Progreacja with Kazell & Andy Newland

Clubbing

Piątek, 27 listopada 2009
godz: 22:00

,

Pokaż na mapie Pokaż na mapie

28.11.2009 zapraszamy do warszawskiej Piekarni na imprezę Progreacja ! Progreacja – określenie czynności mającej na celu prokreowanie zwolenników progresywnych brzmień. To cykl imprez z kilkuletnim stażem, na których gościło wiele zacnych gości, od polskiej śmietanki sceny progresywnej, na zagranicznych sławach kończąc. Imprezy odbywały się głównie w sopockim Sfinksie. Występowali na nich m.in. Anthony Pappa, Peace Division, Kasey Taylor i wielu innych.
Jak zawsze na imprezie zaprezentujemy Wam najlepsze dźwięki w wykonaniu gwiazd światowej sceny klubowej. Na scenie głównej wystąpią Artyści wytwórni Bedrock. Kazell, reprezentujący także Influx Audio oraz Audio Therapy który przybędzie na imprezę prosto z USA, oraz Brytyjczyk Andy Newland znany z wydawania płyt w Baroque (John Digweed) i Twisted Audio. 

 

Jako support tych wyśmienitych Djs wystąpią bardzo doświadczeni i szanowani na Polskim rynku muzyki klubowej, przedstawiciele warszawskiej Piekarni – Peres oraz Simon.S oraz rezydent trójmiejskiego klubu Sfinks – Quantum Mekk.

 

Kazell [Bedrock/Influx Audio/Audio Therapy/ U S A]

Rodowity Wyspiarz zawitał za oceanem w 1991 roku, zaszczepiając elementy acid house’u na świeżo upieczonej scenie muzycznej. Szybko wybił się w klubowym światku i otrzymał rezydentury na największych eventach zachodniego wybrzeża: Liquified oraz stałą posadę w klubie Spundae. Bezustannie zapraszany na supporty dla takich gwiazd jak Sasha, John Digweed, Deep Dish i Sander Kleinenberg.

 

Niedawno „LA Times” okrzyknął go „najgorętszym z rozgrzewających”, co stało się niejako potwierdzeniem jego umiejętności w manipulowaniu muzyczną energią, która dla klubowiczów jest ekscytującym, innowacyjnym i zadziwiająco intrygującym przeżyciem. Digweed nie zapomniał również o Kazellu kiedy to w Mayan Theatre (LA), nagrywał swój album „Global Underground 019”. Kazell zagrał wówczas otwierającego seta.

 

Jego ostatnie projekty stworzone we współpracy z Mikem Hiratzką – m.in. „Reaction” i „In Your Eyes” – znalazły swoje miejsce w niejednym didżejskim secie. Ich praca okazała się niezwykle owocna – Vanguard Records zauważyło duet i poprosiło ich o zremixowanie „My Lagan Love” samej Sinead O’Connor. W trasach po Wielkiej Brytanii, Japonii, Niemczech i promocji swojego krążka w Stanach, łatwo się domyśleć, że zwrócił na siebie uwagę największych na świecie DJ-ów, promotorów, krytyków oraz – rzecz jasna – klubowiczów.

 

Andy Newland [Bedrock/Baroque/Twisted Audio/ U K]
Po odkryciu muzyki tanecznej w 1989 roku i uczęszczaniu na takie eventy jak Fantazia, Dreamscape i Tribal Gatherings sprawiło że ten człowiek z Bournenmouth stanął za deckami. Zainspirowany innymi dj-ami zaczął grać na imprezach house;owych, gdzie pracował nad swoim wachlarzem umiejętności.

 

Grał regularnie w takich miejscach jak: Route 44, Cosies, Gardening club, The Rhino i Academy oraz innych miejscówkach południowej Anglii. Razem z bliskim przyjacielem Rob;em Duffy wynieśli się do Londynu. Zbieg pewnych okoliczności umożliwił, ze Audio Deluxe narodził się w maju 2003 roku. To właśnie tu ustatkował się i grając breaki, deep house oraz progressive potwierdził swoją reputację.

 

Zaczął grac z takimi dj-ami jak Anthony Pappa, James Holden oraz Matthew Dekay. Grając jako support, rozdając swoje promosy mógł niedługo potem cieszyć się ze swojej drugiej rezydentury ; w Filthy. Możliwość grania setów w prime time zapewniła mu większą liczbę fanów i pomogło w utworzeniu Newland Sound.

 

To doprowadziło do zagrania setów na antenie Fire 107,6 FM, niezliczone gościnne sety a w maju 2004 roku Thump Radio użyczyło czasu antenowego na mix z Californian Airwaves, na którym Andy gościł wcześniej. Ogromna liczba imprez za atlantykiem ; Club Sugar, Caseys, Spundae oraz dla Qool Records w San Francisco, Mekka Trek w Meksyku… Na terenach Wysp Brytyjskich gra dosłownie wszędzie od Bristolu po Manchester i od Middlesborough po Walię.

Zapraszamy!
Piekarnia team
http://www.pieksa.pl
http://www.myspace.com/piekarnia