WARSZAWA JEST TRENDY – SUPER WARSZAWA

Clubbing
Funk / R&B Pop / Rock

Piątek, 04 września 2015
godz: 17:30

Plac Defilad

, Warszawa

Pokaż na mapie Pokaż na mapie

Zapraszamy na wyjątkowy koncert „Super Warszawa”. Na scenie głównej na pl. Defilad wystąpią gwiazdy polskiej i światowej sceny muzycznej.

Koncert poprowadzi Kamil Baleja, moderator RMF.

koncerty:

Jessie Ware

Brytyjska wokalistka i autorka piosenek. W swojej twórczości łączy soul, R&B, dubstep oraz downtempo. Popularność przyniósł jej debiutancki album „Devotion” z 2012 r., z przebojami: „Running”, „110%” oraz „Wildest Moments”. Ze względu na wokal porównywana jest z takimi wokalistkami jak Sade, Chaka Khan czy Aaliyah. Po sukcesie pierwszej płyty w 2014 r. pojawił się drugi album „Tough Love” z singlem „Say You Love Me”, napisany wspólnie z Edem Sheeranem i błyskawicznie podbił serca fanów oraz listy przebojów na całym świecie.

www.jessieware.com

LemOn

LemOn to zespół, który okazał się objawieniem na polskim rynku muzycznym. W ciągu zaledwie trzech lat działalności stworzył siedem wielkich przebojów, zdobył dwie platynowe płyty, liczne nagrody, a przede wszystkim zgromadził rzeszę wiernych fanów. Debiutancka płyta LemOna pokryła się platyną, została wyróżniona statuetką TOP na festiwalu Sopot Top Trendy 2014, nagrodą Eska Music Award 2013, a także zdobyła nominację do Fryderyka 2013. Dwa lata po debiucie LemOn wydał kolejną płytę, zatytułowaną od jednego z utworów – „Scarlett”. Album szybko zdobył miano złotej, a następnie platynowej płyty.
LemOn tworzy sześciu muzyków o różnych korzeniach etnicznych. Liderem zespołu jest wychowany w łemkowskiej rodzinie charyzmatyczny wokalista Igor Herbut. Charakterystyczne, słowiańskie brzmienie skrzypiec jest zasługą Andrzeja Olejnika. Wyjątkowe brzmienie instrumentów klawiszowych wydobywa pianista pochodzący z Podkarpacia – Piotr Walicki, a nieustający, niosący groove to dzieło basisty Piotra Kołacza. W marcu 2014 do składu dołączyli dwaj wybitni instrumentaliści: gitarzysta Piotrek „Rubens” Rubik oraz perkusista Tomasz „Harry” Waldowski.

www.lem-on.pl

Afromental

Afromental to siedmiu pełnych energii i bardzo uzdolnionych muzyków. Tworzą muzykę, która jest wypadkową inspiracji wszystkich członków zespołu, stylistycznie to mieszanka głównie rocka, hip-hopu, rapcore’u. Zespół w swojej dziesięcioletniej działalności wydał cztery studyjne albumy: „The Breakthru” (2007), „Playing with Pop” (2009), „The B.O.M.B.” (2011), „Mental House” (2014). Ma na koncie występy na najważniejszych scenach i festiwalach w Polsce, liczne nagrody, m.in.: MTV European Music Award, VIVA Comet, Eska Music Award, Superjedynkę.

Afromental zaprezentuje materiał koncertowy promujący najświeższy album „Mental House”, którym podkreśla swój niezależny charakter i niepowtarzalny styl muzyczny. Będziemy mogli zapewne usłyszeć charakterystyczny i towarzyszący temu zespołowi od lat groove i flow z pogranicza hip-hopu i soulu połączony z ciężkimi gitarowymi brzmieniami.

Afromental wystąpi w składzie:
Łozo (Wojciech Łozowski – wokal), Tomson (Tomasz Lach – wokal),
Śniady (Bartosz Śniadecki – instrumenty klawiszowe), Baron (Aleksander Milwiw-Baron – gitara), Lajan (Wojciech Witczak – bas), Torres (Tomasz Torres – perkusja), Dziamas (Grzegorz Dziamka) – instrumenty perkusyjne).

www.facebook.com/Afromental

Curly Heads

Solowy album Dawida Podsiadło ciągle utrzymuje się w czołówce najpopularniejszych płyt w Polsce, z wynikiem ponad 150 tysięcy sprzedanych egzemplarzy, a tymczasem debiutancka płyta Curly Heads – macierzystego zespołu Dawida, pokryła się złotem i po nominacji do Fryderyków zbiera kolejne doskonałe recenzje. Curly Heads to pięć talentów, pięciu młodych i zdolnych chłopaków, którzy w bardzo naturalny sposób romansują z dźwiękami. Pod koniec 2014 r. ukazał się debiutancki album zespołu „Ruby Dress Skinny Dog”, pełen rockowych brzmień, swobody i zadziornego wokalu Podsiadło. Gatunkowo trudno go jednoznacznie zamknąć w muzycznej nomenklaturze, ale na pewno główny element spajający całość to energia, której najjaskrawszym przykładem jest pierwszy singel. Tego numeru ani nie wolno, ani nie da się słuchać cicho! Płyta szybko osiągnęła status złotej, a podczas trasy koncertowej stała się hitem festiwalowych scen, które napełniła nową porcją energii i rock’n’rolla!

Curly Heads wystąpi w składzie: Dawid Podsiadło (wokal), Tomek Szuliński (gitara), Tomek Skuta (bas), Oskar Bała (gitara), Damian Lis (bębny).

Szczegóły: www.warszawajesttrendy.um.warszawa.plSprawdź inne wydarzenia @ Warszawa

WARSZAWA JEST TRENDY – SUPER WARSZAWA Warszawa

Marco Bailey, Shlomi Aber / Smolna

Sb, 19 października 2019
godz: 23:30

WARSZAWA JEST TRENDY – SUPER WARSZAWA Warszawa

Książę Kapota + Goście

Sb, 19 października 2019
godz: 19:30

WARSZAWA JEST TRENDY – SUPER WARSZAWA Warszawa

J1 | BAS.4c

Sb, 19 października 2019
godz: 22:00

WARSZAWA JEST TRENDY – SUPER WARSZAWA Warszawa

Bal u Bożeny #8 Sir Thaddeus

Sb, 19 października 2019
godz: 20:00