V Festiwal Sztuki Otwartej WISŁOSTRADA

Clubbing

Piątek, 19 czerwca 2009
godz: 18:00

Cypel Czerniakowski

, Warszawa

Pokaż na mapie Pokaż na mapie

ROZKŁAD JAZDY:

 

19 CZERWCA 2009

 

Scena Główna

18.00 Lemon Grass
19.00 Łąki Łan
20.30 Kochankowie Gwiezdnych Przestrzeni
22.00 Czesław Mozil

SCENA Roots Revival

start 20.00

RootsRevival Soundsystem
Kenny Knots & Dixie Peach (UK)

SCENA Magazyn HIRO

START 20.00

Chłopomania – live
DJ Spox
DJ Eh Marine
VJ Kuba Wesolowski
VJ Ar2
Laureat konkursu

Teatr plenerowy

20.00 One Face Theatre (Italy)
21.00 Kompania Praska
23.00 Teatr Clan Grus
24.00 Syrenada – Teatr Makata + Teatr Klinika Lalek

Scena Greenpeace

18:00 wykład,
19:30 warsztat 
21.00 Koncert, heppening
24.00 Projekcja filmów

Etno Wioska

18.00 – non stop – Uchu Buchu Sound System
18.00 – 24.00 Łado Taraban-Trans (brama główna)

Kino Plenerowe Wisłoteka

21.30 – 3.30 pokaz etiud studentów Łódzkiej Szkoły Filmowej

 


 

20 czerwca 2009 Sobota

SCENA Główna reggae, funky, folk

14.00 – 18.00 Bitwa o Wisłę FREESTYLE
Konkurs Freestyle
18.00 Pink Freud
19.30 Maria Peszek
21.00 Dick for Dick
22.30 Tymon Tranzistors
Scena Roots Revival
15.00 warsztaty bębniarskie otwarte (dzieci, niepełnosprawni)
18.00 November Project
20.00 Roots Revival Hi Powa Soundsystem 
Bush Chemist feat. King General (UK)

SCENA detroitZDRoJ start 12.00

12-14 eli & bshosa
14-15:30 rebus
15:30-18 novika & lexus
18-20 eli & bshosa
20-21:30 laureat konkursu
21:30-23 dr dip
23-0:30 bshosa
0:30-2 Jacek Sienkiewicz  (cocoon, recognition)- live
2- 6 Wighnomy Brothers (FAT, Germany)
+
VJ PaniK
VJ Laureat konkursu

Teatr plenerowy

12.00 Teatr Clan Grus
17.00   Teatr Makata – Wesele
20.00   One Face Theatre (Italy)
22.00 Kompania Warszawa – Lwów – Wolimierz
22.30   Teatr Mariana Bednarka

Fundacja Roszwoju Systemu Edukacji

17:00 Warsztaty taneczne organizowana przez Sonic Dance
18:30 Występ grupy tanecznej Sonic Dance
19:00 koncert/happening
20:00 koncert/happening
21:00 projekcja filmów

Miasteczko Dziecięce 11.00 – 18.00

Przedszkole GAGA
Piknik
Stragany z ciuchami, zabawkami ręcznej roboty
Stoisko eko wege
Warsztaty Woskresinnia
Kolejka Tyrolska
Małpi Gaj
Ścianka Wspinaczkowa
Capoeira dla matek i ojców z dziećmi
Warsztaty bębniarsko-silldrumowe Łado Tarabn-Trans

+ muzyka live na scenie detroitZDRoJ

SCENA Greenpace

12:00 wykład,
16:30 warsztat 
21.00 Koncert, heppening
24.00 Projekcja filmów

Etno Wioska

Non stop– Uchu Buchu Sound System
18.00 – 24.00 Łado Taraban-Trans (brama główna)

Kino Plenerowe Wisłoteka

21.30 – 3.30  etiudy studentów Łódzkiej Szkoły Filmowej

 


 

21.06.2009 Niedziela

SCENA na Barce

One Face Theatre (Italy)
Sesis
Uchu Buchu Sound System
Kryzys – Brylewski Show
Teatr MuffMi
Bajzel
Obrzędy Świętojańskie – Łado Taraban-Trans

Miasteczko Dziecięce

11.00 -18.00

Piknik
Warsztaty Woskresinnia
Kolejka Tyrolska
Małpi Gaj
Ścianka Wspinaczkowa
Capoeira dla matek i ojców z dziećmi
Warsztaty bębniarsko – silldrumowe dla dzieci, młodzieży oraz  niepełnosprawnych (Łado Tarban -Trans)

 


 

WISŁOSTRADA 2009  FESTIWAL SZTUKI OTWARTEJ

Letnie przesilenie, najdłuższe dni w roku, najkrótsze i najintensywniejsze noce…

Wisłostrada to największe w Warszawie trzydniowe święto fuzji sztuk. Swoje dokonania artystyczne prezentują zarówno nowi, jak i uznani twórcy z dziedziny muzyki, filmu, teatru, visual art, tańca współczesnego, instalacji interaktywnych, sztuki cyrkowej. Sferę stricte artystyczną dopełnia sztuka kulinarna, działania rekreacyjno-sportowe, edukacyjne i ekologiczne, a także… szeroki program warsztatów i atrakcji dla najmłodszych i ich rodziców.

