Music Of The Future & Warsaw Calling pres. DIXON x JOY ORBISON

Clubbing

Piątek, 05 października 2012
godz: 22:00

1500m2

ul. Emilii Plater 29, Warszawa

Pokaż na mapie Pokaż na mapie

Nina Kraviz i Blawan, Tale Of Us i Mosca, Kollektiv Turmstrasse i Cosmin TRG, nowoczesny house i bass music – Warsaw Calling i Music Of The Future. 2 składy DJ-skie, 2 ekipy promotorskie, 2 nieco inne podejścia do muzyki, 2 headlinerów. Bo nie lubimy dzielić, a łączymy – to co najlepsze w elektronice, zacieramy różnice, burzymy stereotypy. Liczy się tylko muzyka, dobra muzyka.
DIXON (Innervisions / DE)

x
JOY ORBISON (Hotflush / UK)
Każdy z nich swobodnie mógłby być headlinerem największych światowych festiwali. Nie jest to zresztą rzadkością – Dixon zakładał przecież z Ame jeden z najbardziej prestiżowych labeli na świecie, Innervisions. To dla niego wydaje Henrik Schwarz, Agoria, Laurent Garnier i wielu innych. To dzięki jego wytwórni świat usłyszał takie sztosy jak ‚Envision’ Osunlade’a czy ‚Singing’ Agorii. Sam zresztą też ma w dorobku doskonałe wydania i remixy (chociażby obu powyższych numerów), jednak wciąż powtarza, że jest i zawsze będzie przede wszystkim DJ-em. Nie przypadkiem od dobrych kilku lat w światowym TOP10.
Joy Orbison z kolei wypłynął nagle – był to jednak wymarzony debiut. „Hyph Mngo” z pierwszej EPki dla Hotflush uznawany jest za jeden z najważniejszych utworów pierwszej dekady XXI wieku, nazywany też ‚the most forward-thinking dubstep track of 2009’. Trudno jednak zaliczyć go jakkolwiek do rodziny okołodubstepowych producentów. Od wydania EPki, na której znalazły się kawałki „Wade in” i „Jels” Joy zaczął odkrywać mroczniejsze brzmienie house’u często na pograniczu techno. Z jego współpracy z Boddiką narodziły się jedne z największych hitów ostatnich lat, które w swojej płytotece miał każdy szanujący się DJ. Zresztą Joy to nie tylko produkcja to też wielkie umiejętności djskie właśnie. Jest jednym z niewielu djów na świecie, którzy w wysublimowany inteligentny sposób umieją pokierować publiką według własnego widzimisię. Umie wzbudzić szaleństwo na parkiecie, aby potem spowolnić ludzi i wprowadzić ich w trans głębokim bassowym brzmieniem. Jako jeden z niewielu producentów spod znaku tzw. „bass music” na stałe zagoscił na liście Top 100 DJ portalu Resident Advisor.
support:
Warsaw Calling (1500m2)
Mustnotsleep (Music Of The Future)
Essence & Hadrian & Jan Piotr Szatan (Głębokie Pasmo)
red theater:

Mic Ostap (Recognition)
Pitti Schmitti (FIASKO)
MaL (ŻuŻuŻi)
Kuvau

support : Czwórka Polskie Radio, Muno.pl, Aktivist, Hiro, Vice, Laif, Deer With It, Diggin.pl, Don’t Panic, Future Bass, FYH, Independent, Lineout, Livelife, Mowianamiescie, Musicis, Niezal Codzienny, Porcys, Screenagers, Side One, Wave, Whop WhopSprawdź inne wydarzenia @ Warszawa

Music Of The Future & Warsaw Calling pres. DIXON x JOY ORBISON Warszawa

Gruuv On feat. Paul Sun

Wt, 21 stycznia 2020
godz: 23:00

Music Of The Future & Warsaw Calling pres. DIXON x JOY ORBISON Warszawa

22.01 | Środek

Śr, 22 stycznia 2020
godz: 21:00

Music Of The Future & Warsaw Calling pres. DIXON x JOY ORBISON Warszawa

999: STAUB X COM

Pt, 24 stycznia 2020
godz: 23:00