9. WROsound Festival

Clubbing
Electronic Pop / Rock

Piątek, 01 grudnia 2017
godz: 19:00

Impart

ul. Mazowiecka 17, Wrocław

Pokaż na mapie Pokaż na mapie

PROGRAM FESTIWALU
Impart, Mazowiecka 17

1.12
ŻÓŁĆ (PL)
Kroki (PL)
Meeting by Chance (PL) – R&S Showcase
Alex Smoke (UK) – R&S Showcase
LONE (UK) – R&S Showcase
CLUB ALPINO (PL)

2.12
Normal Bias (PL) – premierowy występ we Wrocławiu
Coals (PL)
LONG ARM (RU)
JANKA (PL) – premierowy występ
Yeah But No (DE) – premierowy występ w Polsce
Addison Groove (UK)

Kluczem do wrocławskości nadchodzącej edycji będzie kurator festiwalu – Marcin Cichy. – WROsound to świetna okazja, by zorganizować festiwal… moich marzeń. Zaprosić artystów, których lubię i którzy wywarli na mnie wpływ. Zrobić coś, na co chętnie sam bym przyszedł – komentuje.

Na WROsoundzie Cichy zaprezentuje premierowo nowy materiał swojego solowego projektu Meeting by Chance, który wkrótce wydany zostanie przez jedną z najstarszych alternatywnych wytwórni R&S Records. W ramach showcase’u brytyjskiej oficyny wystąpią również Alex Smoke i Lone. Z drugiego krańca Europy przyleci do Wrocławia pochodzący z Sankt Petersburga Long Arm.

Polskie składy na WROsound to przede wszystkim premiery – debiutancka płyta zespołu Coals, pierwszy występ tajemniczego projektu Janka, dubowy Normal Bias czy nieznany jeszcze szerszej publiczności wrocławski zespół Żółć. Oprócz tego triumfalne zakończenie przygody z debiutancką płytą zespołu Kroki. Z Islandii przyjedzie do stolicy Dolnego Śląska Club Alpino, projekt wrocławskiego muzyka Marka Jeżyny.

Festiwal WROsound organizowany jest od 2009 roku. W pierwszych edycjach, definiując „wrocławskie brzmienie”, skupiał się przede wszystkim na muzyce powstającej we Wrocławiu – na scenach Impartu występowali wtedy m.in. Peter J. Birch, Mikromusic, Miloopa, We Draw A, L.U.C, Hoo Doo Band, Indigo Tree czy Sinusoidal. Po sukcesie gościnnych występów artystów z innych części Polski (Kristen, Pink Freud, Sonar) i spoza jej granic (Ventolin, Christan Löffler), formuła imprezy zaczęła ewoluować: wrocławski sound prezentowany jest w kontekście muzyki z innych miast Polski i zagranicy.Sprawdź inne wydarzenia @ Wrocław

9. WROsound Festival Wrocław

Audio City pres. Chicago Loop

Pt, 18 października 2019
godz: 23:00

9. WROsound Festival Wrocław

LATE SHOW: EXIT

Pt, 18 października 2019
godz: 22:00

9. WROsound Festival Wrocław

Hardwagon b4: Bella Ćwir + TBA

Sb, 19 października 2019
godz: 21:00

9. WROsound Festival Wrocław

Hardwagon: Zlot Alternatywek

Sb, 19 października 2019
godz: 23:00

9. WROsound Festival Wrocław

HAMMA vol. 2: Leon Licht

Sb, 19 października 2019
godz: 23:30