Król | Lunapark koncertowo | Wata Cukrowa

Koncerty
Król | Lunapark koncertowo | Wata Cukrowa

Piątek, 12 lipca 2019
godz: 20:30

Wata Cukrowa

Wał Miedzeszyński 407, Warszawa

Pokaż na mapie Pokaż na mapie

12 lipca król zagra w klubie Wata Cukrowa w kompleksie Lunapark! 🎵

Błażej Król to jeden z najbardziej utytułowanych muzyków i tekściarzy młodego pokolenia, który od lat sumiennie toruje sobie drogę z niezależnego światka na sceny największych festiwali i na łamy opiniotwórczej prasy muzycznej.
Karierę rozpoczynał w duecie z Maurycym Kiebzakiem Górskim jako UL/KR . Ich pierwszy wspólny album wzbudził entuzjazm i został okrzyknięty przez dziennikarzy muzycznych koncernu Agora „Płytą Roku 2012”. Pozytywne recenzje ukazały się także w tygodnikach „Newsweek”, „Przekrój” i w pismach branżowych, zapewniając czołową pozycję w rankingach najważniejszych płyt wydanych w Polsce, w kategoriach muzyki alternatywnej, elektronicznej czy indie rockowej.
W 2014 Król postanowił wydać płytę solową. Szerszej publiczności dał się poznać za sprawą albumów „Nielot”, „Wij” (2015) oraz „Przez Sen” (2016).

Najnowszy album Króla powstał przy współpracy z Piotrem Emade Waglewskim, który odpowiadał za miks i mastering. Hipnotyzująca muzyka i intrygujące teksty to nieodmiennie zasługa Błażeja. Na album składa się 9 numerów dających wgląd w równie poetycki, jak naturalny, emocjonalny – acz przyziemny, wewnętrzny świat artysty. Znany z jego wcześniejszych dokonań chłód grzeje się tu w cieple niekiedy wręcz tropikalnych perkusjonaliów, retro zabiegi wykorzystywane są na sposoby zupełnie nieprzewidywalne (przywodząc niekiedy na myśl bezfalowy Nowy Jork), a intymność przyjmuje w piosenkach chwytliwe i bliskie formy. Płyta jest świetnym przykładem tzw. outsider music – muzyki osobnej, indywidualnej i ze sporą swobodą podchodzącej do materii dźwiękowej, rządzących nią zasad i dzielących ją gatunków.

KRÓL występuje w składzie:
Błażej Król – śpiew, gitara
Iwona Król – instrumenty klawiszowe, wokale
Thomas Fietz – perkusja, elektronika
Jan Migdal – bas

Zapraszamy!

Wstęp na koncert jest bezpłatny!Sprawdź inne wydarzenia @ Warszawa

Król | Lunapark koncertowo | Wata Cukrowa Warszawa

Muzofest 2019 – 5. Urodziny MUZO.FM

Pt, 18 października 2019
godz: 19:00

Król | Lunapark koncertowo | Wata Cukrowa Warszawa

Kollektiv Turmstrasse / Smolna

Pt, 18 października 2019
godz: 23:30