Ideą festiwalu jest OTWARTOŚĆ, fuzja oraz interaktywność sztuki i jej odbiorców. Festiwal skierowany jest do szerokiej, różnorodnej publiczności, której wspólną cechą jest indywidualizm, wolność myślenia i ciekawość świata. Natomiast WISŁA stanowi oś całego festiwalu, będąc oazą spokoju i zieleni w sercu miasta, a zarazem niezwykłym, naturalnym nośnikiem kultury, dającym oddech, inspirację i energię do działań twórczych.

Miasteczko festiwalowe obejmie:

* dużą scenę plenerową, na której wystąpią gwiazdy, m. in. nagrodzeni Fryderykami – Maria Peszek i Czesław Mozil, promujący nowe abumy Łąki Łan i Kochankowie Gwiezdnych Przestrzeni, a także ojciec chrzestny sceny  sceny trójmiejskiej – Tymon i jego Transistors, w otoczeniu najgorętszych nadmorskich bandów hipnotycznych Pink Freud, i wybuchowych Dick4Dick;

 

* scenę detroitZDRoJ!, czyli instalacje Audio-Video, w centrum której w sobotę obok słynnych niemieckich performerów Wighnomy Bros swój najnowszy album zaprezentuje  ksiąźe polskiej  elektroniki Jacek Sienkiewicz. W piątek magazyn Hiro* zaprezentuje „Chłopomanię” live performance audiovideo .
scenę soundsystemową z londyńskimi legendami Kenny Kotsem i Bush Chemistem.

Ponadto Teatr Makata, Klinika Lalek, One Face Theatre z Włoch, a także namiot kinowy, którego program realizowany jest we współpracy z łódzką filmówką. Rozstrzygnięcie konkursu dla młodych DJów i VJów i freestylowa bitwa o Wisłę.

Program festiwalu wzbogacą wykłady i działania artystyczne skupione wokół namiotów Greenpeace i Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, a także działania rekreacyjne, sportowe, warsztaty muzyczne i tańca oraz działania animacyjne – małpi gaj, kolejka tyrolska, plac zabaw – dla najmłodszych*. Program festiwalu realizowany będzie zarówno w dzień, jak i w nocy, a zakończy go, koncert finałowy na Barce, na której – Kryzys Brylewskiego, Bajzel  i Uado Taraban Trans, który bębniarskim showwprowadzi widzów w Noc Świętojańską…

Wisłostrada jest jednym z niewielu warszawskich przedsięwzięć artystycznych, które przenoszą aktywne działania kulturalne z centrum miasta nad Wisłę.  W tym roku Festiwal Wisłostrada wraz z innymi wydarzeniami kulturalnymi w ramach miejskiego festiwalu sztuki Przemiany, walczy o zdobycie przez Warszawę tytułu Europejskiej Stolicy Kultury 2016.

 

 

 


 

* scena Wisło – scena główna

MARIA PESZEK

Aktorka teatralna, telewizyjna i filmowa, wokalistka, autorka tekstów…
Maria Peszek wywołała spore zamieszanie na polskiej scenie muzycznej wydaniem swojej pierwszej płyty, a nowy album „Maria Awaria” potwierdza niecodzienny talent artystki. Tematem przewodnim płyty jest ludzka intymność. Peszek bawi się seksualnością i mówi o niej otwarcie, łamiąc w ten sposób tabu towarzyszące temu aspektowi życia. Zarówno jej pierwsza, jak i druga płyta natrętnie eksploatują takie obszary kobiecości, jak skłonność to przelotnych romansów zwana przez niektórych mężczyzn kurewstwem, agresywna zazdrość i lekkomyślność ocierająca się o zbrodnię. Postać kreowana na płytach przez artystkę realizuje  w wymienionych wyżej emocjach. Robi to intensywnie, tak żeby słuchacz uwierzył, że to prawda i z tymiż emocjami skojarzył samą Marię Peszek… Laureatka prestiżowej nagrody, Paszport Polityki za album Maria Awaria w kategorii muzyka. W kwietniu zdobyła dwa Fryderyki w kategoriach Autor roku oraz Najlepszy album muzyki alternatywnej.

 

 
CZESŁAW ŚPIEWA

 

Czesław Mozil to mieszkający od piątego roku życia w Danii, wokalista i kompozytor, absolwent Royal Danish Music Academy. Jego album „Debiut” zawiera 10 kompozycji na podstawie wierszy pisanych przez Michała Zabłockiego

Czesław to zawodowy akordeonista, który komponuje również muzykę dla potrzeb spektakli teatralnych. Prowadzi też bar i firmę budowlaną. „Na scenie – charyzmatyczny i zwariowany, śpiewa do mikrofonu ustawionego na poziomie pępka, prowadząc swoją konferansjerkę całkiem od niechcenia, elektryzuje publiczność, która domaga się wciąż nowych bisów”

„Określając muzykę Czesława na pewno łatwiej byłoby wymienić czego w niej nie ma – niż wyszukać wszystkie niespotykane połączenia składników. Muzyczny kabaret, punk, alternatywa, miejski folk, tango – to jedynie drogowskazy w twórczości Czesława, które mają to do siebie, że można za nimi podążyć…lub obrać zupełnie inną drogę”

Trzykrotnie otrzymał nagrodę Fryderyki 2009, w kategoriach Album Roku POP, Nowa Twarz Fonografii oraz Piosenka Roku.

