Rebeka | Warsaw Music Week

Clubbing

Piątek, 18 maja 2012
godz: 21:00

Hydrozagadka

ul. 11 listopada 22, Warszawa

Pokaż na mapie Pokaż na mapie

REBEKA (Discotexas/Poznań)
after: Diskollektive (Łódź) + Nebaz (DDR)
Ten rozchwytywany duet występował już m.in. na festiwalu The Great Escape w Brighton, Selector Festival w Krakowie, Open’er Festival w Gdyni, Free Form Festival w Warszawie oraz Moonride w Koszycach (Słowacja). W maju 2011, net label Brennnessel wydał ich pierwszy singiel “Fail”, który po chwili stał się piosenką tygodnia w radiowej Trójce. Rebeka, obecnie promują swój najnowszy numer „Stars” wydany nakładem Discotexas.
Muzyka Rebeki to mieszanka eksperymentalnego popu i szeroko pojętej elektroniki. Za tymi określeniami kryją się różnorodne kompozycje: dynamiczne, czasem liryczne, zawsze zadziorne. Artyści starają się połączyć zabawkowe brzmienia klawisza Casio z poważnymi syntezatorami. Jeszcze przed wydaniem pierwszego singla zdołali zaskarbić sobie zainteresowanie publiczności, a to wszystko za sprawą legendarnych demówek i koncertowej ekspresji. Rebeka to przede wszystkim niesamowity głos i naturalna sceniczna charyzma.
Rebeka początkowo istniała jako solowy projekt Iwony Skwarek. W 2008 roku jej założenia były proste: tworzenie elektronicznych, minimalistycznych i brudnych lecz bardzo emocjonalnych utworów z pomocą keyboardu Casio i komputera. W 2010 roku Iwona postanowiła zaproponować współpracę Bartoszowi Szczęsnemu, który miał spełniać funkcję producenta, osoby katalizującej pomysły, ale także kompana na scenie. Ta kombinacja osobowiści okazała się strzałem w dziesiątkę.
Diskollektive tworzą dj-e (Mmx, Sjnet, jaYeti) W swoich setach łączą to co najlepsze z takich gatunków muzycznych jak disco 70’s, 80’s, 90’s, Chicago house, Balearic disco, nu disco, new romantic, punk rock, italo disco, synth pop, electro, electro clash, electro pop, new wave, indie dance.
Mmx, Sjnet, jaYeti mają za sobą wiele udanych imprez w łódzkich klubach takich jak Jazzga, Bagdad Cafe czy Stara Szwalnia, grali też już w warszawskim Saturatorze, Hydrozagadce, Zwiążmnie, 3Kolorach, Śnie Pszczoły, Warszawie Powiśle, Kamieniołomach, Eufemii, U Artystów, Resorcie, Placu Zabaw, Nowym Wspaniałym Świecie, OSiR cycle culture cafe, Piaskownicy, Śródmiejskiej, poznańskim Cafe Mięsna, krakowskim klubie Folia Koncept Club, toruńskim NRD oraz białostockim Metrze.
Ich ponad 8-letnia działalność jest związana głównie z łódzką sceną muzyczną. Dj-e mają na koncie imprezy m.in. z Kapitanem Nemo, Kamp!, Maximilianem Skiba, Elektrische.TV, Mikrowaflami, Times New Roman, dj Fagotem (Procesor Plus, 19 Wiosen) oraz francusko – niemieckim duetem Stereo Total.
www.soundcloud.com/b-szczesny
www.facebook.com/diskollektive
www.soundcloud.com/diskollektive
//
PATRONI:
WARSAW MUSIC WEEK (www.warsawmusicweek.pl)
HIRO (www.hiro.pl)
FYH! (www.fyh.com.pl)
MUSIC IS (www.musicis.pl)
MUZYKA KTÓREJ I TAK NIE ZNACIE (www.facebook.com/mkitnz)
–==–
Warsaw Music Week to nowa inicjatywa kulturalna w Warszawie. Jest to cykl wydarzeń muzycznych prezentujący bogatą kulturę klubową stolicy. Pomysł festiwalu zrodził się w 2009 roku dzięki współpracy agencji Good Music, British Council i Liverpool Music Week. Festiwal powstał dzięki wsparciu m. st. Warszawy w ramach starań Warszawy o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016. Festiwal zadebiutował w 2010 roku i stał się wydarzeniem cyklicznym.
W programie festiwalu znajdują się koncerty i imprezy klubowe z udziałem artystów sceny warszawskiej oraz gwiazd polskich i zagranicznych. W części wydarzeń można uczestniczyć bezpłatnie.
Od 2012 roku w programie festiwalu pojawia się wiele nowych elementów, jak konkurs na Koncertową Fotografię Roku oraz cykl imprez typu showcase. Showcase’y polskich wykonawców realizowane są we współpracy z czołowymi polskimi niezależnymi labelami i wytwórniami fonograficznym. Showcase’y narodowe, realizowana są we współpracy z partnerami zagranicznymi. Od 2012 roku festiwalowi towarzyszy Międzynarodowa Konferencja Przemysłu Muzycznego: New Directions, która zajmuje się tematami i zjawiskami związanymi z branżą muzyczną i przemysłami kreatywnymi.
Koordynatorem i organizatorem festiwalu jest agencja Good Music Productions, która przygotowuje program realizowany we współpracy z warszawskimi klubami oraz polski wytwórniami fonograficznym oraz partnerami polskimi i zagranicznym.


Sprawdź inne wydarzenia @ Warszawa

Rebeka | Warsaw Music Week Warszawa

Gruuv On feat. Vero Yagé

Wt, 18 lutego 2020
godz: 23:00

Rebeka | Warsaw Music Week Warszawa

Środek

Śr, 19 lutego 2020
godz: 21:00

Rebeka | Warsaw Music Week Warszawa

Mr Silla (Mum) w Warszawie

Śr, 19 lutego 2020
godz: 20:00

od 35 PLN
Rebeka | Warsaw Music Week Warszawa

We Are Radar: Jensen Interceptor

Pt, 21 lutego 2020
godz: 23:00