Kiko i The Hacker. Noc jest niesamowicie udana, co przekonuje go ze zawód dj’a nie jest taki straszny! Zaczyna grać w całej Europie, a latem 2003 wraz z Kiko i Hacker’em zaczyna prace nad nowym materiałem, który jako ep’ka „Viens Chez Moi”, ukazuje się w znanej electro-wytwórni „Hot Banana” prowadzonej przez Kiko i Fabrice G.

 

W październiku tego samego roku wydaje album „Rare Robotnick’s”, a na początku 2004 roku ukazuje się, dzięki  Yellow Production, kompilacja „The Disco Tech of… Alexander Robotnick”. W październiku 2005 roku zaczyna współpracę z holenderskim Creme Organization, którego nakładem ukazuje sie „Krypta 1982 (Rare Robotnick’s 2)” i kilka 12″, w tym z remiksami Bangkok Impact i Lindstrom’a!

 

Alexander Robotnick jest artystą kultowym dla większości producentów elektro i szeroko pojętej elektroniki! Do dnia dzisiejszego ukazało się ponad 20 bootlegów czerpiących z jego dokonań! Miss Kittin (która „Dance Boy Dance” użyła na „Radio Caroline”), The Hacker, Kiko, Carl Craig to tylko kilku z długiej listy artystów, którzy podają twórczość Robotnicka jako inspiracje.

 Sprawdź inne wydarzenia @ Wrocław

Alexander Robotnick Wrocław

Męskie Granie 2019 | Wrocław

Sb, 03 sierpnia 2019
godz: 17:00

Alexander Robotnick Wrocław

Trance Champions

Sb, 10 sierpnia 2019
godz: 21:00

od 25 PLN
Alexander Robotnick Wrocław

New Model Army – Wrocław

Cz, 17 października 2019
godz: 20:00

od 79 PLN