Jeff Mills – 3 urodziny M25

Clubbing

Sobota, 11 października 2008
godz: 12:15

M25

ul. Mińska 25, Warszawa

Pokaż na mapie Pokaż na mapie

3 urodziny Klubu M25 – 11 Październik 2008!!!
Gwiazdą imprezy będzie amerykański DJ i producent muzyczny JEFF MILLS

W roku 2007 wystąpił na CREAMFIELDS we Wrocławiu jako główna gwiazda sceny TECH GENETIC ARENA – jego set przez wielu został uznany za numer jeden całego festiwalu.

W latach 80. Mills występował jako DJ w stacji radiowej WJLB pod pseudonimem The Wizard. Jego występy były kulminacją nocnego programu Charlesa Johnsona pt. The Electrifying Mojo. Miksując muzykę z gatunków detroit techno, miami bass, chicago house oraz new wave stosował zaawansowane techniki DJ-skie, takie jak scratching czy beat juggling. Podążając w kierunku tworzenia własnej muzyki, Mills podjął współpracę z Mikem Banksem, formując grupę Underground Resistance. Choć nigdy nie opuścił grupy, w późniejszym okresie podążał już własną drogą. Przez jakiś czas mieszkał w Berlinie, później w Nowym Jorku, a następnie przeniósł się do Chicago. Tam, w 1992 r. wraz z Robertem Hoodem (który występował w M25 18.11.2006) założyli wytwórnię muzyczną Axis Records. Profil wydawniczy obejmował detroit techno jednak w oprawie bardziej minimalistycznej od wcześniejszych produkcji.

 

Wydany przez Millsa w 2000 r. album zatytułowany Metropolis stanowi od nowa napisaną ścieżkę dźwiękową do słynnego filmu z 1927 r. o tym samym tytule.
Artysta ceniony jest za swoje umiejętności DJ-skie. Korzystając z trzech gramofonów oraz automatu Roland TR-909, prezentuje on około 70 utworów w ciągu godziny. 16 września 2004 r. wraz z Laurentem Garnierem zagrał w klubie Fabric seta trwającego 7 godzin. W 2006 r. odbył się koncert, na którym zaprezentowane zostały kompozycje artysty w wykonaniu orkiestry symfonicznej Montpellier Philharmonic Orchestra. Zarejestrowany materiał wydany został na płycie DVD pt. Blue Potential.

W lipcu ukazała się nowa produkcja Millsa, X-102, o której portal FTB pisze tak: „projekt „X-102 Rediscovers Rings Of Saturn” to album magiczny, nasycony po brzegi mistyczną, oniryczną atmosferą. Wydanie tej płyty to ważne wydarzenie – panowie z X-102 działają już od 15 lat i uczestniczyli aktywnie w narodzinach muzyki elektronicznej. Słychać tutaj echa klasycznego, surowego brzmienia Detroit. Znajdziemy też mnóstwo oldschoolowo dziś brzmiących dźwięków i minimalistycznych, precyzyjnych bitów. Płyta ukazał się nakładem kultowego labela Tresor.

Trudno jest pisać o płycie, która jest dziełem epickim i wyprzedzającym swoje czasy. Zdecydowanie mamy do czynienia ze zjawiskiem unikatowym – na płycie połączone zostały brzmienia początków muzyki elektronicznej z aktualnymi zjawiskami, przy czym album zachowuje wiarygodność, świeżość i oryginalność. Ponadto myślę, że płyta za kilka lat będzie wymieniana w czołówce najważniejszych wydawnictw muzyki elektronicznej początków XXI wieku. Mills, podobnie jak szalony eksperymentator Sun Ra produkuje w swoim muzycznym laboratorium coś więcej niż dźwięki. Jego muzyka przekracza ziemskie ograniczenia i sięga kosmosu. Trzeba przyznać, ze otoczka planety Saturn i jej pierścieni mogłaby być kiczowata, jednak zdecydowanie nie w tym przypadku.”


dj Schimek

 

Karierę DJ’a rozpoczął w 1990 miksując swoje pierwsze kawałki w Senica/Słowacja a rok później w stolicy, Bratysławie.

