RED BULL MUSIC ACADEMY WEEKENDER WARSAW

Festiwale
Electronic House Tech House

Czwartek, 16 kwietnia 2015
godz: 20:00

Pałac Kultury i Nauki

Plac Defilad 1, Warszawa

Pokaż na mapie Pokaż na mapie

Informacja prasowa 11.03.2015

KOLEJNI ARTYŚCI RED BULL MUSIC ACADEMY WEEKENDER WARSAW: BEAT SPACEK, ANDY VOTEL, NICK HOOK, CID RIM LIVE I MICHAŁ LEWICKI

Red Bull Music Academy Weekender Warsaw, 16-18 kwietnia 2015

Red Bull Music Academy Weekender Warsaw odkrywa kolejne muzyczne atrakcje zaplanowane na miejski festiwal. Już w kwietniu w Warszawie wystąpi Beat Spacek z pełnymi duszy elektronicznymi eksperymentami, Andy Votel – niestrudzony odkrywca muzycznych osobliwości, Nick Hook – producencki multitalent i wytrawny DJ z Nowego Jorku, Cid Rim prosto z Austrii z porywającym live act’em oraz Michał Lewicki – utalentowany polski producent debiutujący właśnie albumem ‘Ton’. Karnety dwu- i jednodniowe jeszcze są w sprzedaży.


Informacja prasowa 04.03.2015

OSOWSKA ELEKTRONICZNIE, HV/NOON NA ŻYWO + GOŚCIE, BRANDT BRAUER FRICK ORAZ SLG KOLEJNYMI ARTYSTAMI RED BULL MUSIC ACADEMY WEEKENDER WARSAW

Red Bull Music Academy Weekender Warsaw, 16-18 kwietnia 2015

Kolejny tydzień to następna porcja zaskakujących nowości w programie Red Bull Music Academy Weekender Warsaw. Na stołecznym festiwalu wystąpi NOSOWSKA ELEKTRONICZNIE – pierwsza dama polskiej alternatywy przy wsparciu SMOLIKA zaprezentuje swoje utwory w nowoczesnych aranżacjach. Niezwykły duet HV/NOON NA ŻYWO wystąpi na scenie z większością gości, którzy pojawili się na ich debiutanckim albumie. Do Warszawy przyjedzie również unikatowe niemieckie trio łączące elektronikę z muzyką symfoniczną – Brandt Brauer Frick, a klubową świeżość zapewni SLG. Bilety we wszystkich kategoriach cenowych są jeszcze w sprzedaży.


Informacja prasowa 25.02.2015

Red Bull Music Academy Weekender Warsaw odkrywa kolejną niespodziankę. Już w kwietniu uczestnicy festiwalu będą mogli zobaczyć i usłyszeć na żywo koncertową premierę międzypokoleniowego projektu muzycznego wytwórni Alkopoligamia. W ramach Albo Inaczej, tuzy polskiej sceny rozrywkowej wykonają kultowe, rapowe teksty do skomponowanej i zaaranżowanej na nowo muzyki.

W czasie 3 dni festiwalu na 5 scenach zaprezentuje się ponad 30 artystów. Na Red Bull Music Academy Weekender Warsaw, poza koncertami i porywającymi setami nie zabraknie dodatkowych atrakcji, takich jak lokalne obchody międzynarodowego dnia sklepów płytowych – Record Store Day Warsaw. Premierowy koncert międzypokoleniowego projektu Albo Inaczej to kolejna interesująca propozycja dla publiki festiwalu. Tego wieczoru hip-hop i jazz staną na jednej scenie, by w wyjątkowy sposób przeprowadzić zgromadzoną publiczność przez meandry rapowych tekstów i wyjątkowych jazzowych aranżacji.

Twórcy Alkopoligamii zadali sobie pytanie, co się wydarzy, kiedy teksty utworów rapowych zostaną potraktowane jak piosenki. Do współpracy zaprosili muzyków jazzowych i gwiazdy polskiej muzyki rozrywkowej. Premiera płyty planowana jest na wiosnę tego roku. Usłyszeć będzie można na niej między innymi Andrzeja Dąbrowskiego, Krystynę Prońko oraz Zbigniewa Wodeckiego. W pierwszym singlu, który ujrzał światło dzienne Andrzej Dąbrowski wziął na warsztat tekst Pezeta do utworu ‘Refleksje’ i wykonał jego brawurową wokalną wersję, a zespół jazzowy zreinterpretował bit Noona.


