U Know Me Records Showcase

Clubbing

Piątek, 25 maja 2012
godz: 22:00

55

ul. Żurawia 32/34, Warszawa

Pokaż na mapie Pokaż na mapie

W ramach Warsaw Music Week w klubie 55 zaprezentuje się jedna z ciekawszych polskich wytwórni muzycznych – U Know Me Records.
Na imprezie obok występów na żywo tuzów polskiej sceny producenckiej takich jak Daniel Drumz, Teielte czy Galus i Ment pojawią się didżeje En2ak, Buszkers i właściciel wytwórni – Groh. Będzie to niepowtarzalna okazja zobaczyć tylu uznanych artystów na jednej scenie podczas jednego wieczoru.
U Know Me Records to nowa jakość na polskiej scenie muzycznej. Wytwórnia wywodząca się z wydającej tylko hiphopowe winyle JuNouMi Records (tłoczącej płyty analogowe od 2002 roku) postawiła sobie za zadanie zaistnienie na światowej muzycznej mapie nowych brzmień.
Pierwszym albumem, który ukazał się we wrześniu 2010 roku był debiutancki album Teielte. Materiał wykraczający poza dotychczas ukazującą się na polskim rynku stylistykę zyskał wielu odbiorców w kraju i zagranicą, a sam autor wystąpił ze swoim LIVE-ACTEM na najważniejszych festiwalach muzyki elektronicznej (Boogie Brian i Tauron Nowa Muzyka).
Następnym sukcesem młodej wytwórni był album Kixnare’a, który ukazał się na podwójnym winylu. Płyta sprzedała się świetnie w Polsce, ale największy rozgłos uzyskała poza granicami kraju. Polecana była przez sklepy w Niemczech, Anglii, Japonii i USA.
Kolejne produkcje z logo UKM to już jakość sama w sobie: EPka Daniela Drumza (biały 10″ winyl), debiut Lower Entrance (digital + singiel 7″), album En2aka. Warto podkreślić, iż wytwórnia stawia dużą wagę na stronę graficzną swoich produktów i w związku z tym współpracuje z najlepszymi grafikami i artystami z Polski. Każda płyta UKM jest swoistym dziełem sztuki.
Poza wydawaniem muzyki U Know Me Records organizuje imprezy zapraszając ciekawych gości z zagranicy – promując przy okazji swoich artystów. Kolejne płyty UKM, które zebrały bardzo dobre recenzje to EPka Envee’go, album Galusa, singiel Eltrona Johna i nowa EPka Teielte. Ostatnio o wytwórni zrobiło się głośno w polskich mediach – recenzje w Polityce, Przekroju, wizyty w telewizyjnych programach kulturalnych (tj. WOK w TVP2) to dowód na ciągły rozwój oficyny.
Obecnie na przyznanie numeru katalogowego czekają nowe albumy od uznanych już gwiazd wytwórni – en2aka, Kixnare’a, Daniela Drumza i Lower Entrance. Jeśli dołożymy do tego jeszcze debiuty Menta XXL, Roux Spany, Sobury to można być pewnym, że UKM na długo zagości na ustach poszukiwaczy świeżej i ambitnej muzyki, która mimo polskich autorów brzmi zdecydowanie światowo. Zamówienia ze sklepów z całego świata mówią same za siebie.
DANIEL DRUMZ – DJ i producent z Krakowa. Na scenie obecny od ponad 10 lat. W 2003 roku, dzięki wywalczeniu tytułu mistrzowskiego na swojej pierwszej turntablistycznej bitwie (wtedy jeszcze pod pseudonimem DJ Taśmy), zapewnił sobie stałe miejsce wśród czołowych polskich turntablistów. Od 2004r. – aż do momentu zakończenia działalności przez grupę w 2008 roku – koncertował i nagrywał z legendarnym zespołem Grammatik. Cały czas koncertuje z Eldo. Autor wielu mixtape’ów oraz dwóch winylowych wydawnictw (nakładem JuNouMi/UKM Records), które zostały ciepło przyjęte – również poza Polską. Grał m.in. w NYC, Londynie, Berlinie, Dublinie, Wilnie, Pradze i setkach innych miejsc. Od początku 2012 prowadzi swoją autorską audycję Electric Relaxation Show na falach krakowskiej Radiofonii. Uczestnik Red Bull Music Academy Bass Camp Warsaw (2012). Dzielił scenę z takimi artystami jak De La Soul, Guru, Karl Hector & the Malcouns, Talib Kweli, Quantic, SBTRKT, Dilated Peoples, Zed Bias, Tony Nwachukwu, Onra, dÉbruit, Krystal Klear, Dimlite, Suff Daddy, Fulgeance, Ugly Duckling, Rahzel, Kidkanevil – co przy okazji bardzo dobrze obrazuje jego muzyczne zainteresowania.
MENTXXL – Współzałożyciel oraz producent muzyczny kolektywu Rasmentalism. Do tej pory wyprodukował 3 płyty: “Dobra muzyka, Ładne życie”, “Duże Rzeczy” z W.E.N.Ą. oraz “Hotel Trzygwiazdkowy”. Absolwent warszawskiej edycji Red Bull Music Academy Bass Camp. Aktualnie pracuje nad swoim solowym projektem pt. “80’s lovers”, który w 2012 roku ukaże się na winylu wydanym przez U Know Me Records. W wolnym czasie autor cieszących się powodzeniem miksów oraz dj grający w stołecznych (i nie tylko) klubach.
GROH – Wydawca i pasjonat muzyki. Ma na swoim koncie ponad 40 wydanych tytułów winylowych. Pochodzi z Włocławka, ale od wielu lat związany jest z Warszawą. Pierwsze większe imprezy organizował w 1999 roku, a w tym roku obchodzi 10-lecie wydania swego pierwszego winyla. Współzałożyciel legendarnej, hiphopowej wytwórni winylowej JuNouMi Records (2002), skupionej na organicznych brzmieniach Funky Mamas And Papas Recordings (2008). Jego najmłodszym dzieckiem, które zyskało spory rozgłos w Polsce i poza jej granicami to oficyna U Know Me Records, która promuje nowoczesne brzmienia wyprodukowane głównie przez polskich artystów. Poza wydawaniem muzyki Groh od wielu lat kolekcjonuje winyle, które zazwyczaj nie zostają w domu na półce, ale usłyszeć je można w klubach w całej Polsce, gdzie jako współzałożyciel kolektywu JuNouMi Crew pojawia się za gramofonami.


Sprawdź inne wydarzenia @ Warszawa

U Know Me Records Showcase Warszawa

999: Antigone b2b Shlømo

Sb, 22 lutego 2020
godz: 23:00

U Know Me Records Showcase Warszawa

Pryzmat

Sb, 22 lutego 2020
godz: 22:30

U Know Me Records Showcase Warszawa

Dirty Stuff Night | Luzztro

Sb, 22 lutego 2020
godz: 23:59

U Know Me Records Showcase Warszawa

5. Urodziny Elektrowkręty

Sb, 22 lutego 2020
godz: 22:00