 

 

PINK FREUD

 

Pink Freud to jeden z najoryginalniejszych głosów we współczesnym jazzie i nie tylko. Trio Mazolewski, Ziętek i Staruszkiewicz tworzą energetyczną, spontaniczną muzykę improwizowaną, bogatą formalnie, wielostrukturową, ewolucyjną, intrygującą brzmieniowo.

Bogate formalnie kompozycje, nowoczesne elektroniczne brzmienia, nie odbierają jednocześnie muzykom miejsca na indywidualizm i szalone, odważne improwizacje. Muzyka ta łączy w sobie ducha muzyki lat 60. i 70. z nowoczesnością, eksplozję nowej wrażliwości z lekturą starych płyt. Preparowanie instrumentów, wykorzystanie elektronicznego asortymentu, konstruowanie bogatych narracji, stały się jednymi z cech wyróżniających muzykę formacji.

 

 

DICK 4 DICK

 

Polski zespół grający elektro-rock założony w Gdańsku w 2004 roku. od tego czasu gwałtem zmienia sztywną scenę muzyczną w Polsce. Zamiast cierpiętniczej pozy, szarego wizerunku i piosenek o niczym, Dick4Dick zajmuje się kreowaniem artystycznego wizerunku opartego o seksualność, pastisz i kolor. Kto nie rozumie tej gry, wychodzi z koncertu D4D oburzony i zniesmaczony, tracąc jednocześnie możliwość uczestniczenia w niezapomnianym Show.

Dick4Dick wydali dwie płyty i zagrali ponad 200 koncertów w Polsce i za granicą. Zdobyli wiele nagród i stali się bohaterami kilku skandali. Sami realizują swoje genialne klipy i z wielką uwagą dbają o stronę wizualną wszystkiego, co z nimi związane. Działają na pograniczu multimediów, wplatając w swoje akcje najróżniejszych artystów. W myśl własnej dewizy: “ CIĄGLE SIĘ ZMIENIAĆ“ D4D zmieniają się ciągle

 

 

TYMON TRANZISTORS

 

polski zespół muzyczny, założony w czerwcu 2002 przez Tymona Tymańskiego, wykonujący muzykę rockową. W repertuarze znalazły się zarówno utwory poprzednich formacji Tymona (Kury, Trupy, Czan, Poganie), jak i nowe, nawiązujące do poprzednich dokonań, mające jednak zdecydowanie gitarowy charakter. W 2004 zespół nagrał soundtrack do filmu Wojciecha Smarzowskiego Wesele.

 

 

ŁĄKI ŁAN

 

Nie tak dawno temu, pod liściem truskawki, spotkało się pięciu niezwykłych smakoszy nektaru i pyłku kwiatowego. Poń Kolny – znany z celnej riposty, Niesforny Bonk – wybitny znawca smaków i zapachów, [email protected] Cokictokloc,szybki i wściekły MegaMotyl i mały skrzat imieniem Paprodziad, warzący całymi dniami mikstury mające na celu udoskonalenie owadziego rodu. Pokrzepiwszy się suto specjałami, Papordziad wyjął z zawiniątka małą butelkę i poczęstował całą gawiedź Łąki Łanu.

Nagle zrobiło się jakby ciemniej i wicher okrutny wzbił kurz w powietrze, a ptaki umilkły i kwiaty pozamykały paki, gdy straszliwy piorun przeszył nieboskłon. Wiedzieli, że takie mogą być następstwa spożycia tajemnego wywaru, ale nic więcej nie nastąpiło, oprócz deszczu, który zmoczył im skrzydła. Wrócili więc do swego grzyba prawdziwego, wyjęli instrumenty i zagrali ŁąkiFunka.

 

KOCHANKOWIE GWIEZDNYCH PRZESTRZENI

 

Kochankowie Gwiezdnych Przestrzeni to kosmiczna, pozytywna energia wymierzona prosto w serca słuchaczy.

W ciągu kilkuletniej działalności, zespół stworzył bardzo pozytywną strukturę muzyczną, oscylującą wokół reggae-trans-funky-dance, która obrała zdecydowany, charakterystyczny, uniwersalny i odróżniający się od innych styl znajdujący uznanie w szerokim gronie odbiorców.
W pazdzierniku 2005  ukazala sie plyta „Fanki Pisk”, której caly naklad blyskawicznie zniknal z pólek sklepów.

Prawdziwe muzyczne „trzęsienie ziemi” zapewnia dziesięcioosobowa sekcja muzyczna wspomagana przewrotnym wokalem i niebanalnymi tekstami, a na scenie dzieje się tyle, ze nie sposób tego opisać, zanim się obejrzysz już będziesz pląsać pod sceną..

 

 

LEMON GRASS

 

Muzycy zespołu pochodzą głównie z Ciechanowa. Wokalistka jest ełczanką, a skrzypek piotrkowianinem. Skład Lemon Grass nie jest przypadkowy. Zespół odniósł kilka ogólnopolskich sukcesów podczas festiwali, przeglądów i konkursów z własną twórczością. Zaczęto odtwarzać nasze utwory w stacjach m.in Kanadzie, Irlandii, Szkocji, Anglii, Niemczech, Litwie. W lipcu 2009 wyjdzie na świat  płyta „ŁIBIŁOBAJ”.