Informacja prasowa 18.02.2015

Record Store Day częścią Red Bull Music Academy Weekender warsaw.

Kindness, Ptaki i The Very Polish Cut Outs dołączają do grona artystów festiwalu.

Stołeczny festiwal Red Bull Music Academy Weekender Warsaw powiększa się o bezpłatną część dzienną w sobotę 18 kwietnia! W ramach zaplanowanych wydarzeń, odbędą bezpłatne wykłady z inspirującymi postaciami z branży muzycznej oraz organizowane przez warszawską wytwórnię S1 Warsaw oficjalne obchody Record Store Day – święta sklepów płytowych i niezależnych wytwórni muzycznych. Rośnie także lista artystów, których będzie można usłyszeć na festiwalu. Do składu artystów dołącza Kindness – niezwykły solowy projekt z USA osadzony w nowo-soulowej estetyce, Ptaki – rodzimy duet producencko-didżejski podbijający międzynarodową scenę oraz The Very Polish Cut Outs – wydawcy reedycji polskich utworów z lat 70. i 80. w nowych aranżacjach utrzymanych w estetyce disco. Bilety wciąż są w sprzedaży.Red Bull Music Academy Weekender powraca do Warszawy!

Miejski festiwal, który do tej pory odwiedził również Madryt, Sztokholm, Tokio, Belfast i Wiedeń prezentuje to, co najciekawsze na niezależnej scenie muzycznej. W centrum stolicy w ciągu 3 dni na 4 scenach usłyszycie ponad 30 artystów w unikalnych kolaboracjach, na niezwykłych koncertach i w porywających setach oraz live-actach. Szykujcie się także na liczne niespodzianki.
Śledźcie wydarzenie i obserwujcie rozwijający się line-up!

Więcej informacji na www.redbull.pl/weekender


Red Bull Music Academy Weekender Warsaw

16 kwietnia 2015

Steve Nash & Turntable Orchestra
KONCERT OTWARCIA
Studio Koncertowe Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego


17-18 kwietnia 2015
Plac Defilad oraz Pałac Kultury i Nauki

BURAKA SOM SISTEMA
catz n dogz
Evian Christ
Dorian Concept w/ Cid Rim & The cloniOUs
W.E.N.A. X Electro-Acoustic Beat Sessions
Stalley
Daniel Drumz & Mr Krime pres. Untold Stories
Mic Ostap
Mumdance + Novelist
Electric Wire Hustle
We Draw A
Kuba Sojka
Kindness
PTAKI
The Very Polish Cut-Outs

i inni

Zdobądź 3-dniowy karnet w promocyjnej cenie: http://bit.ly/RBMABilet
Regularna sprzedaż biletów rusza od 29 stycznia.

Więcej informacji na www.redbull.pl/weekender

#RBMAWeekender


Na terenie festiwalu dostępne będą Vouchery na energię w programie
Red Bull MOBILE Collect.
Już wkrótce na www.redbullmobilecollect.pl więcej informacji na temat zgarnięcia specjalnych biletów na Red Bull Music Academy Weekender Warsaw!


WSPÓŁORGANIZATOR:
Warszawa
Plac Defilad

PARTNERZY:
Teatr Dramatyczny
Trójka – Program 3 Polskiego Radia
Onet
Gazeta Co Jest Grane
AktivistSprawdź inne wydarzenia @ Warszawa

RED BULL MUSIC ACADEMY WEEKENDER WARSAW Warszawa

Locals / Smolna

Pt, 22 listopada 2019
godz: 23:30

RED BULL MUSIC ACADEMY WEEKENDER WARSAW Warszawa

J1 | Shadows w/ Polar Inertia LIVE

Pt, 22 listopada 2019
godz: 23:00

RED BULL MUSIC ACADEMY WEEKENDER WARSAW Warszawa

Gituwa // Pogłos // 22.11

Pt, 22 listopada 2019
godz: 23:00

RED BULL MUSIC ACADEMY WEEKENDER WARSAW Warszawa

Tarantino party // Pogłos // 22.11

Pt, 22 listopada 2019
godz: 22:00