OLAFUR ARNALDS

Clubbing
Chill out

Czwartek, 21 lutego 2019
godz: 20:00

Torwar

ul. Łazienkowska 6A, Warszawa

Pokaż na mapie Pokaż na mapie

Ólafur Arnalds – islandzki kompozytor i multiinstrumentalista, zdobywca nagrody BAFTA wystąpi 21 lutego w warszawskiej Hali Torwar z towarzyszeniem kwartetu smyczkowego , perkusisty i dwóch samogrających fortepianów! Islandczyk zagra u nas w ramach światowej trasy koncertowej promującej jego nowy album „re:member”, który ukaże się w sierpniu. Na koncert dostępne będą jedynie bilety na miejsce siedzące – start przedsprzedaży już w piątek.

W swej solowej twórczości Arnalds oryginalnie łączy dźwięki fortepianu, sekcji smyczkowej i elektroniki. Wychował się w rodzinie muzyków: jego ojciec był nauczycielem gry na pianinie. Swój pierwszy autorski materiał, album „Eulogy for Evolution” i EP „Variation of Static” nagrał w 2008 roku i promował podczas wspólnej trasy ze sławnymi Sigur Rós. Swój talent i rynkową pozycję Arnalds potwierdził kolejnymi albumami „…And They Have Escaped the Weight of Darkness „ i „For Now I Am Winter (2013 ). Na koncie ma także soundtracki do takich filmów jak „Another Happy Day” Sama Levinsona z Ellen Barkin w roli główne czy „Igrzyska śmierci” (The Hunger Games”) z Jennifer Lawrence. Za muzykę do znakomitego serialu „Broadchurch” otrzymał prestiżową nagrodę BAFTA TV Craft Award.

W 2015 roku wraz z pianistką Alice Sarą Ott Islandczyk współtworzył też projekt „The Chopin Project”, mający na celu nowe spojrzenie na spuściznę Fryderyka Chopina. Projekt był hołdem Ólafur dla jego babci, wielkiej miłośniczki twórczości polskiego twórcy. W ostatnich latach ukazały się także kolekcja „Loon” i „Trance Frendz” dokumentująca jego współpracę z Nilsem Frahmem.

Jego kompozycja „Particles” nagrana wspólnie z Nanną Bryndis z popularnej grupy of Monster And Men byłą pierwszym utworem w klasycznej aranżacji wyemitowanym w programie Zane Lowe „Beats 1”. Od kilku lat Ólafur współtworzy też elektroniczny duet Kiasmos.

W Warszawie Arnalds zagra na fortepianie i instrumentach elektronicznych, zaś towarzyszyć mu będzie perkusista oraz kwartet smyczkowy. Ciekawostką na scenie będą też dwa samogrające, pół-generatywne fortepiany, – nad ich oprogramowaniem i konfiguracją Ólafur i jego pomocnicy pracowali ponad dwa lata. Dzięki tym niezwykłym instrumentom, każde koncertowe wykonanie kompozycji Arnaldsa ma wyjątkowy, niepowtarzalny charakter. Przypominamy, że Olafur Arnalds zagra także 9 października w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu.

Na warszawski koncert będą dostępne wyłącznie bilety na miejsce siedzące.

„re:member” https://youtu.be/oAhO5eegMfY
„The Final Chapter” z serialu „Broadchurch” https://youtu.be/rUL04sHIVhI
„Only The Winds” https://youtu.be/9eWewdTkghM

Zamów bilety już teraz na Biletomat.plSprawdź inne wydarzenia @ Warszawa

OLAFUR ARNALDS Warszawa

Token – Warszawa

Cz, 18 kwietnia 2019
godz: 20:00

od 59 PLN
OLAFUR ARNALDS Warszawa

HVOB Concert Tour • Warsaw

Wt, 23 kwietnia 2019
godz: 20:00

od 85 PLN
OLAFUR ARNALDS Warszawa

Shortparis

Cz, 25 kwietnia 2019
godz: 20:00

od 59 PLN
OLAFUR ARNALDS Warszawa

Poets Of The Fall – Warszawa

Sb, 27 kwietnia 2019
godz: 19:00

od 79 PLN