 


 

* scena detroitZDRoJ!

Tegoroczna scena detroitZDRoJ! to instalacja audio-video przez dwie noce pulsująca najlepszym elektronicznym brzmieniem. W piątek dzięki wsparciu magazynu „Hiro” bardziej w klimatach electro/bassline, w sobotę odrobinie bardziej klasycznie przy brzmieniu detroitZDRoJ. Oprocz znaeminitych gosci, na scenie wystapia tez laureaci ogolnopolskiego konkursu dla mlodych tworcow – muzykow/DJów i VJów.

Przez całą sobotę scena dZ będzie rozbrzmiewać dla rodziców, którzy chcą potańczyć ze swoimi pociechami, a przygrywać będą między innymi Novika, Eli, Gamma, Rebus, Lexus i bshosa.

Wighnomy Brothers

 

Są headlinerami wszystkich największych światowych festiwali. Z powodów politycznych konsekwentnie odmawiają występów w USA i Izraelu. Wegetarianie zwani teź „Vodka Brothers” ciągle grają tylko i wyłącznie z plyt winylowych.

Duet producentów oraz bardzo płodnych remixerów  Wighnomy Brothers z niemieckiej Jeny tworzą – prawie jak nomy bracia – Gabor Schablitzki (Robag Wruhme) oraz Sören Bodner (Monkey Maffia). Rzekomo połączyła ich wspólna pasja do break dance (chociaż patrząc na ich fotografie naprawdę ciężko w to uwierzyć) oraz szerokie spektrum zainteresowań muzycznych. Mimo, że po raz pierwszy ich drogi zeszły się pod koniec lat 80-tych dopiero w 1997 roku powołali do życia Wighnomy Brothers. Od tamtej pory zamiatają mieszanką różnych styli światowe parkiety.
 
Już w rok po rozpoczęciu wspólpracy wystartowali z nowym projektem – mianowićie otworzyli własny label pod nazwą Freude Am Tanzen. Cztery lata później świat przywitała wytwórnia-córka: Musik Krause. Nakładem których ukazują się ich własne produkcje jak i ich przyjaciół między innymi: Someone Else, Jay Haze, Mathias Kaden, Jackmate.

Oprócz singli wydanych pod szyldami własnych wytwórni produkcje Gabora i Sörena doceniły tak znane oficyny jak m.in. Vakant, Milnor Modern, Sonar Kollektiv czy Contexterrior.

 

Czego można oczekiwać po performance Wighnomy Brothers? Napewno ‚nieoczekiwanego‘! To mistrzowie miksowania styli i nastrojów od obskórnego, wiejącego surowością minimal techno po najweselszy house wplatając gdzieś pomiędzy, hity wszechczasów i zaskakujące elektroniczne smaczki.
www.wighnomy-brothers.de/

 

 

Jacek Sienkiewicz urodził się w Warszawie gdzie obecnie mieszka i robi to, co z powodzeniem robił przez ostatnie dwadzieścia lat.

Jest bezsprzecznie najbardziej rozpoznawalnym polskim muzykiem elektroncznym na świecie. Na Wisłostradzie wystąpi prezentując warszawskiej publiczności najnowszy album – trzeci w karierze – „Modern Dance”, który właśnie trafia do sklepów nakładem legendarnej wytwórni Cocoon.

 

Przygoda z muzyką w jego wypadku zaczęła się od fascynacji hip-hopem który to zaprowadził go w głębsze zakamarki muzyki elektronicznej. W wieku lat osiemnastu zaczął regularnie grywać w Warszawskich klubach, głównie acid i minimal techno –  muzykę, która wówczas nie była bardzo popularna w kraju nad Wisłą. Po pewnym czasie zauważył jednak ograniczenia jakie wynikają z bycia djem i postanowił zająć się własnymi produkcjmi. Już dwa lata później gotów był do występowania na żywo z autorskim materiałem.

Kolejnym krokiem było otwarcie własnej oficyny pod nazwą Recognition Records, służącej głównie jako platforma do ekspresji własnych uczuć na temat techno. Poza tym produkcje Jacka doceniły tak znane wytwórnie jak Cocoon – gdzie wydał dotychczas 3 albumy, oraz Trapez, Smallville, Klang Elektronik czy WMF – gdzie ukazało się szereg singli jak również remixów. Ponad to gdy nie jest zbyt zajęty produkowaniem nowego materiału solowego, wraz ze swoim przyjacielem –  Marcinem Oz’em tworzy duet DWA. Współpracował również przy tworzeniu muzyki ze znanym rysownikiem – Markiem Raczkowskim.

