Jam Session – koncert Plazmatikon

Clubbing

Środa, 11 listopada 2009
godz: 21:00

55

ul. Żurawia 32/34, Warszawa

Pokaż na mapie Pokaż na mapie

PLAZMATIKON to zespół, który zajmuje wyjątkowe miejsce na polskiej scenie alternatywnej. Muzycy grupy sięgnęli po instrumentariom zza żelaznej kurtyny: bit maszyny enerdowskiej Vermony i polskiej Unitry oraz syntezatory i instrumenty klawiszowe legendarnej radzieckiej „Elektroniki”. W połączeniu z żywą gitarą i basem stworzyli unikalny dźwięk system, w którym mieszają się wpływy avant popu, kraut rocka, elektro, a nawet… muzyki klezmerskiej. Całość spaja unikatowe brzmienie i wyraziste osobowości poszczególnych muzyków.

 

Charakterystyczne brzmienie, twórcze podejście do muzycznej materii i całkowita wolność w mieszaniu klimatów i konwencji otworzyły Plazmatikonowi drogę do występów w całej Polsce, a także na Słowacji, w Czechach i w Austrii. Plazmatikon ma na swoim koncie ponad 100 koncertów w klubach i na festiwalach: Free Form Festiwal w Warszawie (u boku Coldcut), Jazz Od Nowa w Toruniu, Live Coke Festiwal w Krakowie, Praskie Quadriennale, OFF Festiwal w Mysłowicach i wielu innych.

 

Grupa nie boi się  zaskakujących kooperacji, dlatego koncertowała wspólnie m.in. z Mazzollem, Jorgosem Skoliasem, Andrzejem Przybielskim oraz tuzami muzyki klezmerskiej – Frankiem Londonem i Paulem Brody. Za każdym razem udowadniali, że ich socrealistyczne instrumentarium doskonale sprawdza się w każdej stylistyce – zarówno w kolektywnych improwizacjach, jak i szalonych wersjach tradycyjnych żydowskich melodii…

 

Plazmatikon wydał  dotychczas dwa albumy: Dźwięksystem EP oraz Dżemsesje LP – oba zebrały świetne recenzje. 2 utwory Plazmatikona zostały wydane na zagranicznych składankach – w 2007 r. utwór „Puls” ukazał się na wydanej we Francji składance Europavox, a w 2008 kawałek „Robotique” został umieszczony na wydanej na Słowacji składance Soundwave of Warszawa. 

 

DYSKOGRAFIA:     
Dżemsesje LP (2007)  
Dźwięksystem EP (2006)  
Utwory Plazmatikona znalazły się na składankach: magazynu Lajf  (2009), Soundwave of Warszawa (Słowacja, 2008), Europavox (Francja, 2007)

 

PLAZMATIKON to:
Paweł Moszyński – klawisze, syntezatory
Stanisław Koźlik – bit maszyny, efekty, perkusjonalia
Kacper Czechowski–Salzman – gitara
Maciej Szczepański –  basSprawdź inne wydarzenia @ Warszawa

Jam Session – koncert Plazmatikon Warszawa

Koncert Kasi Lins | Plażówka

Nd, 25 sierpnia 2019
godz: 20:00

Jam Session – koncert Plazmatikon Warszawa

Niedziela at Luzztro feat. Bajo

Nd, 25 sierpnia 2019
godz: 23:00

Jam Session – koncert Plazmatikon Warszawa

Źródło ZDRÓJ V6

Wt, 27 sierpnia 2019
godz: 23:00

Jam Session – koncert Plazmatikon Warszawa

Wednesdaze Hype

Śr, 28 sierpnia 2019
godz: 20:00