Hydrozagadka / Lonker See / Time Out

Koncerty
Hydrozagadka / Lonker See / Time Out

Piątek, 29 października 2021
godz: 20:00

Hydrozagadka

ul. 11 listopada 22, Warszawa

Pokaż na mapie Pokaż na mapie

29.10.2021 / G.20.00 / piątek / koncert w klubie Hydrozagadka =>>> LONKER SEE / Time Out // Joanna Kucharska-Borowska – bass, vocal / Michał Gos – perkusja / Bartosz Boro Borowski – gitara / Tomek Gadecki – sax
Jarek Szczęsny: „Sugestywność okładki nowej płyty zespołu Lonker See pt. „Time Out” wpływa na jej odbiór. Przynajmniej u mnie. Czarnobiałe zdjęcie z rozmazanym fragmentem kładki na dworcu kolejowym budzi przesympatyczne skojarzenia z filmami w stylu noir. Zresztą oprawa graficzna wersji fizycznej zawiera jeszcze więcej ujęć tego typu. Skład zespołu nie uległ zmianie, ale stylistyka muzyczna jak najbardziej. (…)
Nowy materiał kwartetu złagodniał, o czym świadczy już pierwszy singiel „Borello Lento” (na płycie poprzedzony rozszerzonym wstępem ujętym w utwór „Berlin”).
Jeszcze tylko dodam, że przywiązanie do długich form (na szczęście!) ostało się. Pierwszy singiel nie jest zwykłym zwiastunem zmian, ale przepojoną melancholią kompozycją, której głównym atutem jest operowanie cieniem. Tomasz Gadecki na saksofonie niby przewodzi całości, ale wcale nie wybija się na plan pierwszy. Podobnie czyni Bartosz Borowski na gitarze w „For Lee and T. with Sonic Love”. W końcówce pojawiają się delikatne zawirowania, ale całość emocji raczej trzymana jest pod pokrywką. W obu utworach chciałbym dostrzegać pożądany kierunek zmian działań zespołu.
Pisałem o utrzymaniu długich form, więc czas na opisanie tych krótszych. „Chewbacka” skręca w stronę rytmiki Sons of Kemet. Jeśli uznać, że cały zespół podąża środkiem jezdni, to gitara ewidentnie stara się ukierunkować go w stronę pobocza. (…)
Przede wszystkim zmiana stylistyczna w twórczości Lonker See nadejść musiała. Z nazbyt ciekawskimi muzykami mamy do czynienia, żeby ciągle tkwili w jednej stylistyce. (…) Mam wrażenie, że jesteśmy na etapie transformacji jednej z najoryginalniejszych kapel w Polsce, a „Time Out” jest swoistym punktem granicznym, gdzie to, co dobrze znane nie zostało całkowicie porzucone, a nowe widać już na horyzoncie. To, że to album bardzo dobry, jest oczywistością.” (nowamuzyka.pl)
Płyta pod tytułem „Time Out” została wydana nakładem Antena Krzyku.
bilety 35 / 45Sprawdź inne wydarzenia @ Warszawa

Hydrozagadka / Lonker See / Time Out Warszawa

Klasyczny Gruuv ON

Wt, 07 grudnia 2021
godz: 23:00

Hydrozagadka / Lonker See / Time Out Warszawa

Ofelia SŁONA TRASA Warszawa

Wt, 07 grudnia 2021
godz: 19:00

Hydrozagadka / Lonker See / Time Out Warszawa

17. urodziny Radia Aktywnego

Cz, 09 grudnia 2021
godz: 19:30

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →