The Whitest Boy Alive – koncert Warszawa

Clubbing

Czwartek, 23 września 2010
godz: 20:00

Fabryka Trzciny

ul. Otwocka 14, Warszawa

Pokaż na mapie Pokaż na mapie

The Whitest Boy Alive to międzynarodowa grupa Norwega Erlenda Oye (znanego m.in.z nagrań Royksopp i Kings Of Convenience), Polaka – Marcina Oza i ich berlińskich przyjaciół. Po sporym sukcesie albumów „Dreams“ i „Rules” i znakomitym przyjęciu Kings Of Convenience na gdyńskim Open’erze, czas na polskie koncerty składu The Whitest Boy Alive. Długo oczekiwane występy grupy już we wrześniu w Warszawie, Poznaniu i Katowicach. Szczegóły wkrótce!

The Whitest Boy Alive w Polsce przedstawiać nie trzeba. To zespół otoczony szczególnym kultem wśród wszystkich fanów tanecznych piosenek z nutą popowej melancholii. Subtelne bujające rytmy i charakterystyczny rozmarzony głos Erlenda tworzą muzyczną mozaikę nie do podrobienia. Kto słyszał takie hity jak „Intentions”, „Courage” czy „High On The Heels” wie, że kosmopolityczni berlińczycy to jedna z najciekawszych obecnie grup na indie-popowej scenie.

The Whitest Boy Alive zyskali stałe, całkiem spore grono fanów na całym świecie nie poprzez wielkie medialne kampanie, ale dzięki znakomitym koncertom we wszystkich zakątkach globu i internetowej “poczcie pantoflowej”. Ich popularność w kontynentalnej Eurpie, Meksyku czy w niezależnych środowiskach w Stanach zaowocowała propozycjami wykorzystania ich utwórów w projektach znanego skateboardera Jeremy’ego Rogersa czy ABC Networks.

Zespół zagrał też live podczas telewizyjnego BBC Culture Show, dał też duży koncert w londyńskiej Astorii. Oba albumy: „Dreams” i „Rules” w zachodniej prasie zajmowały też wysokie pozycje w corocznych plebiscytach na Płytę Roku. Melancholia i ironia, nostalgia i subtelny humor, popowy czar i taneczny puls przyniosły im sympatię także polskich fanów, którzy wreszcie doczekają się klubowych koncertów Erlenda i spółki.

 Sprawdź inne wydarzenia @ Warszawa

The Whitest Boy Alive – koncert Warszawa Warszawa

HVOB Concert Tour • Warsaw

Wt, 23 kwietnia 2019
godz: 20:00

od 85 PLN
The Whitest Boy Alive – koncert Warszawa Warszawa

Shortparis

Cz, 25 kwietnia 2019
godz: 20:00

od 59 PLN
The Whitest Boy Alive – koncert Warszawa Warszawa

Poets Of The Fall – Warszawa

Sb, 27 kwietnia 2019
godz: 19:00

od 79 PLN
The Whitest Boy Alive – koncert Warszawa Warszawa

Before Eklektik Session 2019

Sb, 27 kwietnia 2019
godz: 20:00