V Konferencja Muzyczna Audioriver

Clubbing
Electronic

Sobota, 07 marca 2015
godz: 13:30

Uczelnia Łazarskiego

Świeradowska 43, Warszawa

Pokaż na mapie Pokaż na mapie

Znamy program V Konferencji Muzycznej Audioriver

Debaty o sponsoringu i mediach społecznościowych, warsztat dla producentów oraz rozdanie nagród polskiej sceny klubowej, Munoludy – właśnie poznaliśmy program konferencji muzycznej, która 7 marca odbędzie się na Uczelni Łazarskiego w Warszawie. Organizatorzy zaprezentowali także nowe logo
i wizerunek Audioriver.

„Zapoczątkowana pięć lat temu konferencja, zawsze miała na celu poruszać kwestie ważne dla osób działających na scenie muzyki alternatywnej” – mówi rzecznik Audioriver, Łukasz Napora. „To bolesna, lecz także znana prawda, że w tej gałęzi sztuki nie narzeka się raczej na nadmiar pieniędzy i to właśnie temu tematowi postanowiliśmy poświęcić dużą część jubileuszowej edycji naszego wydarzenia.”

Tematem wprost odnoszącym się do kwestii finansowych będzie debata „Czego sponsorzy oczekują od muzyki?”, w której udział wezmą reprezentanci dużych marek wspierających projekty muzyczne oraz osoby od lat pracujące przy przedsięwzięciach łączących biznes, komunikację i sztukę. Prowadzący spotkanie, Łukasz Napora, zapyta wprost: jakie wydarzenia czy projekty są najchętniej sponsorowane? Czego marki od nich oczekują? Jak dotrzec´ do oso´b decyzyjnych i czego nie robic´ w kontaktach z nimi?

W panelu, który odbędzie się od 17:00 do 18:30 swój udział potwierdzili: Bartosz Dobrzyński – dyrektor ds. marketingu Play, czyli marki wspierającej Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy i Przystanek Woodstock; Tomasz Dejnarowicz – autor Projektu Łowcy dla marki Jägermeister; Szymon Walkiewicz – założyciel agencji Walk, która realizowała, bądź realizuje, takie projekty, jak Electronic Beats Festival, Red Bull Weekender i Desperados The Wildest Night Party; Andrzej Nykowski – kierujący działem kreacji eventowej w agencji Allegro, a wcześniej odpowiedzialny za pozyskiwanie sponsorów przy Orange Warsaw Festival oraz Zbigniew Niedziałek – odpowiedzialny za współpracę
z markami w Warner Music Poland, współwłaściciel niezależnej wytwórni płytowej Koka Beats i manager Pezeta.

Konferencja rozpocznie się o 13:30 spotkaniem nie mówiącym wprost o pieniądzach, ale zainaugurowanym z powodu ich braku. Mowa o dyskusji o nazwie „Świat po Facebooku.”, która dotyczyć będzie sytuacji, w której od ponad roku znalazło się mnóstwo osób opierających swoją komunikację na najpopularniejszym portalu społecznościowym. Facebook był świetnym miejscem dla marek bez budżetów reklamowych do momentu, aż nie obciął zasięgu postów. Czy jesteśmy zmuszeni do płacenia za komunikację na tym portalu czy może warto przenieść się na inne platformy?

„To nie będzie czcza dyskusja o tym, jak to teraz jest źle. Nie będzie to też zwykła debata. Połowę spotkania poświęcimy na przedstawienie ciekawych przykładów skutecznej komunikacji, a drugą na zadawanie bardzo konkretnych pytań na temat praktycznych rozwiązań” – komentuje Napora. Odpowiedzi udzielać będą: Monika Czaplicka z agencji Wobuzz, autorka bloga czaplicka.eu i książki „Zarządzanie kryzysem w social media” oraz Aleksander Szulc z agencji Dozo Media, członek założyciel Polskiego Stowarzyszenia Blogerów i Vlogerów. Lista panelistów nie została jeszcze zamknięta.

