LiquidSoundSystem pres.: Livenight

Clubbing

Piątek, 21 listopada 2008
godz: 21:00

Saturator

ul. 11 Listopada 22, Warszawa

Pokaż na mapie Pokaż na mapie

21 listopada, w piątkowy wieczór Saturator po raz kolejny przemieni się za sprawą LiquidSoundSystem w miejsce tętniące do granic żywą, elektroniczną energią. Żywą, bo w całości generowaną przez techniczną muzykę graną na żywo… na naszych oczach i uszach.

 

Tym razem głównym gościem kolektywu będzie Piotr Bejnar, czyli „Ultimate Korg Rider”, znany tu i tam, grający w granicach i poza nimi, ekscentryczny, do granic perfekcyjny i zaskakujący. W czasie występów live nie sposób znaleźć Bejnara gdzieś przy stole, zaplątanego w kable… jego miejsce to parkiet. Tańcząc ze swoim samplerem w dłoniach, co raz zamienia przestrzeń dźwiękową w elektryzującą, harmonijną masę subtelnych brzmień minimal techno, którymi karmić można słuch bez końca. Nie wiadomo wtedy, kto jest twórcą, kto słuchaczem, kto odbiorcą, kto nadawcą, kto tańczy, a kto zaprasza do tańca – w czasie energetycznych liveactów Piotra Bejnara granice ulegają zatarciu.
Drugim gościem kolektywu jest Raf Mickiewicz, poznański muzyk, minimalista. Jego występy live to eksplozja mechanicznych, czasem mniej, czasem bardziej, ale zawsze barwnych brzmień. Stylistyka, w której czuje się jak ryba w wodzie, to tech.house i minimal.

 

Kolejną atrakcją wieczoru będą występy live gospodarzy cyklu Livenight, czyli Michała Wolskiego i Mikołaja Menesa – tym razem panowie zagrają w duecie swój wspólny liveact. Mając do dyspozycji takie składniki, jak tech.house, minimal techno i electro, ci  warszawscy muzycy przygotują barwną sałatkę, której celem będzie nasycenie ducha i poruszenie ciała.

 

Całość dopełni eklektyczny set didżejski trzeciego współtwórcy kolektywu LiquidSoundSystem, czyli Siapa Buma. Energetyczna bomba, bo to jedyne określenie pasujące do tego, co wyprawia ta niepozorna postać, to mieszanina electro, chicago house, acid house i disco… On nie da odpocząć.
O to, aby nie tylko uszy mogły wznieść się na wyżyny, zadbają dwaj liquidowi wizualizatorzy, czyli Kikla i Pigs in Space… Feeria barw, dynamika, piękne i zaskakujące obrazy – tak po krótce można opisać efekty pracy tej pani i tego pana. Aby i nasze nosy mogły czuć się usatysfakcjonowane, na parkiecie osiądzie zapach dalekowschodnich wonnych mieszanek.

Piotr Bejnar (Open Concept Rec., Polish the Dancefloor, Black Roses), Olsztyn
http://myspace.com/piotrbejnar

Producent i performer. Już jako 16 latek interesował się matematycznym rozkładem utworów muzycznych. Jako live performer eksperymentuje z różnorodnymi nowatorskimi technikami grania na żywo, prezentując spektrum wyszukanych brzmień. Piotr nie ulega modzie, przyzwyczajeniu czy uprzedzeniu w muzyce – wychwytując „brzmieniowe perełki” z różnych stylów elektroniki . Dzięki różnorodnym zainteresowaniom muzycznym jest częstym gościem wydarzeń kulturalnych, niekoniecznie tanecznych. Jest również organizatorem cyklu imprez o nazwie „Black Roses”.

 

Występy live w wykonaniu Piotra Bejnara są na tyle charakterystyczne, że nie mogą kojarzyć się z graniem z laptopa – w tym przypadku wygląda to zupełnie inaczej. To żywa improwizacja, do której udziału Bejnar zaprasza publiczność… Podczas jednej z imprez Piotr nie miał miejsca na położenie swojego kontrolera MIDI, wiec zagrał trzymając go w rekach. Od tamtej pory przyjaciele określają go mianem DJ-a „Modern Talking” oraz „Unstopable Korg Rider”. Pomysł ewoluował, Piotr zminimalizowal swój setup i zaczął grac live’y, trzymając sampler w rękach i jednocześnie tańcząc z ludźmi na parkiecie. Muzyka tworzona przez Piotra to, jego zdaniem, „taneczna elektronika”.

Raf Mickiewicz (Das Schodenspad), Poznań
http://myspace.com/rafmickiewicz

Raf urodził się w stolicy Warmii i Mazur w 1975 r. W wieku sześciu lat, zainspirowany twórczością Chopina, zaczął uczęszczać do szkoły muzycznej, której jednak nie ukończył ze względu na różnicę zdań pomiędzy nim a profesorami… Może i dobrze. Wychowany z muzykami z zespołu Vader przeszedł przez prawie wszystkie gatunki muzyczne w poszukiwaniu tego jednego. Znalazł go dopiero w roku 1996, kiedy to za namową kolegi odwiedził berlińskie Love Parade. Na jego twórczość, zogniskowaną wokół takich brzmień, jak minimal i tech.house, na pewno duży wpływ miał pobyt po za granicami Polski, który trwał 10 lat. Bremen, Amsterdam, Berlin, te miasta zmieniły skutecznie jego postrzeganie muzyki elektronicznej.

