The xx – koncert

Clubbing

Wtorek, 14 maja 2013
godz: 18:00

Torwar

ul. Łazienkowska 6A, Warszawa

Pokaż na mapie Pokaż na mapie

MOUNT KIMBIE WYSTĄPIĄ PRZED THE XX
Londyński duet wystąpi w Warszawie dokładnie dwa tygodnie przed premierą swojego nowego albumu „Cold Spring Fault Less Youth”, który już teraz budzi oczekiwanie za sprawą świetnego singla „Made to Stray”.
Mount Kimbie to dwóch producentów – Dominic Maker i Kai Campos, którzy odnaleźli się w estetyce schyłkowego dubstepu, wyciszonego brzmienia znanego z albumów The xx i Jamesa Blake’a. W ich muzyce jest sporo niedopowiedzeń, minimalizmu, ale jednocześnie tanecznego beatu i pulsującego basu. Debiutowali w roku 2010 doskonale przyjętą płytą „Crooks & Lover”, z której pochodzi ich najpopularniejszy utwór – „Carbonated”.
Od ubiegłego roku Mount Kimbie związani są z wytwórnią Warp i obok TNGHT i Darkstar stanowią nowe otwarcie tego legendarnego labelu.
Mount Kimbie pojawią się także na trzech festiwalach „Night + Day”, których kuratorami są The xx. Imprezy będą miały miejsce w Lizbonie, Berlinie i Londynie.
THE XX
The xx przyjeżdżają do Warszawy niecały rok po doskonale przyjętym występie na festiwalu Open’er. Wtedy zagrali w Polsce po raz pierwszy, prezentując fragmenty niewydanego wówczas albumu „Coexist”. Ten ukazał się jesienią i potwierdził klasę The xx, jako twórców intymnych przebojów, osadzonych w klubowej elektronice i dystyngowanym popie. Podczas warszawskiego koncertu usłyszymy więc materiał z nowej płyty, ale także fragmenty przełomowego debiutu i być może kilka niespodzianek, jak choćby nowy utwór zatytułowany „Together”, nagrany z myślą o filmie „Wielki Gatsby”.
Od zawsze podkreślano, że muzyka The xx idealnie pasuje do zamkniętych przestrzeni. Warto zweryfikować te wiedzę, uczestnicząc 14 maja w koncercie na warszawskim Torwarze.
Przed The xx zaprezentuje się inny londyński zespół, Mount Kimbie. Występ duetu odbędzie się dokładnie dwa tygodnie przed premierą ich nowego albumu „Cold Spring Fault Less Youth”, który już teraz budzi oczekiwanie za sprawą świetnego singla „Made to Stray”.
Mount Kimbie to dwóch producentów – Dominic Maker i Kai Campos, którzy odnaleźli się w estetyce schyłkowego dubstepu, wyciszonego brzmienia znanego z albumów The xx i Jamesa Blake’a. W ich muzyce jest sporo niedopowiedzeń, minimalizmu, ale jednocześnie tanecznego beatu i pulsującego basu. Debiutowali w roku 2010 doskonale przyjętą płytą „Crooks & Lover”, z której pochodzi ich najpopularniejszy utwór – „Carbonated”.  Od ubiegłego roku Mount Kimbie związani są z wytwórnią Warp i obok TNGHT i Darkstar stanowią nowe otwarcie tego legendarnego labelu.
Warszawski koncert The xx już 14 maja na Torwarze.


Sprawdź inne wydarzenia @ Warszawa

Brak zdjęcia Warszawa

Happysad, 17.10.2019, Klub Stodoła

Cz, 17 października 2019
godz: 18:00

The xx – koncert Warszawa

Lor – Warszawa

Cz, 17 października 2019
godz: 20:00

od 30 PLN
The xx – koncert Warszawa

Muzofest 2019 – 5. Urodziny MUZO.FM

Pt, 18 października 2019
godz: 19:00

The xx – koncert Warszawa

Kollektiv Turmstrasse / Smolna

Pt, 18 października 2019
godz: 23:30