 

Znakomicie przyjęte produkcje pociągnęły za sobą lawinę występów na żywo, na tak dużych eventach jak I Love Techno, Awkenings, Nature One czy też berlińska Love Parade, oraz w niezliczonej ilości klubów na całym globie. Dzięki możliwości prezentowania swoich jakźe oryginalnych wersji muzyki , zdobył sporą rzeszę fanów doceniających jego niestandardowe podejście do elektronicznej muzyki klubowej.  
www.recognition.pl

 

 

milf

 

Plotka głosi, że Milf jest projektem 2  warszawskich muzyków detroitZDRoJ!, ale kto przejmowałby się plotkami … Fakty mówią, źe milf są współautorami muzyki do filmu „Nieruchomy poruszyciel” Lukasza Barczyka, ich najnowsze pordukcje ukaźą się nakładem berlińskiego Scape Recordings i na płycie Poland calling 2. Obecnie pracują nad nowym materiałem z kompozytorką Hanną Kulenty.
 Milf jest interdymensjonalną kombinacją 4 składników :
– ciągłego eksperymentu z syntezą dźwięku i zastosowaniem efektów w czasie rzeczywistym,
– klasycznej kompozycji i harmonicznego rozwoju form
– jazzowej improwizacji z formą
– hip hopowego samplingu i rework’u
 
Milf nie pokazuje się publicznie. występy sceniczne to dwie anonimowe jednostki ludzkie w pełni kontrolowane przez umysł Milf

 

Repertuaru Milf’a nie da się skategoryzować. Obejmuje spektrum od jazzu po heavy metal, przez dźwięki organiczne. W swojej istocie pozostaje minimalistyczny, głęboki i science-fiction.
www.myspace.com/milfoff

 

 

dr Dip
Piotr Sobota – kontrowersyjny przybysz z pornogalaktyki dZ.urodzony  w Wawie,  swoje pierwsze, chwiejne kroki za djka stawial w polowie lat 90-tych w takich miejscach jak alfa czy blue velvet . fascynat tanczecznej elektroniki zza oceanu (i nie tylko), nie przepusci zadnej okazji aby wprawic impreze w klimatyczny groove. zwiazany z klubem 55,gdzie od poczatku istnienia po dzis dzien gra i organizuje rezem z bshosą i elizką jedne z najlepszych bib w Wawie.Ulubieni artysci to Kraftwerk i Prince.Oprocz grania dr Dip zajmuje sie na codzien designem i jak to najczesciej bywa z djami domowymi produkcjami .
www.myspace.com/detroitzdroj

 

 

VJ Juzz Media najnowsze wcielenie Sebastiana Juszczyka,założyciela oraz głównego członka grupy NO SLEEP PRODUCTION ,która przez kilka ostatnich lat współpracowała ze światowej klasy artystami i producentami,tworząc dla nich teledyski ,oprawę wizualną koncertów oraz imprez.Na jej portfolio składają się prace m.in. dla : – DJ VADIM – DJ WOODY ( wielokrotny zdobywca tytułu World ITF Champion) -MULATU ASTATKE (autor muzyki do filmu „Broken Flowers” Jim’a Jarmusch’a) – KIDKANEVIL – DUB PISTOLS – DREADZONE – CONTEMPORARY NOISE QUINTET – NEW BOHEMIA (pierwsza piątka plebiscytu BBC Radio 1 „The Best Club Night In The UK”) – RED BULL MUSIC ACADEMY – BEAT HERDER FESTIVAL – oraz wiele innych
O Juzz Media pochwalnia wypowiadają się między innymi DJ Vadim, Kidkanevil czy DJ Woody.
www.myspace.com/juzzmedia

 


 

magazyn HIRO

Chłopomania – live act
Kiedy przyniesione przez wschodnie wiatry babie lato pokryje sięgające nieba złote cielce Zachodu, z przebitego boku twojego świętego procesora wypłynie gnojówka, mysz zaś obrośnie ci futrem, wiedz, że oto dokonało się. Tańczysz z nami, czy przeciwko nam?

Znani wrocławscy muzycy- Lutek i Szymek (Stas Gaska) podejmują próbę dźwiękowego przeniesienia zjawiska Chłopomanii na czasy XXI wieku. Występy grupy są niezwykle dziarskie, energiczne i pełne wigoru. Chłopomaniacy wciągają do zabawy publikę, która szaleje do rana. Do tej pory ukazał się singiel Chłopomania w netlabelu 49manekinów http://49manekinow.net, powstały dwa teledyski do utworów Technowieś i Chłopomania. Podczas festiwalu By?em Festiwalem odbyła się premiera ciepło przyjętej we wrocławskim alternatywnym półświatku płyty Ludomania. Obecnie Chłopacy pracują nad nową, bardziej eklektyczną płytą.
www.myspace.com/chlopomania

 

 

DJ Spox

 

Wielu znamienitych turntablistów i Hip-Hop’owych producentów stopniowo zmieniło swój obszar zainteresowań na alternatywną, taneczną elektronikę. A-Trak, DJ Klever, Birdy Nam-Nam, DJ Mehdi, DJ Ayres, Kid Fresh, La Funk Mob… Możnaby długo wymieniać. Spox doskonale wpisuje się w ten trend. Grane przez niego obecnie imprezy to ‚creme de la creme’ z nowoczesnej i ambitnej muzyki klubowej zaserwowane z turntablistycznym zacięciem i wprawą wypracowaną w licznych DJ’skich bojach. Esencją setów Spox’a jest Electro, Ghettotech, Baltimore Club Music, Bassline, Dubstep i wszelkie – nieraz autorskie – Mash-Up’y, Remixy i Edity.

