NIEBO Improwizacji

Clubbing
Electronic

Wtorek, 25 października 2016
godz: 20:00

Niebo

ul. Nowy Świat 21, Warszawa

Pokaż na mapie Pokaż na mapie

NIEBO IMPROWIZACJI, to koncertowa przestrzeń dla artystów, którzy na scenie nie realizują gotowego planu, nie odtwarzają aranży, ale zmagają się ze swoimi ograniczeniami w tej najpiękniejszej, a jednocześnie jednej z najbardziej ekstremalnych form wyrazu – jazzowej IMPROWIZACJI.

Muzyczne potknięcia, które otworzą nowe drogi, spontaniczne takty i melodie, wszystko tylko tu i teraz. Niepowtarzalne i wyjątkowe, możliwe do usłyszenia jeden, jedyny raz. Koncerty nie będą nagrywane, by móc je publikować, analizować, poprawiać, a jedynym sposobem ich odbioru będzie obecność tego wieczoru.

Raz w miesiącu, Jerzy Mazzoll zapraszać będzie do Nieba wybitnych artystów. Wspólnie zagrają improwizowany koncert, bez prób, bez scenariusza.

Spodziewajcie się niespodziewanego!

Jerzy Mazzoll
* Jedna z najbardziej charyzmatycznych postaci polskiej sceny alternatywnej. Muzyk, kompozytor, improwizator, wirtuoz klarnetu. Punkowiec zafascynowany free jazzem, folkiem, muzyką klasyczną i eksperymentalną. Spiritus movens i uczestnik tak wielu projektów, że ich lista nie zmieściłaby się na tych stronach.

Jurek Przeździecki
* Jeden z najciekawszych nadwiślańskich twórców szeroko pojętego techno, doceniony także przez świat zachodni. Jako 10-latek zaczął grać na fortepianie, zafascynowany Chopinem, Bachem i Beethovenem. Muzyką elektroniczną zainteresował się podczas studiów na Akademii Sztuk Pięknych. Odkrycie takich zespołów jak Coil, Throbbing Gristle i Psychic TV zainspirowało go do samodzielnego komponowania. Od tamtej pory nieustannie poszukuje własnej definicji muzyki, przekracza gatunkowe granice, łączy rozmaite stylistyki i wychodzi daleko poza klubowe ramy.Sprawdź inne wydarzenia @ Warszawa

NIEBO Improwizacji Warszawa

Sunday Shoutin’

Nd, 19 stycznia 2020
godz: 23:00

NIEBO Improwizacji Warszawa

Wt, 21 stycznia 2020
godz: 23:00

NIEBO Improwizacji Warszawa

22.01 | Środek

Śr, 22 stycznia 2020
godz: 21:00