 

We wczesnych latach inspiracją dla niego byli tacy wykonawcy jak: FSOL, Orbital, Orb, Spooky, Leftfield, Aphex Twin, KLF, Grid… Od roku 1993, grając muzyke techno & house, rezydentem dwóch najbardziej znanych klubów na Słowacji: B-Klub i Elam. W późniejszym czasie grał w wiekszości znanych klubów lub imprez Słowacji, Czech oraz Węgier: Stigma (jedynnym rezydentem tego top Slovak eventu), Doubledecker, Paradog, BeeFree, Stereodrome. Grał razem z takimi DJ’ami jak: DJ Rush, Umek, Tiesto, Dr. Motte, Thomas Schumacher, Hakan Libdo.. Lato 2002 i 2003 upłynęło dla niego pod znakiem Budapest Parade. W 2003 roku tutaj zagrał na oficjalnym mega after party z Luke Slater i Speedy J dla ponad 25.000 ludzi. Występ Schimek-a na Stigma 2004 (razem z DJ Rush oraz Lucca) był uznany na Słowacji za najlepszy techno set roku . W roku 2005 był wybrany przez management Tiesto jako support najlepszego DJ swiata w ramach Słowackiej edycje Tiesto EE Tour 2005. Jego styl muzyczny można łatwo określić jako nieustające poszukiwanie nowych dźwięków techno oraz electro czy progressive. Od 2002 roku pracuje nad własnym projektem muzycznym. Kawalk BigBang byl wydany w ramach CD kompilacji BeeFree 2003 na Słowacji.

 


 

Leon daVinci

Zaczynał w wieku 15lat. Przez wiele lat, radiowiec, dziennikarz. Jednak muzyka ponad wszystko i dla niej porzucił jak na razie zawód. Ze sztuką dj’ska związany od lat 90tych a od 2000r z warszawska scena klubowa.

 

Najczescie obecnie można go spotkać w klubie Tomba Tomba w Warszawie, którego jest rezydentem a współpracuje z takim stołecznymi klubami jak: M25, HotL, Piekarnia, Milch, Opium, oraz klubem „Luzztro” gdzie stworzył cykl imprez „ale za to niedziela”. Spotkać go można także w krakowim Cieniu, Rdzy, łodzkim Oiomie i Sodzie, w poznańskim klubie Cute oraz wielu innych w całej Polsce. Gościnnie grał w Grecji, Turcji i Włoszech. Od 2007r jako przedstawiciel polskiej sceny dołączył do grupy dj’ów ukraińskiego festiwalu Kazantip, który z powodzeniem odbywa się od 1992r na krymskiej.

Muzycznie cały czas drąży, szuka, łączy i lamie muzyczne kanony, wędrując miedzy brzmieniami techno, elektro, techhouse, i trancowym fly’em.

Jak mówi – ludzie lubią klasyfikować, szufladkować w gatunkach zarówna muzykę jak i dj’a, a najważniejsze jest fajne brzmienie i energia krążącą miedzy parkietem a konsoletą. Tej właśnie energii można pozazdrościć. Jego sety to ogromna dawka elektryczna.

 


 

Digital Princezz [Mosquito rec,Feinwerk rec, SKY PIASTOWSKIE]

Digital Princezz – Maja Pietraszewska – Koper znana pod pseudonimem artystycznym Digital Princezz ukończyła II stopień Państwowej Szkoły Muzycznej we Włocławku w klasie skrzypiec. W trakcie nauki gry na skrzypcach grała we włocławskiej orkiestrze kameralnej i jednocześnie śpiewała w chórze.