Ale DJ Spox to dj i producent wszechstronny. Znany jest z muzycznych działań prowadzonych wraz z Dużym Pe pod szyldem hip hopowego Cisza & Spokój, imprez i koncertów Masali, z występów z freejazzową Orkiestrą TransTechnoLogiczną Wojciecha Konikiewicza, z którym występował w Sali Kongresowej w koncercie upamiętniającym rocznicę wybuchu Stanu Wojennego, czy międzynarodowej współpracy z białoruskim rewolucyjnym zespołem Cyrvonym pa Biełamu. Jest także uznanym remixerem, goszczącym w radio, telewizji i w prasie (jego produkcje na płytach dołączane były do gazet takich jak Ślizg).
www.myspace.com/djspox

 

 

Eh Marine!

 

EH!MARINE to basowy moniker Jakuba Dymka, wrocławskiego dj’a, domowego
remixera, niegdysiejszego dziennikarza radiowego, organizatora imprez i hipstera. E!M. to także didżej w koncertowo-piekielnym projekcie DISTORTED ANIMALS (Mik.Musik!),  z którym miał przyjemność przejechać pociągiem ze Lwowa do Sopotu, i z powrotem, po drodze grając kilka szalonych gigów. Współpracuje z legendarną VODKA TEARZ i współtworzy basowy kolektyw BANDBANDBAND!.

Umiejętności i charakterystyczny styl miksowania wyniósł z grania funku i brejków. Aktualnie, z użyciem efektów i analogowych zabawek, miksuje progresywną basową muzykę z UK: dubstep, fidget house, uk funky czy bassline, ale także bardziej korzenne, old-schoolowe rzeczy: speed garage czy break-beat. Jego konceptualny EH!MarineMinimix był pierwszą w Polsce baile-funkową produkcją. Gości na warszawskich BANG!, we Wrocławiu, wraz z Teskko, organizował pionierskie imprezy Baltimore’owe, Mash-upowe i basowe.
www.myspace.com/jakubdymek

 

 

VJ Kuba Krzysztof Wesołowski
Jakub Wesołowski ur. w 1977 r. Absolwent Pracowni Przestrzeni Audiowizualnej warszawskiej ASP (2003 r.). Performer, rzeźbiarz, twórca instalacji, filmów wideo oraz wlepek; współautor akcji społeczno-artystycznych, stypendysta MKiDN.

Jako VJ. współpracował m.in. z klubami: Cafe Kulturalna, Jadłodania Filozoficzna; oraz z artystami: Smolik, z reżyserem Arkadiuszem Jakubikiem (wizualizacje do spektaklu Morrison Koncert) czy zespołem Dick4Dick. W swoich wizualizacjach wykorzystuje archiwalne taśmy 8mm, tworzy własne animacje nonkamerowe i rysunkowe. Na codzień współpracuje z Mateuszem Szlachtyczem – redaktorem programu KOMIX! w TVP Kultura, do którego tworzy oprawę graficzną. Jest także autorem teledysku do utworu zespołu Dick4Dick – I Know You Need My Rocknroll.

Prace artysty prezentowane były m.in. na XIV Międzynarodowym Biennale Rzeźby w Poznaniu (2004), oraz wystawach Toleruj mnie, Warszawa (2005); Demos Kratos – Władza Ludu, Galeria Klimy Bocheńskiej Warszawa 2006, Galeria Bielska, Bielsko Biała, BWA Zielona Góra 2007; Młodzi z Warszawy, Łódź 2007; Betonowe dziedzictwo. Od le Corbusiera do blokersów, CSW, Warszawa 2007, Ciało/Geometria. Pracownia Kowalskiego, BWA Zielona Góra 2008, Galeria Studio 2009, Galeria Tate Londyn 2009.

 

 

VJ AR2
Ar2, dla przyjaciół po prostu Artur. VJ, promotor i wydawca w jednym.Współtworzy takie projekty jak Chorus, No Comment Records, Puenta. Współpracował z wieloma stacjami telewizyjnymi, takimi jak Fashion TV czy MTV Networks. Powszedni natłok zajęć z chęcią odreagowuje w weekendy, ubarwiając rozmaitością ruchomych obrazów co niektóre imprezy. Jego wizualizacje zawierają charakterystyczną mieszankę ruchomej grafiki i video. Układy scalone, słupy wysokiego napięcia, micro i macro natura, ludzie, maszyny, brudy ulicy, a także kontrasty, takie jak szarość dnia w zestawieniu z kolorami życia, to tematyka charakterystyczna dla jego twórczości. Wysoka jakość wykonania, niecodzienne podejście – oto czego można się spodziewać na jego ekranie.

 


 

Scena soundsystem Roots Revival

19 i 20 czerwca 2009 roku wszyscy chętni będą mogli sprawdzić co to znaczy prawdziwy soundsystem. Ponad 10 kilowatów mocy, masa kabli oraz góra sprzętu elektronicznego to dopiero początek – stołeczny Roots Revival Soundsystem wraz z organizatorami festiwalu Wisłostrada 2009 mają  przyjemność gościć gwiazdy londyńskiego odłamu reggae, czyli legendarny skład Bush Chemist wraz z powracającym na scenę wokalistą King Generalem oraz nie mniej legendarnych wokalistów: Dixie Peacha oraz Kenny’ego Knotsa! Bądź tam z nami i zobacz jak się gra soundsystem w Londynie!

