Kroki / / Kayax Stage

Koncerty
Electronic

Czwartek, 02 listopada 2017
godz: 20:00

,

Pokaż na mapie Pokaż na mapie

Kayax Stage oraz Grizzly Gin Bar przedstawiają: Kroki.

Kroki to wypadkowa trzech muzycznych światów. Zespół tworzą producent Szatt, wokalista Jaq Merner i basista Paweł Stachowiak.

Inspiracje muzyczne czerpią z jazzu, soulu, indie rocka, a to wszystko okraszone jest eksperymentalną elektroniką i charakterystycznym głosem frontmana. Mimo tak szerokich muzycznych wpływów, Kroki stworzyły spójną brzmieniowo całość, a ich debiutancki materiał to przykład na to czym zaowocować może spotkanie trzech artystycznych indywidualności. Epka Stairs zachwyca brzmieniami, harmoniami i emocjami. To siedem utworów, wśród których są nastrojowe, melancholijne piosenki, ale także mocniejsze, taneczne kompozycje.

COVER ME: www.youtube.com/watch?v=mTo243Jckhw

Kroki zwróciły na siebie uwagę świetną sesją live nagraną dla cyklu Sofar, a ich występ jest jednym z najpopularniejszych pośród polskich wykonawców.

EYES: https://www.youtube.com/watch?v=Pb8vKBsyxUc
Kolejnym ważnym wydarzeniem dla zespołu był występ na zeszłorocznej edycji Spring Break w Poznaniu – jego efektem jest podpisanie kontraktu wydawniczego z Kayaxem. Debiutancki materiał ukazał się w październiku 2016. Jego świetne przyjęcie zaowocowało współpracą wizerunkową z marką IKEA a także wieloma nominacjami do nagród m.in. Fryderyków, Munoludów czy nagród Gazety Wyborczej – Warto.

PS FREEDOM: https://www.youtube.com/watch?v=npRf604hjdo

Warszawski koncert jest ostatnim, gdzie będzie zaprezentowany pierwszy materiał przeplatany nowymi kompozycjami. Zaraz po nim zespół zamyka się w studio, gdzie już powstają zarysy nowego albumu.