noisessence special edition Lifted Sessions with SPOR & CHRIS RENEGADE

Clubbing

Piątek, 16 maja 2008
godz: 0:00

Depozyt 44

ul. Solec 44, Warszawa

Pokaż na mapie Pokaż na mapie

Lifted Music

Zalążkiem Lifted Music była wspólna wizja ośmiu świeżo patrzących na scenę drum’n’bass umysłów – zasada tworzenia brzmienia przyszłości.

Zdobyte przez tę ósemkę umiejętności i wiedza dały upust wcieleniu w rzeczywistość konceptu nowej jakości, znakomitszej niż suma wszystkich części.

Za sterami Lifted Music stanął wówczas były manager Renegade Hardare oraz Barcode Recordings, Chris  Renegade (Christopher Acworth).

Mając za sobą czteroletni bagaż doświadczeń w roli managera wytwórni zdołał zjednoczyć najbardziej imponujące młode talenty sceny i  stworzyć godny uwagi, dynamiczny, oryginalny i utalentowany ‘legion’ producentów, w skład którego wchodzą: Ewun, Spor, Evol Intent oraz Unknown Error.

Wystąpią :

SPOR [Lifted Music/ Subtitles/ Renegade Hardware/ UK]
CHRIS RENEGADE [Lifted Music/ Renegade Hardware/ Barcode Recordings/ UK]
SWITCH TECHNIQUE [Substance Rec./  DSCI4/ Section8 | Venom Inc / PL] MI-KA & NAME  & I/O [AD!HD/Noisessence/ WAWA]
HEAVY [NeS]

oprawa : 3MIASTO

Biografie gości:

CHRIS RENEGADE | Lifted Music | Renegade Hardware | Barcode Recordings | UK

W ostatnich latach Chris Renegade odegrał istotną rolę w poszerzaniu ram muzyki drum’n’bass.

Jako manager legendarnej wytwórni Renegade Hardware, jej siostrzanego labelu Barcode czy TOV Music Group odkrywał i szlifował nowe talenty, wywierające silny wpływ na kształt sceny ostatnich lat.

Wszystkie wydawane przez niego utwory zarówno wieloletnich jak i świeżych producentów drum’n’bass są potwierdzeniem jego dobrego smaku, otwartości muzycznej i umiejętności selekcji brzmień.

W 2006 roku Chris Renegade postanowił wykorzystać swoje bogate doświadczenie w zarządzaniu labelami do założenia własnej wytwórni Lifted Music, a tym samym stworzenia zupełnie nowej jakości w muzyce drum’n’bass, stawiając na talenty nowej generacji, takie jak: Ewun, Spor, Evol Intent, Unknown Error.

Pomimo faktu, iż Lifted Music jest młodą wytwórnią bez dwóch zdań zdołała już wywołać falę głębokiego zainteresowania w międzynarodowym świadku drum’n’bass ukazując futurystykę swojego brzmienia i odciskając się na przyszłym kształcie gatunku.

Chris Renegade grając nieustannie w różnych zakątkach globu swoimi setami djskimi porywa publikę wysokoenergetyczną porcją drum’n’bass, udowadniając swoje wszechstronne umiejętności, o czym każdy fan tej muzyki mógł przekonać się chociażby słuchając kompilacji  Future Beats 4 (RHFB04, 2005).

SPOR | Lifted Music | Subtitles | Renegade Hardware | UK

Jon Gooch, znany w świecie drum’n’bass jako Spor szybko urósł do rangi jednego z czołowych producentów międzynarodowej sceny drum’n’bass.
Muzyka, którą kilka lat temu zaraził go przyjaciel szybko nakłoniła Jon’a do eksperymentowania z własnym brzmieniem, a inspiracjami były wówczas produkcje takich znakomitości gatunku jak Hive, Ram Trilogy czy Bad Company.

W owym czasie, Jon rozwijał i szlifował swoje umiejętności producenckie w kolaboracji z Codex’em jako duet Final Reckoning. Współpraca nie trwała jednak długo – odmienne ścieżki życiowe utrudniły na dłuższą metę obojgu dalszą wspólną pracę.

Od tego momentu Jon wkroczył na nową drogę pod aliasem Spor (wywodzący się z  kombinacji jednego z pierwszych folderów z samplami, które zdobył, zatytułowanymi ‘Spore Tactics’).

