Minus Music Club presents. Dave Seaman

Clubbing

Piątek, 30 listopada 2012
godz: 22:00

Minus Music Club

ul. Chmielna 9, Warszawa

Pokaż na mapie Pokaż na mapie

Dave Seaman przez wielu uważany za najlepszego dj’a wszechczasów. Zasłynął on z wielu wspaniałych kompilacji wydanych nakładem takich wytwórni jak: Global Underground czy Renaissance. Na scenie klubowej Dave gości już ponad ćwierć wieku, a jego sława obiegła najdalsze zakątki świata. Miał duży wpływ na rozwój Mixmagzine i to dzięki niemu do dziś gazeta ta cieszy się duża popularnością. Skierował brzmienia muzyki house do szerszego grona odbiorców. Był współtwórcą dj’skiej organizacji DMC, gdzie poznał Steve’a Andersa. Połączenie obydwu talentów zapewniło duetowi szacunek i szerokie uznanie. Razem stworzyli hit „Such A Good Feeling” i remixowali takie supergwiazdy jak Michael Jackson, Pet Shop Boys, Kylie Minogue czy Take That.
Los uśmiechnął się znowu do niego, gdy DMC udało się przyciągnąć label Stress Records należący do jego przyjaciela – Nicka Gordona Browna. To właśnie Stress Records zauważył i ujawnił takie talenty producenckie jak Sasha, John Digweed, Danny Tenaglia i Andy z Groove Armady. Kolejną dobrze wykorzystaną szansą była propozycja fotografa Mixmaga – Gary’ego McLarnena, który zaprosił Dave’a by zaprezentował swe umiejętności w ramach nowopowstałego cyklu imprez, który otwierał w słynnym obecnie Shelleys. Za sprawą tego wydarzenia miejsce stało się jednym z najlepszych klubów house’owych w historii Zjednoczonego Królestwa, a fakt, że po tylu latach dj’ska gwiazda Dave’a jest w ascendencie mówi sam za siebie.
Dave pomógł także w zaistnieniu takim artystom jak Luke Chale, Phil K czy Infusion, miał też znaczący wpływ na karierę, takich gwiazd jak: Slacker, Timo Maas, James Holden i Anthony Pappa. W roku 2000 Dave stanął za sterami Audio Therapy Music – instytucji, wydawnictwa, labela w którym z grupa zaufanych i myślących podobnie ludzi promuje kolejne etapy rozwoju różnego rodzaju brzmień muzyki elektronicznej. Współpracował także z takimi artystami jak: U2 czy David Bowie. Sprawdził się także jako prezenter BBC czy model reklamując marke Levis.
Support:
Mistral M
& more
More Information:
https://www.facebook.com/MinusMusicClub
https://www.facebook.com/DaveSeamanOfficial


Sprawdź inne wydarzenia @ Warszawa

Minus Music Club presents. Dave Seaman Warszawa

Open Decks by Kubiński & BEXA.

Śr, 26 lutego 2020
godz: 17:00

Minus Music Club presents. Dave Seaman Warszawa

Sublimacja #25: Sunchase (UA)

Pt, 28 lutego 2020
godz: 22:22