J&B pres Swayzak with Richard Davis & Kuba Sojka LIVE

Clubbing

Sobota, 18 czerwca 2011
godz: 22:00

1500m2

ul. Emilii Plater 29, Warszawa

Pokaż na mapie Pokaż na mapie

J&B prezentuje – koncert absolutnej legendy brytyjskiej sceny SWAYZAK i Richarda Davisa oraz światową premierę albumu Kuby Sojki. Idealny początek lata i nieoficjalny after po Orange Warsaw 😉
Muzyka elektroniczna bazuje na recyclingu – trendy pojawiają się i znikają, aby powrócić ze zdwojoną siłą, jednak pewne rzeczy nie zmieniają się wcale. Swayzak to absolutna legenda – muzyka szlachetna i nowoczesna, znany z Kitty Yo!rachityczny wokalista Richard Davis dodaje im czaru i zywego feelingu. Kuba Sojka pojmuje muzykę przez pryzmat historii – pełnym rękoma czerpie z historii czranej muzyki – od jazzu po techno i nic dziwnego, że jego album premiere ma w Chicago. 
Jak sami o sobie mówia, Swayzak łaczy techno z wyspiarską umiejetnością pisania dobrych piosenek. Tak naprawde ich propozycję należy nazwać elektronicznym popem bardzo umiejętnie wykorzystującym inteligentny house i tek-house. A to, że bez specjalnego wysiłku zostali światowo uznaną ikoną elektroniki zawdzięczają tylko ogromnemu talentowi do pisania znakomitych kawałków i sprawnej ręki do tworzenia albumów.
Dzisiaj w swoim katalogu Swayzak ma 6 pełnowymiarowych autorskich albumów gdzie ostatni z nich Some Other Country był światowym bestsellerem oraz druga taka ilość albumów z remixami, singlami czy autorskimi mixami. Z ich katalogiem rzadko, który producent elektroniczny dzisiaj może się odpowiedzialnie równać. Za wydawnictwa zespołu odpowiadają najważniejsze europejskie oficyny jak Studio K7 czy londyński Fabric, który także jako jeden z najważniejszych europejskim klubów jest miejscem ich tradycyjnej rezydentury. 
Ktoś gdzieś nazywa Swayzak: elitarną popsztuką …. i wiem, że ma absolutną rację.
Kuba Sojka juź od 2 lat przewija się przez polską scenę elektroniczną – jego nawiązujące do korzeni czranej muzyki brzmienie, równie dobrze mogłoby pochodzić z Detroit czy Chicago, a jednak jego domem są … Mysłowice. Swoim ciepłym, jazzowym podjeściem zaineresował oficynę z Motor City – legendarne Matrix Records, natomiast długogrający debiut ukaże się w Wietrznym Mieście a ojcem chrzestnym wydawnictwa jest ukrywający się pod pseudonimem Hieroglyphic Being Jamal Moss. „Mysterious Intrigue”, bo taki tytuł nosi wydawnictwo jest wariacją Kuby na temat jego inspiracji i usłyszycie na nim pokaźny kolaż elektronciznych brzmień od IDM, przez dub, house i disco, aż po detroit techno. Album ukaże się 25.06 a warszawski występ jest jego oficjalną premierą.
Ktoś gdzieś nazywa Kubę: artystą wyjątkowym …. i wiem, że ma absolutną rację.
Supportować artystę będą artyści związani z detroitZDRoJ, 1500m2, Recognition Records i warszawską sceną elektroncizną. 

Main :
Swayzak (K7!) feat Richard Davis (Kitty Yo!) voc. – LIVE
Kuba Sojka (Mathematics) – LIVE album premiere 
bshosa (detroitZDRoJ)
Easy Audio (Ponton)
Petebe B’day :
Mo aka Motyl (Recognition)
Dr Dip (detroitZDRoJ)
Adam Vadim (Minimalna Prawda)
MKO
Petebe aka Pete Bull (Minimalna Prawda)
Hacienda :
mAL 
+ tba 
Partner : J&B Start a Party www.facebook.com/startapartypl
Patroni : Radio Roxy, muno.pl, livelife.pl, Aktivist, Vice, Futu, Emma …


Sprawdź inne wydarzenia @ Warszawa

J&B pres Swayzak with Richard Davis & Kuba Sojka LIVE Warszawa

Gruuv On feat. Vero Yagé

Wt, 18 lutego 2020
godz: 23:00

J&B pres Swayzak with Richard Davis & Kuba Sojka LIVE Warszawa

Środek

Śr, 19 lutego 2020
godz: 21:00

J&B pres Swayzak with Richard Davis & Kuba Sojka LIVE Warszawa

Mr Silla (Mum) w Warszawie

Śr, 19 lutego 2020
godz: 20:00

od 35 PLN
J&B pres Swayzak with Richard Davis & Kuba Sojka LIVE Warszawa

We Are Radar: Jensen Interceptor

Pt, 21 lutego 2020
godz: 23:00