W roku 2004 zadebiutował produkcją wydaną przez wytwórnię Damage Minds.
Debiut okazał się silnym bodźcem do cięższej pracy, doskonalenia swoich producenckich umiejętności.

Na swojej drodze napotkał Chrisa Renegede’a, co zaowocowało w niedługim czasie wydaniem kolejnych produkcji na jednym z bardziej prestiżowych wytwórni w historii drum’n’bass, Renegade Hardware oraz na siostrzanym labelu giganta – Barcode Recordings. W roku 2005 wypłynął na szerokie wody za sprawą remixu kultowego utworu Messiah (Konfilct).

Spor to w tej chwili jedna z najjaśniejszych gwiazd na scenie drum’n’bass. Jest ikoną, wizytówką młodej generacji producentów drum’n’bass. To niewątpliwie jedna z czołowych postaci międzynarodowej sceny, która w niedługim czasie okazała się czarnym koniem drum’n’bass. 

Twórca takich hitów jak: Knock you down, Cyberpunk, Hydra, Ignitron, Molehill, Powder Money, remiksu Messiah (Konflikt) czy współtwórca  Levitate.
Bez dwóch zdań jest niedoścignionym w swoim talencie wyznacznikiem najnowszego trendu w brzmieniu drum’n’bass.

Support:

SWITCH TECHNIQUE | Substance Rec. | DSCI4 | Section8 | Venom Inc  | PL
Młody polski producent, który podbija swoim talentem międzynarodową scenę współczesnych połamanych dźwięków. Chluba polskiej produkcji drum’n’bass. Jego utwory to esencja ciężkiego i mrocznego dźwięku, przesiąknięta klimatem filmów na pograniczu sci-fi i horroru.

MI-KA, NAME, I/O | AD!HD  |  WAWA
Gospodarze ‘noisessence special edition Lifted Sesions’

Oprawa Vjska:
HEAVY | NeS | 3MIASTO

Heavy zaczął świecić na początku 2006 roku. Pierwszymi jego imprezami były Nightcore w Sopockim Sfinksie. Jego materiały charakteryzuje specyficzna estetyka: chaos, szybko zmieniające się, ale zapadające w pamięć obrazy za pomocą, których stara się stworzyć wizualizacje pasujące do atmosfery imprezy. Najlepiej czuje się przy dźwiękach takich jak drum’n’bass, techno, core czy progressive. Stara się przyciągnąć wzrok klubowicza prezentując materiały ukazujące różne treści: od kontrowersyjnych, spływających krwią scen, poprzez nietypowe ujęcia otaczającej rzeczywistości, aż po dowcipną grę wizualnych skojarzeń. Wszystko oczywiście musi współgrać z muzą, ludźmi i klimatem. Wizualną stronę imprez przygotowywał dla takich wykonawców jak: Panacea, Ely Muff, Miss Red Flower, Dave the Drummer, Vicious Circle, Wasp, Mutated Forms, Prolix, BTK.

LINKI:
www.liftedmusic.co.uk
www.myspace.com/wearelifted
www.myspace.com/chrisrenegade
www.myspace.com/spor
www.rolldabeats.com/artist/spor
www.myspace.com/switchtechnique
www.myspace.com/adhdgroup
www.ad-hd.pl
www.depozyt44.pl
www.ticketpro.plSprawdź inne wydarzenia @ Warszawa

noisessence special edition Lifted Sessions with SPOR & CHRIS RENEGADE Warszawa

Perturbator / Warszawa

Cz, 24 października 2019
godz: 19:00

od 80 PLN
noisessence special edition Lifted Sessions with SPOR & CHRIS RENEGADE Warszawa

Bitamina / 24.10 / Warszawa Palladium

Cz, 24 października 2019
godz: 18:00

noisessence special edition Lifted Sessions with SPOR & CHRIS RENEGADE Warszawa

HYDRA

Cz, 24 października 2019
godz: 22:00

noisessence special edition Lifted Sessions with SPOR & CHRIS RENEGADE Warszawa

Król

Pt, 25 października 2019
godz: 20:30

od 35 PLN
noisessence special edition Lifted Sessions with SPOR & CHRIS RENEGADE Warszawa

Bitamina / 25.10 / Warszawa Palladium

Pt, 25 października 2019
godz: 18:00