MATAT Professionals & Szymon.

Clubbing
Deep house Electronic House Tech House Techno

Sobota, 20 maja 2017
godz: 22:00

Kwadratowa

Reja 9, Warszawa

Pokaż na mapie Pokaż na mapie

MATAT PROFESSIONALS

„Deskorolkowa kultura to jeden z motywów video, które promuje Dial B for Fun Time EP. Czy tak wyglądało Twoje nastoletnie życie?

Wyglądało to mniej więcej tak – do 13 roku życia unikałem wychodzenia na podwórko, które było umiarkowanie znośne, jeśli nie było się zadeklarowanym fanem piłki nożnej lub koszykówki, bądź nie należało się do jednej z „ekip”. Jakoś w pierwszej klasie gimnazjum, po setkach godzin grania w Tony Hawka, udało mi się namówić rodziców na kupno deskorolki i podrabianych Vansów. Razem z kolegami okupywaliśmy parking za naszą szkołą gdzie wpadali też nasi „patologiczni kumple”, którzy pomagali nam w zbieraniu materiałów na przeszkody i podjazdy np. podbieranie palet i sklejek z placów budowy, czy jak też w ich przypadku, w rozbieraniu domków działkowych, o czym początkowo nie wiedzieliśmy. Później przyszła zajawka na Jackassa i mniej więcej jakoś w tym czasie skumaliśmy się ze starszakami, którzy podsuwali nam filmy deskorolkowe, na których były zajebiste kawałki. Uruchamiało się więc takie programy jak Kazaa czy Soulseek, a później diggowało się przez np. Allmusic. Mocno uprościłem historię, ale zdecydowanie za sprawą deskorolki wiele poznałem. Za sprawą artystycznej aury, która roztaczała się wokół deskorolki, zainteresowałem się fotografią, filmem, sztuką i projektowaniem graficznym.”

źródło: Muno.pl

LINKI:

http://www.redbull.com/pl/pl/music/stories/1331732258008/wywiad-matat-professionals

http://www.muno.pl/news/muno-podcast-87-matat-professionals-mix-wywiad/

http://www.fpiec.pl/facewatch/2015/09/03/facewatchpolskamlodaelektronika

WYDAWNICTWA:

https://www.discogs.com/Matat-Professionals-Dial-B-For-Fun-Time/release/7000662

https://www.discogs.com/Various-Side-One-Ten/release/8026517

https://www.discogs.com/Various-Par-Avion-EP/release/5656193

SZYMON.

W przeciwieństwie do Adama nie jeździł na desce, ale zastąpił ją rolkami, gdzie w konsekwencji wspomniane, podrobione Vansy wyparte zostały przez równie dobrze podrobione Etniesy, a na miejsce Tony Hawka wskoczył miesięcznik Ślizg.
W kolejnych latach po mniej lub bardziej udanych próbach poszukiwań własnego Ja, tysiącach godzin poświęconych muzycznej selekcji, dziś szczęśliwie odnajduje się w roli samozwańczego melomana oraz kolekcjonera i miłośnika winyli.

„Muzyka jest scenografią uczuć” Lew Tołstoj

źródło: pisane/niepisane…..anyway….

LINKI:

https://www.mixcloud.com/kszymon/when-lili-left-the-house/

plakatSprawdź inne wydarzenia @ Warszawa

MATAT Professionals & Szymon. Warszawa

Catz ‚n Dogz

Pt, 23 sierpnia 2019
godz: 21:00

od 10 PLN