Rebeka – koncert

Koncerty
Indie Indie Dance / Nu Disco

Sobota, 02 marca 2013
godz: 22:00

Cafe Kulturalna

Plac Defilad 1, Warszawa

Pokaż na mapie Pokaż na mapie

W pierwszy weekend marca, w sobotę 02.03.2013, Diskollektive po raz pierwszy pojawi się w Cafe Kulturalna. Z tej właśnie okazji zapraszamy was wszystkich na niezwykłą imprezę, podczas której miejsce to wypełni muzyka nu-disco, Balearic, indie dance, disco house, deep house oraz eksperymentalny pop, a gościem specjalnym będzie rewelacyjny projekt Rebeka. Szykujcie się na doskonały koncert podczas którego usłyszycie wiele numerów z ich nadchodzącej wielkimi krokami debiutanckiej płyty. Po koncercie za dj-ką pojawi się nie kto inny jak sam Bobrowiec, a wszystko to oczywiście swoimi setami wspierać będzie organizator tego wydarzenia, czyli Diskollektive. Niezwykłe doznania dźwiękowe przyprawione zostaną też pikantnymi obrazami! Tego wieczoru o wizualizacje zadba BNS z nowym, idealnie uzupełniającym muzykę materiałem wideo. To będzie niezwykła noc!
Szczegółowe informacje o artystach:
Rebeka
Rebeka to polski duet tworzący muzykę elektroniczną. Początkowo był to solowy projekt Iwony Skwarek. W 2008 roku jej założenia były proste: tworzenie elektronicznych, minimalistycznych i brudnych, lecz bardzo emocjonalnych utworów za pomocą keyboardu Casio i komputera. W 2010 roku Iwona postanowiła zaproponować współpracę Bartoszowi Szczęsnemu, który miał spełniać funkcję producenta, osoby katalizującej pomysły, ale także kompana na scenie. Ta kombinacja osobowości okazała się strzałem w dziesiątkę.
Ich pierwszy singiel „Fail” (wydany przez Brennnessel) po chwili stał się piosenką tygodnia w radiowej Trójce. Pojawili się na stronie MTV IGGY oraz na większości portali muzycznych, a także mniejszych i większych blogach. W kwietniu 2012 wydali kolejny singiel, „Stars”, tym razem już w zagranicznym labelu Discotexas, z którym związani są tacy artyści jak Moullinex, Xinobi czy Kamp!. Na wydawnictwie znalazły się remiksy stworzone przez wyżej wymienionego Moullinexa i Xinobiego, a także wersje stworzone przez Punks Jump Up czy Mirror People. Wraz z singlem pojawił się pierwszy teledysk zespołu, który został wyświetlony ponad 20 tysięcy razy w przeciągu niecałych 48 godzin po publikacji. W ciągu kilku miesięcy klip „Stars” odtworzony został ponad 100 tysięcy razy.
Muzyka Rebeki to mieszanka eksperymentalnego popu i szeroko pojętej elektroniki. Za tymi określeniami kryją się różnorodne kompozycje: dynamiczne, czasem liryczne, zawsze zadziorne. Artyści starają się połączyć zabawkowe brzmienia klawisza Casio z analogowymi syntezatorami. Rebeka to przede wszystkim niesamowity głos i naturalna sceniczna charyzma.
Tylko w 2011 roku dostali zaproszenia na festiwal The Great Escape w Brighton (UK), Selector Festival w Krakowie, Open’er Festival w Gdyni, Free Form Festival w Warszawie, NoBorder w Rzeszowie, TAKK w Katowicach oraz Moonride w Koszycach (Słowacja). Oprócz tych festiwali
grali w różnych klubach w Polsce.
Teledysk „Stars”
http://www.youtube.com/watch?v=dh19t-XhKGA
„Stars” mp3
https://soundcloud.com/discotexas/sets/dt022-rebeka-stars/
„Fail” mp3
http://soundcloud.com/rebeka-music/rebeka-fail
„Roskana” mp3