Michał Wolski (Elektropunkz Rec., 49Mannequins Rec., LiquidSoundSystem), Warszawa
http://myspace.com/michalwolski
http://netlabel.blox.pl

Michał Wolski, warszawski producent, rozpoczął swoją współpracę z brzmieniami dawno temu – sam nawet nie pamięta, kiedy to było. Wpierw, zafascynowany wirtualnymi syntezatorami, spędzał całe noce, układając dźwiękowe klocki w większe konstrukcje.  Do dzisiaj nic się nie zmieniło, tyle tylko, że miejsce emulatorów zajęły syntezatory żywe.

 

To, co tworzy, jest mieszanką różnych technicznych brzmień, które niekoniecznie potrafi określić. Czasem spod jego rąk wychodzą barwne dźwięki electro, czasem światło dzienne oglądają minimalowe kliko-trzaski, innym jeszcze razem na powierzchnię wychodzą skwierczące, kwaśne, hipnotyczne frazy – wszystko zależy od siły wiatru danego dnia, spożytych posiłków czy stopnia zarwania nocy. Te trzy obszary muzyczne są jednak jego ulubionymi rejonami i tam właśnie najbardziej lubi zaznaczać swoją obecność.

 

Michał Wolski jest współtwórcą warszawskiego kolektywu technicznego – LiquidSoundSystem. Ma jedno, olbrzymie marzenie – aby to, co tworzy, nie tylko jego wprawiało w dobry nastrój.

Mikołaj Menes aka. Plume Lab (LiquidSoundSystem), Warszawa
http://myspace.com/plumelab
http://myspace.com/mikolajmenes

DJ, producent. Muzyczne inspiracje miesza z produkcjami graficznymi oraz fotografią. Swoją muzyczną drogę rozpoczął od klasycznego DJ’ingu. Z początku zafascynowany house’em, dosyć szybko swoje dźwiękowe pasje przeniósł w rejony form minimalistyczncyh. Od swoich muzycznych idoli przejął zamiłowanie do samplowania – sam tworzy jednak przede wszystkim przy pomocy syntezatorów, jednocześnie pozostając wiernym winylom i ukochanym gramofonom. W swojej muzyce łączy dwa odlegle bieguny dźwięków, oscylując pomiędzy oszczędnością przekazu, industrialno-eksperymentalnymi przestrzeniami, a eksplozja dźwięków syntezatorowych. Wcześniej działał sam, od roku współtworzy kolektyw LiquidSoundSystem.

Maciej Łoziński aka. Siapa Bum (LiquidSoundSystem), Warszawa
http://myspace.com/siapa_bum

Pierwsze próby samodzielnego wydobywania dźwięku jeszcze za pomocą programów komputerowych miały miejsce prawie dziesięć lat temu. Teraz tworzy przy pomocy „prawdziwego” sprzętu – kilku syntezatorów.

 

Od wielu lat gromadzi też sterty winylowych płyt. Z początku dominował popularny
w niegdysiejszych czasach house, który niedługo potem zaczął ustępować miejsca bardziej wyszukanej elektronice. Obecnie jego zainteresowania muzyczne oscylują wokół electro, acid i chicago house, disco, nu italo, jak również minimal i detroit techno. Czerpie głównie ze sceny holenderskiej, labeli takich, jak Clone, Viewlexx, Bunker czy Crème organization. Jego energetyczne sety przesycone są dźwiękami analogowych syntezatorów, a połamane bity i syntetyczne arpeggia to to, w czym czuje się najlepiej.

Kikla (LiquidSoundSystem), Warszawa
http://myspace.com/kiklak

Wizualizatorka z pasji, w swoje obrazy wplata zawodowe zainteresowanie architekta krajobrazu przestrzenią publiczną i relacją człowiek-natura.  Ruch, zbliżenia, ciało oraz abstrakcyjne wzory w jej obrazach powstają na bazie fotomontaży filmowych oraz fotografii. Członek LiquidSoundSystem.

Piggs in Space  (LiquidSoundSystem), Warszawa
http://myspace.com/piggsinspace

Profesjonalnie zajmuje się obróbką, składem i realizacją wideo. Za jego sprawą na ścianach pojawiają się wizuale pełne barw i dziwacznych kształtów. Eksperymentator, członek warszawskiego LiquidSoundSystem.

LiquidSoundSystem to grupa miłośników pięknych elektronicznych brzmień, grupa ludzi zakochanych w syntezatorach, samplerach, vinylu i kodzie zerojedynkowym. Kolektyw tworzą urodzony w Warszawie Siapa Bum, miłośnik lasów, holenderskiego electro i chicago house, Plume Lab bez reszty oddany swoim vinylowym przyjaciołom i Michał Wolski całymi dniami przekształcający swoje myśli w rytmiczny kod binarny. Pigs in Space i Kikla natomiast  zapełniają ściany barwnymi obrazami, zapewniając przy każdej możliwej okazji sytą ucztę dla oka. LiquidSoundSystem to multizmysłowe przedsięwzięcie.

http://myspace.com/liquidsoundsystem
http://myspace.com/michalwolski
http://myspace.com/plumelab
http://myspace.com/mikolajmenes
http://myspace.com/siapa_bum
http://myspace.com/kiklak
http://myspace.com/piggsinspaceSprawdź inne wydarzenia @ Warszawa

LiquidSoundSystem pres.: Livenight Warszawa

Poziomy /// Open Decks

Wt, 17 grudnia 2019
godz: 23:00

LiquidSoundSystem pres.: Livenight Warszawa

Telefon Tel Aviv | Warszawa

Wt, 17 grudnia 2019
godz: 19:30

LiquidSoundSystem pres.: Livenight Warszawa

Ugly Sweaters PUB CRAWL

Cz, 19 grudnia 2019
godz: 20:00