Len Faki @ Instytut

Clubbing
Tech House Techno

Piątek, 13 maja 2016
godz: 22:00

Instytut Energetyki

ul. Mory 8, Warszawa

Pokaż na mapie Pokaż na mapie

Len Faki headlinerem kolejnego Instytutu
Znana jest już gwiazda najbliższej imprezy w Instytucie. 13. maja fani muzyki elektronicznej będą mogli usłyszeć na żywo Lena Faki, rezydenta Berghain oraz innych uznanych polskich i zagranicznych artystów. Czeka Was muzyczna uczta we wnętrzu jedynego na świecie Laboratorium Wysokich Napięć, w którym dwa razy do roku odbywają się imprezy techno. Nie możecie przegapić wiosennej edycji Instytutu!
Gwiazdą majowego Instytutu będzie Len Faki, mieszkający na co dzień w Berlinie, DJ i producent oraz właściciel trzech labeli, Figure, Figure SPC i Podium, który wydawał także dla Ostgut Ton. Równolegle z działalnością producencką Len Faki intensywnie udziela się, jako DJ. Od 2004 r., czyli od samego otwarcia Berghain, jest rezydentem tego legendarnego klubu.
Przed przeprowadzką do Berlina, Len zarządzał dwoma uznanymi labelami techno, jak Monoid i Feis. Jego pierwszy label figure powstał w 2003 r., jako platforma promocji jego eklektycznej i niczym nieograniczonej wizji muzyki techno. Początkowo wydawano tylko produkcje Lena, jednak wraz z upływem czasu inicjatywa przekształciła się w dobrze zorganizowaną i rozpoznawalną markę, wypuszczającą nagrania takich artystów, jak Johannes Heil i Slam czy Markus Suckut, A.Mochi, Psyk i innych.
W 2007 r. Len za pośrednictwem Ostgut Ton, wydaje płytę „Rainbow Delta/Mekong Delta”, która staje się największym tytułem roku jak i klasykiem muzyki techno, granym przez gwiazdy gatunku. Klubowymi hitami stają się również kolejne produkcje,  „My Black Sheep“ i „Odyssee II” oraz „Death By House” wydana przez label Svena Vatha, Cocoon. Ta ostatnia produkcja króluje zarówno na letnich festiwalach jak i na Ibizie.
Wiosna 2009 r. to kolejny krok milowy w karierze Lena. W Ostgut Ton wydaje „Berghain 03”, dzięki czemu umacnia swój status, jako jednego z najbardziej innowacyjnych i wszechstronnych DJ’ów, który poprzez wysublimowane poruszanie się w rytmach nowoczesnego techno potrafi przewidzieć, jak i wywołać prawdziwe eksplozje na parkiecie.
Instytut jest jednym z trzech laboratoriów prowadzących badania nad wysokimi napięciami w Europie, ale jedynym, w którym dwa razy do roku fani techno obchodzą swoje święto. Kilka tysięcy osób może swobodnie bawić się w sąsiedztwie generatora udarów o mocy 5 MV, zdolnego wytwarzać pioruny, jak i pośród innych osobliwych urządzeń wykorzystywanych w codziennym funkcjonowaniu tego obiektu. Wysoki na 12 pięter budynek, w którym regularnie wywoływane są silne wyładowania elektryczne, nasycony jest niesamowitą energią. To najprawdopodobniej ta energia oraz unikatowy klimat miejsca sprawiają, że jeżeli chociaż raz zawitacie do Instytutu to nigdy tego zapomnicie.
Len Faki:
www.figure-music.com
www.facebook.com/lenfakiofficial
www.soundcloud.com/lenfaki
www.residentadvisor.net/dj/lenfaki
Więcej o instytucie:
www.technoinstytut.com


Sprawdź inne wydarzenia @ Warszawa

Len Faki @ Instytut Warszawa

We Are Radar: Jensen Interceptor

Pt, 21 lutego 2020
godz: 23:00

Len Faki @ Instytut Warszawa

Alternative 90’s / Proxima

Pt, 21 lutego 2020
godz: 22:00

Len Faki @ Instytut Warszawa

TempoWdół | DJ Ros

Pt, 21 lutego 2020
godz: 21:00