The Eye Of Time (Francja) / Dark / Ambient / Post-rock + TBA

Koncerty
The Eye Of Time (Francja) / Dark / Ambient / Post-rock + TBA

Środa, 19 lutego 2020
godz: 20:00

Chmury

ul. 11 Listopada 22, Warszawa

Pokaż na mapie Pokaż na mapie

The eye of time
[Electronic / Dark / Modern Classic / Ambient / Industrial / Post-rock]
Francja, Denovali Records

Szczery soundtrack życia przyozdobiony nadzieją, rezygnacją i śmiercią. Mix z sampli, wiolonczeli, elektroniki, zapętleń, dronów, pianina i nagrań terenowych. „Staram się zabrać słuchacza do piekła, najgłębiej jak to jest możliwe. Tam nie ma wyboru, pozostaje odbić się od dna i skoczyć w kierunku światła”.

THE EYE OF TIME jest solowym projektem francuskiego muzyka Marca Euvrie, którego artystyczna droga (niezależnie od klasycznego wykształcenia) zawsze była silnie związana z francuską sceną DIY punk i hardcore (Karysun, Aussitôt Mort, Sugartown Cabaret).

Nagrany w 2012 album „The Eye Of Time” https://theeyeoftime.bandcamp.com/album/the-eye-of-time jest próbą spojrzenia w przyszłość, która artyście jawi się w ciemnych barwach. Odrzucenie Natury jako środowiska do egzystencji i chaos medialny przybierają w muzyce Marca postać zniekształconych soundtracków, udziwnionych motywów zaczerpniętych z muzyki klasycznej, szumów, dronów i loopów. Od tego czasu Marc wydaje swoje płyty w awangardowej wytwórni Denovali records, wspierającej projekty z pogranicza muzyki elektronicznej i eksperymentalnej.

W kolejnym albumie „Acoustic” (2014) https://theeyeoftime.bandcamp.com/album/acoustic Marc skupia się na potrzebie przetrwania, instynkcie popychającym do walki w najtrudniejszych sytuacjach. Głównymi instrumentami na płycie są fortepian i wiolonczela.

Muzyczną analizę społeczeństwa przedstawia również album „ANTI” (2015) https://theeyeoftime.bandcamp.com/album/anti. Muzyka silnie nawiązuje do twórczości m.in. Godspeed You! Black Emperor, Third Eye Foundation, Portishead, Sigur Ros, Debussy czy Neurosis, ale też romantyków, takich jak Fryderyk Chopin, Edward Grieg czy Sergiej Rachmaninow.

Ostatnie krążki „MYTH I: A last dance for the things we love” (2016) https://theeyeoftime.bandcamp.com/album/myth-i-a-last-dance-for-the-things-we-love i „MYTH II: A Need To Survive” (2018) https://theeyeoftime.bandcamp.com/album/myth-ii-a-need-to-survive są koncertową syntezą dotychczasowych dokonań muzyka.

– – –

Start 20:00
Wstęp 20 PLNSprawdź inne wydarzenia @ Warszawa

The Eye Of Time (Francja) / Dark / Ambient / Post-rock + TBA Warszawa

KARAŚ/ROGUCKI – Warszawa

Śr, 08 kwietnia 2020
godz: 19:00

The Eye Of Time (Francja) / Dark / Ambient / Post-rock + TBA Warszawa

Nitzer Ebb / 09.04 / Progresja

Cz, 09 kwietnia 2020
godz: 18:00

The Eye Of Time (Francja) / Dark / Ambient / Post-rock + TBA Warszawa

Airways

Wt, 14 kwietnia 2020
godz: 19:00

od 59 PLN
The Eye Of Time (Francja) / Dark / Ambient / Post-rock + TBA Warszawa

Nicola Cruz LIVE

Śr, 15 kwietnia 2020
godz: 20:00

od 99 PLN