Noetinger / Piotrowicz / Zaradny: Crackfinder trio w Spatifie

Koncerty
Noetinger / Piotrowicz / Zaradny: Crackfinder trio w Spatifie

Czwartek, 16 kwietnia 2020
godz: 20:00

Klub SPATiF

Aleje Ujazdowskie 45, Warszawa

Pokaż na mapie Pokaż na mapie

Jérôme Noetinger – revox tape machine, electronics
Robert Piotrowicz – synthesizer
Anna Zaradny – saxophone, computer

CRACKFINDER to grupa tworzona przez wybitnych artystów dźwiękowych: Annę Zaradny, Jerome Noetingera i Roberta Piotrowicza.

ZARADNY jest kompozytorką, instrumentalistką i artystką sztuk wizualnych; PIOTROWICZ kompozytorem, autorem instalacji dźwiękowych i wirtuozem syntezatorów analogowych. Razem są założycielami i kuratorami festiwalu i wytwórni Musica Genera.
NOETINGER, pochodzący z Marsylii improwizator, wydawca i instrumentalista, jego ulubionymi instrumentami są taśmowy rejestrator dźwięku i wszelkiego rodzaju elektronika.

Muzyka trio jest żywiołowym połączeniem różnych technik instrumentalnych jak i komponowania na żywo. Ogromne doświadczenie muzyków w zakresie elektroakustycznej improwizacji pozwala grupie na nie tylko budowanie na żywo intensywnej, pełnej napięcia narracji, ale także kształtowanie m

„CRACKFINDER przynosi muzykę intensywną, ale świetnie kontrolowaną, w której role wydają się podzielone bardzo klarownie: syntezator Piotrowicza określa tu przestrzeń, w jej geometrii i barwach, manipulacje taśmami Noetingera wprowadzają kolejny wymiar – czas, z przyspieszeniami, zwolnieniami, zaskoczeniami – saksofon Anny Zaradny wprowadza w ten świat życie. Zarówno we interwencjach rodem z free jazzu, niespokojnych ostinatach, jak i przetworzeniach brzmienia instrumentu.”
– Bartek Chaciński / Polityka

W 2018 ukazała się pierwsza płyta zespołu, która była zarejestrowana podczas koncertu na festiwalu Sacrum Profanum w Krakowie. Wydawnictwo zostało bardzo dobrze przyjęte przez przez krytykę w kraju i zagranicą.

bilety: 40/50/60

#####

• Jérôme Noetinger
Kompozytor, improwizator, artysta dźwiękowy. Studiował muzykę elektroniczną w COREAM pod kierunkiem Xaviera Garcii. W swojej twórczości wykorzystuje liczne urządzenia elektroakustyczne, m.in. magnetofon szpulowy Revox A77, taśmy magnetyczne, syntezatory analogowe, miksery, głośniki, mikrofony, a nawet domowe sprzęty elektroniczne. Występuje zarówno solo, jak i we współpracy z wieloma cenionymi artystami (jak np. Keith Rowe, Lionel Marchetti, eRikm, Michel Doneda, Robert Piotrowicz, Jean-Luc Guionnet).
„W mojej pracy na żywo, chcę zawsze pamiętać, że dźwięk jest tylko wibracją powietrza. Staram się budować nowe przestrzenie dźwiękowe, albo dźwiękową architekturę, przy użyciu rozmaitych strategii.”

• Robert Piotrowicz
Artysta dźwiękowy, kompozytor, improwizator, współzałożyciel Musica Genera Festival oraz wytwórni Musica Genera.
Jest jedną z czołowych postaci polskiej muzyki eksperymentalnej i improwizowanej, doświadczony scenicznie, współpracuje ze światową czołówką artystów tego nurtu.
Piotrowicz równie intensywnie co na scenie realizuje szereg projektów w warunkach studyjnych. Oprócz płyt solowych ma w dorobku także wydawnictwa nagrane z C.Spencerem Yeh, Kevinem Drummem, Jérômem Noetingerem, Burkhardem Stanglem i Anną Zaradny. Współpracował również z Orenem Ambarchim, Lasse Marhaugiem, Zbigniewem Karkowskim czy Kasperem T. Toeplitzem. Piotrowicz jest autorem słuchowisk, instalacji, muzyki teatralnej i filmowej, współpracuje z innymi artystami przy realizacji form audio-wizualnych i spektakli.
Regularnie występuje na licznych festiwalach na całym świecie. Podczas koncertów tworzy nasycone i pełne detali formy, korzystając z gitary elektrycznej, syntezatora analogowego i komputera. Jego muzyce równie blisko jest do współczesnej kompozycji elektroakustycznej, co do sound artu. Robert Piotrowicz koncertuje w Europie, Ameryce północnej i środkowej, Japonii i Australii.

• Anna Zaradny
Artystka dźwiękowa i wizualna, kompozytorka, instrumentalistka, współtwórczyni Musica Genera Festival oraz wydawnictwa muzycznego Musica Genera.
Twórczość Anny Zaradny realizuje się w sztuce dźwiękowej i wizualnej. Jako kompozytorka i instrumentalistka porusza się w szerokim spektrum od akustycznej muzyki improwizowanej, o minimalistycznym współczesnym idiomie, do złożonej strukturalnie i kompozycyjnie całkowicie elektronicznej, eksperymentalnej formy.
Prace o charakterze wizualnym Zaradny tworzy głównie w formie instalacji, obiektu, fotografii i video.
Artystka realizuje projekty wystawiennicze i koncertowe na calym świecie.
Jest również autorką muzyki do spektakli teatralnych i projektów multimedialnych.
Laureatka nagrody publiczności 5 edycji konkursu „Spojrzenia 2011 – Nagroda Fundacji Deutsche Bank”.
Stypendystka MuseumsQuartier Wiedeń 2005,
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 2013
Laureatka SHAPE 2017 / platform for innovative music and audiovisual art from Europe. Konsultantka i badaczka muzyczna w projekcie Escape Act dla Alexandry Bachzetsis 2018 Rezydencja Elektronmusikstudion EMS Stockholm 2016, KSYME – CRM Athens 2018 / 2019Sprawdź inne wydarzenia @ Warszawa

Noetinger / Piotrowicz / Zaradny: Crackfinder trio w Spatifie Warszawa

KARAŚ/ROGUCKI – Warszawa

Śr, 08 kwietnia 2020
godz: 19:00

Noetinger / Piotrowicz / Zaradny: Crackfinder trio w Spatifie Warszawa

Nitzer Ebb / 09.04 / Progresja

Cz, 09 kwietnia 2020
godz: 18:00

Noetinger / Piotrowicz / Zaradny: Crackfinder trio w Spatifie Warszawa

Airways

Wt, 14 kwietnia 2020
godz: 19:00

od 59 PLN
Noetinger / Piotrowicz / Zaradny: Crackfinder trio w Spatifie Warszawa

Nicola Cruz LIVE

Śr, 15 kwietnia 2020
godz: 20:00

od 99 PLN
Noetinger / Piotrowicz / Zaradny: Crackfinder trio w Spatifie Warszawa

Pharmakon (US) // 15.04 // Pogłos

Śr, 15 kwietnia 2020
godz: 19:30