http://soundcloud.com/rebeka-music/rebeka-roksana-b-szczesny
Video (wykonanie na żywo):
http://vimeo.com/35469339
Linki:
FACEBOOK http://www.facebook.com/pages/Rebeka/155331524520003
SOUNDCLOUD http://soundcloud.com/rebeka-music
MYSPACE http://www.myspace.com/rebekaskwarek
zdjęcia znajdują się pod linkiem: https://picasaweb.google.com/b1szczesny/RebekaPromo
Pisali/mówili o nas:
Wprost
MTV Iggy
Magazyn Exclusiv
Machina
Bold
Aktivist
Porcys
Uwolnij Muzykę
Muno
Bobrowiec
Bobrowiec, a właściwie Stanisław z Bobrowca, to fotograf, popularny bloger i didżej, nomen omen 50 proc. popularnej warszawskiej ekipy didżejskiej Stanisław.
Diskollektive
Disco to nie tylko muzyka. To styl życia. Łódzko-warszawska formacja Diskollektive wie coś na ten temat. Zaprawieni w boju nie tylko na parkiecie i przy barze, ale również w radio (autorska Audycja Elektrodisko w Studenckim Radiu Żak Politechniki Łódzkiej 88,8 MHz; muzykę Diskollektive można też usłyszeć w paryskim Aquarium Radio), potrafią zachęcić do tańca zarówno długowłosą blondynkę w różowych szortach, jak i zblazowanego Kubańczyka przekonanego, że jest nowym wcieleniem Andy’ego Warhola.
Kolektyw didżejski w składzie: MMX, SJNET, jaYETI jak żaden inny potrafi sprytnie wyselekcjonować najsmaczniejsze kąski z lat 70., 80. i 90. i wpleść je do swojego seta. Zarówno nu-disco, Chicago house, jak i indie dance czy Balearic w ich miksach nie pozwolą usiedzieć w miejscu zbyt długo. Chyba, że jesteście totalnymi nudziarzami. Chłopaki z Diskollektive działają razem od 2004 roku i grali już w takich miejscach jak: Jazzga, DOM, La Pies, Klubokawiarnia Granda, Klubokawiarnia La Pies, Bagdad Cafe czy Stara Szwalnia, mają też za sobą udane występy w warszawskim Saturatorze, Hydrozagadce, Zwiążmnie, 3Kolorach, Śnie Pszczoły, Warszawie Powiśle, Kamieniołomach, Eufemii, U Artystów, Resorcie, Placu Zabaw, Nowym Wspaniałym Świecie, OSiR cycle culture cafe, Piaskownicy, Śródmiejskiej, Kosmos Kosmos, poznańskim Cafe Mięsna, krakowskim klubie Folia Koncept Club, toruńskim NRD oraz białostockim Metrze.
Współpracowali muzycznie z wieloma artystami, m.in. Kapitanem Nemo, Kamp!, Maximilianem Skibą, Rebeką, Elektrische.TV, Mikrowaflami, Times New Roman, dj Fagotem (Procesor Plus, 19 Wiosen) oraz francusko-niemieckim duetem Stereo Total. Nadal czekają na propozycję zagrania afterparty po prywatnym koncercie Madonny w Moskwie.
http://www.facebook.com/diskollektive
http://soundcloud.com/diskollektive
http://www.myspace.com/diskollektive
http://www.lastfm.pl/user/diskollektive
http://www.youtube.com/user/diskollektive
http://twitter.com/discollektive
BNS
Enigmatyczny wideo-prezenter, który w swoich ekranowych ekscesach bezczelnie korzysta ze wszystkiego, co wpadnie mu w oko, tworząc kontrastowe kolaże złożone z różnorodnych elementów – od klasyków kina i teledysków, przez brazylijskie porno i włoskie horrory, aż do starych gier video czy japońskich produkcji TV. Expect the unexpected!


Sprawdź inne wydarzenia @ Warszawa

Rebeka – koncert Warszawa

We Are Radar: Jensen Interceptor

Pt, 21 lutego 2020
godz: 23:00

Rebeka – koncert Warszawa

Alternative 90’s / Proxima

Pt, 21 lutego 2020
godz: 22:00

Rebeka – koncert Warszawa

TempoWdół | DJ Ros

Pt, 21 lutego 2020
godz: 21:00