 

Jest komnpozytorką do filmów fabularnych , dokumentalnych i pisze muzykę do spektakli teatralnych.Oprocz tego dj-producent, wokalistką i jedyną polską dziewczyną, która gra muzykę elektroniczną na żywo. Swoją drogę artystyczną rozpoczęła w roku 2000 zakładając grupę Moulin Magnetique. Pierwszy sukces wydawniczy przyszedł bardzo szybko bo jeszcze w tym samym roku Warner Music Polska wydał utwory grupy na dwóch składankach Beat Traxx.
Następnie Maja już jako Digital Princezz wydała singiel dla wytwórni Pacou L.L records Berlin. Wydawała także swoje produkcje dla Semi Automatic Records (label Ibrahima Alfa). W 2001 roku ukazały się także jej produkcje na Mutter records Stuttgart, Isophlux records New York.

W 2002 roku wydała swą muzykę dla legendarnej wytwórni Cristiana Vogla z Brighton. Singiel pt „Listen to me tender” pojawił jako 19 numer katalogu Mosquito records, z którego utwór „Out of Focus”, pojawił się na kompilacji dla Tresor Records. Oprócz tego nakręcono do niego teledysk, który często ukazywał się w europejskich programach muzycznych.
Obecnie po długiej przerwie wykorzystanej na wyposażenie własnego studia nagraniowego, Maja nagrała swój nowy materiał pod enigmatycznym pseudonimem KaPrizZ. Jest to połączenie brzmień klubowych przemieszanych ze stylem trip-hopowym. Premiera nowego materiału odbyła się na wielkim koncercie w Warszawie „Dzień Kotana”, gdzie został on przyjęty przez publikę z dużym entuzjazmem i nie tylko, ale o tym już wkrótce…

 


 

Fajfer

Jako bardzo zdolny i słuchający nietuzinkowego techno młodzieniec, stanął za deckami pierwszy raz w 2000 roku, zachwycając swą niepowtarzalną wirtuozerią rzesze gromadzące się podówczas na imprezach legendarnego kolektywu Reformation. Od tamtej pory nie daje usiąść swojej publiczności nawet na moment. Mimo chwilowego romansu z muzyką 120bpm, wrócił na szczęście do szybszego brzmienia, za które go wszyscy tak kochają. Inspiracji szuka przemierzając na rowerze industrialne areały miasta, spod rdzy i smaru wydobywa czystą, barwną energię”. Na ten wieczór przygotuje coś specjalnego 😉

 


 

Radical K.O.T.

Urodzony w 1977. Paweł Szustakiewicz aka Radikal K.O.T.od kilkunastu lat fan technicznych odmian muzyki elektronicznej.

 

Początkowo był to acid house,rave i trance jednak jego horyzonty i zainteresowania szybko zmieniły się gdy w ręce wpadły mu pierwsze numery pisma Plastik i katalogi Poznańskiej firmy Outside. Późniejsze wyprawy do Berlińskiego klubu Tresor dopełniły reszty i stały się jego przyszłą inspiracją.Od 2003 jest organizatorem podwarszawskiej edycji imprezy Minimal Nation w Mszczonowskim MOK gdzie też pracuje na co dzień. Do tej pory na imprezę tą zapraszał i zagrał obok takich nazwisk jak: Digital Princezz, Donnell Knox, Essence, Code, Prizm, Mt Wentz, Ambush i wielu innych.

 

Jego muzycznymi guru są: Jeff Mills,Robert Hood,Regis,Cristian Vogel,Neil Landstrumm. Preferowane przez niego style muzyczne to: detroit minimal nu skool industrial techno. Jest radykalnym wrogiem tandetnych brzmień.

 


 

dj Ninja

Ninja Pochodzi z okilic Warszawy, na swoje pierwsze gramofony zapracował w fabryce. Graniem zajął sie dość wcześnie, przestudiował całą masę gatunków muzyki, zanim zatrzymał się na tym co gra teraz.