Pomiędzy powyższymi spotkaniami, czyli od 15:15 do 16:45 odbędzie gala wręczenia nagród MUNOLUDY za 2014 rok. W plebiscycie oddano ponad 30 tys. głosów, co czyni go najbardziej miarodajnym wskaźnikiem popularności na polskiej scenie klubowej. Wyniki poznamy podczas Konferencji, a każdy z laureatów weźmie udział w debacie prowadzonej przez redaktora naczelnego Muno.pl, Aleksandra Kubaczewskiego.

Po trzech panelach wydarzenie opuści Uczelnię Łazarskiego, by przenieść się do Pin-Up Studio na Nowogrodzkiej 84/86, gdzie o 20:00 odbędzie się druga edycja warsztatu dla producentów. „Co jest nie tak z moją produkcją?” po raz pierwszy odbył się przed rokiem w Krakowie, a zainteresowanie nim
i wartość merytoryczna przekonały organizatorów do kontynuowania tej idei. „Koncepcja jest prosta – zachęcamy młodych producentów i zespoły do nadsyłania nam swoich utworów, które będą następnie poddane ocenie ekspertów” – mówi Napora.

Aby dostać się na to wyjątkowe i zamknięte spotkanie, należy do 2 marca przesłać link do jednej ze swoich autorskich produkcji na adres [email protected] Najpóźniej do 3 marca organizatorzy Konferencji wybiorą 10-15 utworów, a ich autorzy zostaną zaproszeni na warsztat, by poznać bardzo konkretne wskazówki od profesjonalistów. W tym roku będą to Function, czyli Amerykanin reprentujący Ostgut Ton i Sandwell District oraz Mothashipp – producent muzyczny, realizator i kompozytor, który pracował z takimi artystami, jak Mama Selita, Marika czy Pablopavo oraz doskonale sprawdził się podczas pierwszej edycji warsztatu. Spotkanie poprowadzi Łukasz Napora, który na nadesłane utwory spojrzy od strony dziennikarza muzycznego i organizatora eventów. Co ważne, twórcy warsztatu czekają nie tylko na produkcje stricte elektroniczne.

Function to oczywiście także gwiazda After Party, które tego samego dnia, o 22:00 ruszy w Pin-Up Studio. Wraz z Amerykaninem wystąpi szwajcarski duet Adriatique oraz polski support, który zostanie ogłoszony wkrótce. Za wizualizację odpowiadać będzie poznański kolektyw .wju.

Łączny bilet na wszystkie panele na Uczelni Łazarskiego kosztuje jedyne 10 zł i warto zaopatrzyć się w niego już teraz, ponieważ wszystkie poprzednie edycje konferencji zostały wyprzedane. Z kolei bilet na After Party do 6 marca kosztuje 25 zł, a w dniu wydarzenia cena wzrośnie do 35 zł.

Nowy wizerunek festiwalu to efekt pracy Hopa Studio, do którego klientów należą m.in. Ceramika Paradyż, NC+, Ministerstwo Spraw Zagranicznych i Miasto Warszawa. „Uznaliśmy, że podobnie jak sam festiwal, który przez ostatnie edycje nabierał swojego charakteru, tak i nowa identyfikacja powinna być wyrazista, zaskakująca i mocna.” – mówi Piotr Hołub, współzałożyciel i dyrektor artystyczny Hopa Studio. „Motywem przewodnim wszystkich materiałów została falująca abstrakcyjna figura, nawiązująca do lokalizacji nad Wisłą, dynamiki i wspólnej zabawy uczestników w rytmach muzyki elektronicznej. Stworzyliśmy nowy logotyp, jako graficzną syntezę fali utrzymaną w duchu festiwalu i wszystkich imprez towarzyszących.”Sprawdź inne wydarzenia @ Warszawa

V Konferencja Muzyczna Audioriver Warszawa

Źródło ZDRÓJ V4

Wt, 25 czerwca 2019
godz: 23:00

V Konferencja Muzyczna Audioriver Warszawa

26.06. Vinyl Stories

Śr, 26 czerwca 2019
godz: 23:00

V Konferencja Muzyczna Audioriver Warszawa

Summer Vinyl Nights

Pt, 28 czerwca 2019
godz: 19:00

V Konferencja Muzyczna Audioriver Warszawa

J1 | Dom Trojga: Początek

Pt, 28 czerwca 2019
godz: 23:00