Peach tinted + Metro + Mosty [20.05 / @Chmury]

Koncerty
Peach tinted + Metro + Mosty [20.05 / @Chmury]

Sobota, 20 maja 2023
godz: 19:00

Chmury

ul. 11 Listopada 22, Warszawa

Pokaż na mapie Pokaż na mapie

Młoda Kultura zaprasza na:
Peach tinted (Wiedeń) + Metro (WWA) + Mosty (PZN)
Już 20 maja w warszawskich Chmurach zawitają trzy składy prezentujące muzykę na przełomie Indie rocka, shoegaze’u, post-punku i jangle popu. Na wydarzeniu w ramach swojej europejskiej trasy „Hard To Get Tour 2023” do Warszawy zawita duet Peach tinted (będzie to jedyny koncert w Polsce), warszawskie Metro (bo w końcu do 4 razy sztuka) i poznańskie Mosty (promujące swoje debiutanckie LP)!
📅 20 maja 2023 [sb] godz. 19:00
📌 Chmury [ul. 11 listopada 22, Warszawa]
🎫 TAX: 40 / 50 PLN
Pula I (40 PLN): limitowana, dostępna do wyczerpania
Pula II (50 PLN): regularna, dostępna do wyprzedania klubu
TIMETABLE: soon
🍑 Peach tinted 🍑
Emil Paiker i Louis Springer to duet wnoszący obecnie powiew świeżości na austriacką scenę indie. Utworzyli projekt w 2019 początkowo tworząc instrumentalne lo-fi, po czym wydali dwie niezależne EP-ki, które zostały dobrze przyjęte na platformach streamingowych, umożliwiając im przeniesienie się na Wyspy Kanaryjskie i odizolowanie się, by zwiększyć swoją kreatywność. Tym sposobem powstała odświeżająca mieszanka post-punka, indie i bedroom popu. Paiker (wokal) i Springer (gitara) stworzyli styl, który sprawdza się zarówno w mainstreamowych mediach i muzycznym niezalu. Ich teksty pozostają surowe i podobne do
rozmowy z „wrażliwymi chłopakami z sąsiedztwa”, wprawiając słuchaczy w poczucie nostalgii.
Wraz z nową 5-utworową EP-ką zaplanowaną na marzec, wyruszają w trasę „Hard To Get Tour 2023”, w ramach której odwiedzą jeszcze m.in. Berlin, Londyn, czy Hamburg.
🍑www.instagram.com/peach.tinted/
🍑www.facebook.com/peachtinted
🍑open.spotify.com/artist/0jAu9Z9QrpYwY1vBenZs9Y

👹 METRO 👹
Mało zespołów w Polsce tak szybko wdarło się na lokalną scenę muzyczną jak Metro. Założony w 2022 roku kwartet Olek-Mateusz-Mikołaj-Piotrek (odpowiednio wokal/gitara, bas, gitara i perkusja) swoim połączeniem shoegaze’u, post-punku i indie rocka dodało świeżości w rodzimej muzyce niezależnej, choć paradoksalnie nie wymyślili koła na nowo. To doświadczenie chłopaków, którzy wcześniej grali w różnych kapelach (reprezentując tak skrajne gatunki jak black metal, punk czy shoegaze) sprawiło, że Metro się przyjęło. I przyjmuje się nadal: wydana w połowie 2022 roku „Stella” została ciepło przyjęta zarówno przez podziemną grupę fanów muzyki, jak i bardziej komercyjną publikę. EPka utrzymana w klimatach post-punku i shoegaze’u, z wyraźnymi inspiracjami zespołami w stylu Interpol, Whirr albo Dinosaur Jr., jest dowodem tego, jak wiele pomysłów mają w głowach chłopaki z Metra. Ich kolejne wydawnictwo (które ma wyjść na przełomie czerwca i lipca) będzie bardziej brudne, eksperymentalne, zimne i – co najważniejsze – intrygujące. Wszystkie 14 koncertów zagrane do tej pory przez Metro przyciągnęły masę ludzi w różnych miastach kraju i przy różnych okazjach, między innymi pożegnali legendarny klub Pogłos jednym z ostatnich koncertów na czarnej sali.
Olek Zajdel (gitara, wokal)
Mikołaj Ilnicki (gitara)
Mateusz Kwietniewski (gitara basowa)
Piotrek Biczel (perkusja)
👹www.instagram.com/4x_metro/
👹www.facebook.com/metr000
👹open.spotify.com/artist/5TuV5KauTXLFX1ODD7mEb0

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

🌉 MOSTY 🌉
Powstały w 2019 roku w Poznaniu. W ich muzyce senny szum przedmieść miesza się z miejskim gwarem, dźwięki rodzinnego stereo z odkrywaniem internetowych inspiracji, spokojna introspekcja z punk rockową ekspresją. Na tym tle snute są historie o sercach złamanych i sklejonych na nowo, kłótniach i przebaczeniach, poszukiwaniu siebie oraz drugiego człowieka.
Wyruszają do Warszawy zaprezentować materiał z nadchodzącej debiutanckiej LP.
🌉www.instagram.com/mosty_zespol/
🌉www.facebook.com/mostyyyy
🌉open.spotify.com/artist/3UskNuoRmehVmw6G668IBm
Wydarzenie organizowane przez Stowarzyszenie Młoda Kultura.
MK2023Sprawdź inne wydarzenia @ Warszawa

Peach tinted + Metro + Mosty [20.05 / @Chmury] Warszawa

Klasyczny Gruuv On

Wt, 30 maja 2023
godz: 23:00

Peach tinted + Metro + Mosty [20.05 / @Chmury] Warszawa

Smolna On Air: New Faces #002

Śr, 31 maja 2023
godz: 21:00

Peach tinted + Metro + Mosty [20.05 / @Chmury] Warszawa

CZWARTKOWE WIECZORY NA NOCNYM

Cz, 01 czerwca 2023
godz: 17:00

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →