Smolna x Technosoul Takeover / James Ruskin & Blawan

Clubbing
Techno

Piątek, 13 października 2017
godz: 23:30

Smolna

Smolna 38, Warszawa

Pokaż na mapie Pokaż na mapie

Smolna i Technosoul: połączenia sił po raz pierwszy spróbowaliśmy wiosną i okazało się, że wspólnie tworzymy mieszankę prawdziwie wybuchową. Z okazji rozpoczęcia nowego sezonu poszliśmy o krok dalej i nitroglicerynę postanowiliśmy zastąpić semtexem…

Efekt?
13 października Warszawę odwiedzają dwie legendy – James Ruskin i Blawan. Towarzyszyć będzie im wschodząca gwiazda Nur Jaber oraz mocna lokalna obstawa. Szykujcie się na bang, na który wszyscy zasługujemy.

Smolna:

James Ruskin (BlueprintRecords | Jealous God |Tresor – Londyn, UK)
Blawan (R&S | Hessle Audio | Hinge Fingers | Sheworks – Londyn, UK)
Nur Jaber (OSF – Bejrut/Berlin)
Essence (Technosoul)

Patio:

Qbs (dype)
Hadrian (Głębokie Pasmo)

——————–
www.smolna38.com

rules:
no photo policy
no pre-sale
doorman

| 13.10.2017 | Tix: 50 | Start: 23:30 | After 5:30-20pln
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
RA:

Bio:
————————————————
JAMES RUSKIN
Urodzony i wychowany w Londynie, James Ruskin jest jednym z najwybitniejszych przedstawicieli sceny brytyjskiej sceny techno. Od dwóch dekad jego produkcje rozbudzają olbrzymie emocje na parkietach klubów całego świata, a kultowe albumy „Point 2” i „Into Submission” to dziś prawdziwy kanon muzyki elektronicznej. Na oddzielną uwagę zasługują projekty poboczne, w ramach których James nagrywa wraz z przyjaciółmi – m.in. zmarłym przed kilkoma laty Richardem Polsonem (Outline), jak również Markiem Broomem (jako Fear Ratio), Regisem (jako O/V/R), Surgeonem i Oliverem Ho.

Ruskin jest nie tylko wyjątkowym producentem, ale i rewelacyjnym dj-em, uchodzi on bowiem za jednego z najsprawniejszych technnicznie znawców dj-skiego rzemiosła – hiphopowe korzenie nie poszły w las. Jego doskonałe sety z 3 gramofonów przez wiele lat podbijały serca publiczności na całym świecie, a zastąpienie ich cyfrowymi nośnikami wręcz dodało im dodatkowej dynamiki.

BLAWAN
Jamie Roberts w ciągu niecałego roku zdołał zrobić jedną z najbardziej zawrotnych karier sceny klubowej ostatnich lat. Od czasu jego debiutanckiego singla, który ukazał się nakładem Hessle Audio, udało mu się nie tylko dostać do elitarnego grona takich artystów jak Aphex Twin, wydając na łamach słynnej wytwórni R&S Records, ale także stworzyć jeden z najchętniej granych utworów 2011 roku – “Getting Me Down”. Jego sukces powtórzyły kolejne płyty, spośród których bodajże „Why They Hide Their Bodies Under My Garage” zrobiło najwięcej zamieszania na klubowych parkietach.

Kooperacje z Pariah (Karenn), Surgeonem (Trade) i Analogue Cops (Parasella), liczne remixy (m. in. dla Depeche Mode, Barkera & Baumeckera i wielu innych) oraz własny label Ternesc tylko ugruntowały pozycję Jamiego, który stał się jednym z najbardziej rozchwytywanych techno dj-ów na całym świecie.

NUR JABER
Pochodząca z Bejrutu, a od wiele lat zamieszkująca w Berlinie Nur Jaber na scenie obecna jest od kilku lat. Przez ten czas dała się poznać jako rezydentka About Blank, autorka licznych podcastów, a także zdolna producentka, która od niedawna prowadzi własny label OSF. Jako dj-ka należy do tych, o których mówi się, że nie pozostawiają więźniów na parkietach.Sprawdź inne wydarzenia @ Warszawa

Smolna x Technosoul Takeover / James Ruskin & Blawan Warszawa

Open Decks by Kubiński & BEXA.

Śr, 26 lutego 2020
godz: 17:00

Smolna x Technosoul Takeover / James Ruskin & Blawan Warszawa

Sublimacja #25: Sunchase (UA)

Pt, 28 lutego 2020
godz: 22:22