Urodziny Klubu – Dzień 2.

Clubbing

Sobota, 17 maja 2008
godz: 0:00

Vinyl

ul. Żurawia 22, Warszawa

Pokaż na mapie Pokaż na mapie

Rok temu, godzinę przed rozpoczęciem imprezy otwierającej działalność klubu Vinyl, patrząc na świeżo otynkowaną ścianę z frontowymi drzwiami zastanawialiśmy się, co przyniosą nam pierwsze miesiące, czy naprawdę nasze marzenia są realne, jak wszystko się potoczy…

Dla wszystkich zaangażowanych w tworzenie tego miejsca miniony rok był zupełnie szalony. Ale jedno jest pewne – udało się nam stworzyć wyjątkowe miejsce. Klub, w którym gościły takie gwiazdy jak Derrick May, Hybrid, Krafty Kuts, Justin Robertson, Ben Watt, Lottie, Seba i Robert Manos, Terry Francis i wielu wielu innych. Klub, do którego co tydzień przychodzicie Wy! Dlatego w ten niezwykły, pierwszourodzinowy weekend będziemy świętować do upadłego! Świętujcie razem z nami!  

Pierwszego dnia przygotowaliśmy dla Was niezwykłą ucztę – która zarazem będzie imprezą inaugurującą nasz nowy cykl Miller Sound Fresh – duet Slam oraz D’Julz.

Stuart McMillan i Orde Meikle to jedni z najbardziej utytułowanych artystów na scenie elektronicznej. Obok bogatego dorobku producenckiego mają na koncie stworzenie jednej z najważniejszych wytwórni płytowych – Soma (to właśnie oni odkryli i wydali pierwsze nagrania Daft Punk). To także rezydenci londyńskiego Fabric i Pressure w Glasgow, skąd obaj pochodzą. Edukację muzyczną rozpoczęli od kultowych audycji Johna Peela, słuchali reggae, funku, electro-funku, a nawet punkrocka. Pod koniec lat 80, zafascynowani acid house’em zajęli się organizowaniem własnych imprez i nagrywaniem własnych kompozycji.

Pierwszy album Szkotów „Headstates” ukazał się w 1996 roku, zaś poprzedzający go singiel „Positive Education” dziś zaliczany jest już do klasyki. Kolejne dwie plyty Alien Radio i Year Zero ugruntowały pozycję Slam na w gwiazdozbiorze muzyki elektronicznej. Ostatnia zaś – Human Response – wydana w zeszłym roku po raz kolejny ukazała ich niezwykły talent. Płyta przepełniona jest szczerymi emocjami, pięknymi i wzniosłymi dźwiękami, którym towarzyszy charakterystyczna dla duetu nastrojowa nutka.

Julien Veniel, lepiej znany jako D‘Julz rozpoczal kariere dj‘ską w 1992. Blyskawicznie zyskal reputacje czolowego przedstawiciela francuskiej sceny elektronicznej.  Jego styl mozna określić jako przekrój electro house’u z elementami deep techno i silnym wpływem  brzmień acid & funk.
Kariera producencka D’Julza rozwinęła sie w 2000 roku. Wydawał tracki i remixy na najważniejszych labelach sposród których wymienić należy Ovum, Serial, 20/20 Vision, Paper, Music for Freaks i End Recordings. Jego mixy CD spotkały się z olbrzymim zainteresowaniem i były szeroko omawiane w takich czasopismach jak: Muzik, Seven, Jockey Slut i recenzowane w Ministry, DJ Mag czy Mixmag.

Od 1997 roku D’Julz promuje swoje comiesięczne noce Bass Culture w legendarnym paryskim klubie Rex. Tam właśnie miał po raz pierwszy okazję zaprosić naprawdę gorące nazwiska, co pozwoliło na dośwadczenia z nowymi stylami i posunęło paryska scenę elektroniczną naprzód. Parę lat później ropoczął swój cotygodniowy radio show w najlepszej francuskiej radiostacji promującej muzykę taneczną: F.G.

W 2002 D’Julz zajął siódmą pozycję w rankingu na Najlepszego DJ’a na świecie głosami czytelników francuskiego magazynu TRAX. Od tego czasu D’Julz grał na całym świecie: m.in. w Nowym Jorku, Londynie, Moskwie, Tokio, Hong Kongu i Bogocie, rozpoczął również międzynarodowe comiesięczne rezydentury w Barcelonie, Madrycie, Amsterdamie oraz regularnie grywał w najlepszych klubach świata, takich jak Tenax we Florencji, Hoaman 17 w Jerozolimie, Deep w Madrycie, Back 2 Basic w Leeds oraz w The Fabric w Londynie.

Drugiej nocy za deckami na dolnym parkiecie staną rezydenci głównych cyklów muzycznych odbywających się w klubie: Bert i Igor, czyli twórcy i rezydenci cyklu „E!“, Glasse‘ – twórca i rezydent „Importu!“, Decoy – człowiek stojący za cyklem „Are U Avangard?“, Slajd – promotor muzyczny klubu i rezydent „Audiotrash“ oraz  Hanna Bernard – rezydent klubu i twórca cyklu „vinyLOVE“ i „Alternative Dance“. Natomiast górnym parkietem zawładną nasi przyjaciele z Krakowa, twórcy i rezydenci cyklu „Bass Theory“, czyli CLS & Wax oraz K-size.Sprawdź inne wydarzenia @ Warszawa

Brak zdjęcia Warszawa

Happysad, 17.10.2019, Klub Stodoła

Cz, 17 października 2019
godz: 18:00

Urodziny Klubu – Dzień 2. Warszawa

Lor – Warszawa

Cz, 17 października 2019
godz: 20:00

od 30 PLN
Urodziny Klubu – Dzień 2. Warszawa

Muzofest 2019 – 5. Urodziny MUZO.FM

Pt, 18 października 2019
godz: 19:00

Urodziny Klubu – Dzień 2. Warszawa

Kollektiv Turmstrasse / Smolna

Pt, 18 października 2019
godz: 23:30