 

Aktywnie działa na warszawskiej scenie klubowej, regularnie odwiedzając nowe klubowe miejsca w Polsce i organizując lokalne imprezy, a także free parties na nieistniejącym już squacie Elba.

 

Jest twórcą serii imprez Molotov Cocktail Party, której pomysł zrodził sie z wydażen w londyńskim undergroundzie w latach 90. W 2007 roku został zwyciezcą konkursu „check yourself”, zaliczył występ na polskiej edycji Mayday 2007. Współpracował z Piotrem Sliwinskim znanym jako Echoplex przy tournee „For The Next Generation”
współpracuje także ze znanymi djami i producentami z całej Polski. Wystepuje w warszawskeij rozgłośni RadioKampus i w wielu innych Radiach interntowych.

 

Od 1,5 roku wydaje słynną serie mixów „Experience” którą łącznie pobrało juz kilkadziesiąt tysięcy słuchaczy. Na poczatku 2008 roku razem z Memo zakłada kolektyw Underground Perception z którym od niedawna też, rozpoczął cykl imprez – Dirty Nites w warszawskich Luzztrach. Muzyka: to wybuchowa mieszanka detroit techno, electro, minimal i tech&deep house prezentowana z 3 gramofonów.

 


 

Slajd

Jego przygoda z deckami zaczęła się w czerwcu 2001 roku, kiedy to po raz pierwszy spróbował zmiksować dwie płyty. W październiku zafascynowany możliwościami, jakie daje miksowanie dźwięków, trafił do DJs School, gdzie pod opieką Berta kształcił się zarówno pod względem muzycznym jak i technicznym.

 

Zaowocowało to wyróżnieniem oraz nagrodą dla najlepszego wychowanka. Za swój oficjalny debiut uważa pierwsza imprezę w klubie Piekarnia, w grudniu tego samego roku. Slajd wziął udział w konkursie DJ’skim „Pierwsze Koty”, który zakończył się w styczniu 2003 roku konkursem na najlepszego młodego didżeja, w którym Slajd zajął pierwsze miejsce.

 

Dotychczas, poza Piekarnią, mogliśmy go usłyszeć w Sfinksie (Sopot), Bolandzie, Eskulapie (Poznań), Radiobarze (Wrocław) i Uchu (Gdynia). Nie licząc oczywiście występów w stołecznych klubach, jak W5, Klatka i Lokomotywa. Grał m.in. na imprezach z udziałem X-press 2, FC Kahuna, Alana Thompsona, Elite Force, Phila Kierana, Barry’ego Ashwortha, Leona Robertsa, Jona Cartera, UNKLE, Justina Robertsona i Touche. W październiku 2003 rozpoczął rezydenturę na cyklu Audiotrash. Od kilku miesięcy spędza dużo czasu w studio pracując nad pierwszymi własnymi produkcjami oraz prowadzi zajecia w Djs School.

Początkowo poruszał się w obrębie muzyki funky house, jednak już w połowie 2002 roku zaczął włączać do swoich setów utwory coraz bardziej odbiegające od poprzedniej stylistyki. W tej chwili najbardziej lubi grać przekrojowe sety złożone z funky/tech/progressive house, funky/progressive breakbeat, techno i elektro techno. Jednak nie styl jest ważny, lecz energia zawarta w konkretnej kompozycji i tym kryterium kieruje się Slajd przy doborze repertuaru. A ten często bywa zaskakujący! Slajd potrafi z wyczuciem wpleść w set także utwory popowe i rockowe.Sprawdź inne wydarzenia @ Warszawa

Jeff Mills – 3 urodziny M25 Warszawa

Muzofest 2019 – 5. Urodziny MUZO.FM

Pt, 18 października 2019
godz: 19:00

Jeff Mills – 3 urodziny M25 Warszawa

Kollektiv Turmstrasse / Smolna

Pt, 18 października 2019
godz: 23:30