SoundSystem

 

Ten rodzaj zabaw spopularyzowany został najpierw na Jamajce w środowisku reggae, a następnie wraz z emigrującymi Jamajczykami stały się od lat 70. znane w Wielkiej Brytanii. Popularne dziś znaczenie tego terminu jest wynikiem wpływów jamajskiej kultury soundsystemowej, która z kolei wzięła swoją nazwę od przenośnych systemów nagłaśniających, czyli zestawu wzmacniaczy, głośników, kilometrów kabli i oczywiście płyt.

Roots Revival promuje bezkompromisowe basowe brzmienia Jamajki orazLondynu, wzorem Jah Shaki, Aba Shantiego i Iration Steppas. Imprez powracają do korzeni kultywując klasyczny sposób grania imprez „inna King David stylee” – prezentują całe utwory, niejednokrotnie w różnych specjalnie dla nas nagranych wersjach. Nie boimy się ciszy między utworami – to ona buduje nastrój i pozwala odczuwać szaleńcze brzmienie 18 calowych głośników basowych i skwierczących gwizdków wysokotonowych. Na naszych imprezach dosłownie moŜna POCZUĆ muzykę.

 

 

Bush Chemist feat. King General

Bush Chemist to jeden z fundamentów nowoczesnej brytyjskiej sceny dub/steppers razem z Russ Disciples, Nick Manasseh, Iration Steppas czy Alpha & Omega. W 1989 roku Nick Mannaseh operator londyńskiego Soundsystemu ze swoim przyjacielem Dougie’m Wardrop’em pozyczyli podwaliny obecnego studia – 4 ścieżkowy stół mikserski.

 

Kilka miesięcy później Dougie stworzył grupę „Centry” wraz z Nigel’em Lake’em i Chris’em Petter’em. „Stepping Dub” to ich pierwszy tytuł w unikalnym stylu „bush-chemistowym”. Pomógł on w kolaboracji przy pierwszym singlu wraz z wokalistą Tenastelin’em zatytułowanym „Can’t Touch Jah”, który jest obecnie białym krukiem. Wtedy to narodził się jeden z najważniejszych labeli współczesnego Dub’u w Wielkiej Brytanii ‚Conscious Sounds’.

 

Stworzony przez Dougie’go Wardrop’a i Paul’a Davey’a Bush Chemist to jedna z najważniejszych formacji Dub/Steppers w Wielkiej Brytanii. Studio ‚Conscious Sounds’ jest odpowiedzialne za wiele produkcji z całej Wielkiej Brytanii, lebele takie jak Reggae on Top, Dubwise czy sam Steve „Jah Warrior” Mosco wchodziły w kolaborację z Dougie’m. Dogie to nie tylko producent ale tez muzyk (grał na basie na legendarnej płycie Pablo Gad’a „Don’t Push Jah”), kompozytor, aranżer i inżynier dźwięku.

 

W polsce Bush Chemist wystąpi w składzie: Dougie, Chazbo – multiintrumentalista odpowiedzialny za brzmienie większej części produkcji z ‚Conscious Sounds’ i Culture Freeman odpowiedzialnym za wokalną część, udzielającym się także w Dubateers, na scenie od kilkunastu lat. Wraz z ekipą Bush Chemist wystąpi człowiek legenda i jednocześnie człowiek zagadka – King General. Pojawił się w połowie lat dziewięćdziesiątych w studio ‚Conscious Sounds’ by nagrać pare kawałków. Udało się zarejestrować całą płytę, poprzedzoną kilkoma singlami, które sprzedały się na pniu.

 

Płyta przeszłą do klasyki brytyjskiego digital roots i kilka miesięcy później słuch po King Generalu zaginął. Pod koniec 2008 roku gruchnęła wieść, że King General znowu nagrywa w studio ‚Conscious Sounds’ po spotkaniu, zupełnie przypadkiem na budowie, jednego z filarów tych nagrań z lat dziewięćdziesiątych – Chazbo.

 

Pierwsze odsłuchy nieśmiało wrzucane do internetu zwiastują naprawdę niesamowitą płytę i powrót do brzmienia digitalnego roots z lat dziewięćdziesiątych. King General po raz pierwszy na żywo wystąpił w tym roku we Francji w zastępstwie za chorą Christinne Miller, z którą miał grać Dougie. Publika zupełnie zwariowała co mamy nadzieję zdaży się również w Polsce. Przygotujcie się na digitalną sesję niespodziewanych gości na mikrofonach i całą noc niesmaowitych kawałków.

 

 

Kenny Knots

Kenny Knots jest jednym z najbardziej płodnych i jednocześnie odnoszących sukcesy europejskich artystów.

Rozpoczął swoją karierę w latach osiemdziesiątych śpiewając w północno-londyńskim Unity Sound System. Sławę przyniósł mu wydany przez wspomniany Unity Sound, nagrany w 1980 roku kawałek „Watch how the people dem dancing”, który osiągnął pierwsze miejsce na reggae’owych listach przebojów. Kenny Knots miał wtedy zaledwie 15 lat! W latach dziewięćdziesiątych zniknął z europejskiej sceny reggae by powrócić serią singli 10″ z labelu Conscious Sounds, których zwieńczeniem był album „Gi Me Di Music”.

Nagrał również wiele numerów dla przeróżnych niezależnych labeli i producentów takich jak Disciples, Jonah Dan, Zion Gate czy Jah Warrior. Singiel 10″ z labelu Scotch Bonnet „Rasta Meditation” to klasyczny przykład jego możliwości łączenia pięknych harmonii wokalnych ze świadomym przekazem, który chwyta za serce.

 

 

Dixie Peach

Zaczął śpiewać w wieku 9 lat w londyńskim Young Lion Sound. Jako nastolatek nagrał kawałek „Pure Worries”, którym zainteresował się Jah Tubby’s z wschodniolondyńskiego studia i Soundsystemu i zdecydował się go wydać na singlu. Dixie nie był zdecydowany co do wydania swojego numeru, ale po namowach wielu przyjaciół zapewniających, że nie ma sie czego wstydzić dał zielone światło Tubbysowi i singiel został wytłoczony. Zdobył 11 miejsce na brytyjskiej liście przebojów i 1 miejsce w Hong Kongu w 1984 roku. Wtedy wszystko się zaczęło i digitalne single Dixie Peach’a z labelu Y&D (Jah Tubby’s) takie jak Spin Spin, Slaughter, Tonight is the night, Ragga Muffin i Rambo po koleji zdobywały pierwsze miejsca list przebojów na całym świecie. Przez szereg lat Dixie pokazywał się w całej Europie (omijając Polskę) jako solowy wokalista i wraz z macierzystym Soundsystemem Jah Tubby’s.

 

 

Freestyle’owa „Bitwa O Wisłę” czyli Open Freestyle Battle

W kulturze  Hip-Hop, freestyle’em określa się słowno – muzyczną improwizacją, czyli rymowanie bez wcześniejszego przygotowania. Innymi słowy freestyle to trudna sztuka wyrzucania z siebie rymów wymyślonych „na poczekaniu”. Jednak największe emocje towarzyszą freestyleíowym bitwom (battle), gdy raperzy stają naprzeciw siebie na scenie i pojedynkują się  na rymy, próbując udowodnią swoją wyźszość nad rywalem. DziÍki swojej bardzo przystępnej i jednocześnie niesamowicie widowiskowej formie, bitwy  wolnostylowe przyciągają zarówno fanów owej sztuki, jak równieź widzów zupe≥nie niezaznajomionych z tym tematem.

Microphone Masters Team to ekipa zajmujπca się promocją tej widowiskowej formy artystycznej. Jej flagowym projektem jest WBW – Wielka Bitwa Warszawska czyli najbardziej elitarny turniej freestyle w Polsce, odbywający się raz do roku, juź od 6 lat. Udział w nim biorą zawodnicy z całego kraju i jest on uznawany przez wielu za mistrzostwa Polski we freestyle’u.

Tym razem zwolennicy s≥ownych pojedynków staną z mikrofonami w dłoniach, do walki na rymy, w sobotę 20 czerwca. Bitwa o Wisłę rozegra sęÍ w nadwiślańskim plenerze Cypla Czerniakowskiego w ramach V edycji Festiwalu Sztuki Otwartej „WISŁOSTRADA 2009”.

 


 

Dziecięcy raj – dzień rodzica alternatywnego.

W sobotę i niedzielę w ciągu dnia nad Wisłę chcemy zaprosić wszystkich młodych i nieszablonowo myślących rodziców ze swoimi pociechami. Przewidziano wiele atrakcji – wszystkie w formie interaktywnej i niecodzienne – między innymi Yoga dla matek i ojców z dziećmi, Przedszkole GAGA, Warsztaty Woskresinnia, Kolejka Tyrolska, Małpi Gaj, Ścianka Wspinaczkowa, Capoeira dla matek i ojców z dziećmi, Warsztaty bębniarsko-silldrumowe Łado Tarabn-Trans  , Lepienie wielkiej wyspy z gliny, Punkt plastyczny, Piknik, Stoiska z ubraniami, zabawkami wlasnej roboty, Stoisko eko wege, Kurs wiązania chust

Przez cały dzień muzykę na źywo na scenie detroitZDRoJ serwowac będą między innymi : Novika, Gamma & Lexus (Beats Friendly), Rebus (SKylark), Eli & bshosa (detroitZDRoJ) i inni.Sprawdź inne wydarzenia @ Warszawa

Brak zdjęcia Warszawa

Happysad, 17.10.2019, Klub Stodoła

Cz, 17 października 2019
godz: 18:00

V Festiwal Sztuki Otwartej WISŁOSTRADA Warszawa

Lor – Warszawa

Cz, 17 października 2019
godz: 20:00

od 30 PLN
V Festiwal Sztuki Otwartej WISŁOSTRADA Warszawa

Muzofest 2019 – 5. Urodziny MUZO.FM

Pt, 18 października 2019
godz: 19:00

V Festiwal Sztuki Otwartej WISŁOSTRADA Warszawa

Kollektiv Turmstrasse / Smolna

Pt, 18 października 2019
godz: 23:30