Hessle Audio Europe Tour: Pearson Sound & Blawan

Clubbing

Sobota, 08 października 2011
godz: 22:00

1500m2

ul. Emilii Plater 29, Warszawa

Pokaż na mapie Pokaż na mapie

Październikowa impreza Hessle Audio w Warszawie będzie jedną z 13 części europejskiego tournee tej londyńskiej wytwórni. Być może najciekawsza oficyna wydawnicza ostatnich lat, założona została przez trójkę młodych brytyjczyków – Bena Thomsona (Ben UFO), Davida Kennedy’ego (Ramadanman/Pearson Sound) i Kevina McAuley’a (Pangaea), którzy stanowią obecnie czołówkę najbardziej wpływowych z młodych artystów muzyki elektronicznej. Ich doskonała intuicja i nos do odkrywania nowych talentów sprawiły, że Hessle Audio jest papierkiem lakmusowym dla klubowej sceny na całym świecie, a na każde ich wydawnictwo, zarówno fani jak i konkurencja czekają z zapartym tchem. To właśnie ich nakładem ukazał się debiutancki materiał takich artystów jak Untold czy Cosmin TRG, których twórczośc miała ogromny wpływ na obecny kształt tanecznej elektroniki. Jedne ze swoich pierwszych kompozycji wydał u nich James Blake, na punkcie którego niedługo później oszaleli fani pod każdą szerokością geograficzną. Jego nowy utwór ukazał się z resztą na wydanej w maju kompilacji Hessle Audio “116 & Rising”.
W ramach polskiego przystanku Hessle Audio European Tour zagrają:
RAMADANMAN/PEARSON SOUND
Jedna z najważniejszych postaci nowego pokolenia muzyki tanecznej, remiksował takich artystów jak M.I.A., Jamie Woon czy ostatnio Radiohead. W tworczości Davida Kennedy’ego można usłyszeć echa nie tylko pierwotnego dubstepu, ale także klasyki house czy chicagowski juke. W tym roku ukazała się jego kompilacja FABRICLIVE, a współprowadzona przez niego audycja Hessle Audio na antenie legendarnej rozgłośni Rinse FM, obchodziła w maju pierwsze urodziny. Pearson Sound zagrał w tym roku na wszystkich najważniejszych festiwalach muzyki elektronicznej, m.in. Sonar, Outlook czy Bestival, a ostatnio także Tauron Nowa Muzyka w ramach sceny Mary Anne Hobbs.
http://www.fabriclondon.com/store/fabriclive-56.html
http://www.festiwalnowamuzyka.pl/ramadanman/
http://www.residentadvisor.net/dj/pearsonsound
BLAWAN
Jamie Roberts w ciągu niecałego roku zdołał zrobić jedną z najbardziej zawrotnych karier sceny klubowej ostatnich lat. Od czasu jego debiutanckiego singla który ukazał się nakładem właśnie Hessle Audio, udało mu się nie tylko dostać do elitarnego grona takich artystów jak Aphex Twin, wydając na łamach słynnej wytwórni R&S Records, ale także stworzyć jeden z najchętniej granych utworów 2011 roku – “Getting Me Down”. Jest także autorem oficjalnego remiksu ‘Bloom’, kompozycji pochodzącej z najnowszego albumu Radiohead. 
http://www.factmag.com/2011/03/14/fact-mix-230-blawan/
http://www.residentadvisor.net/dj/blawan
Polski support zapewnią CLUB COLLAB oraz JUNOUMI
http://clubcollab.com/
http://blog.junoumi.com/


Sprawdź inne wydarzenia @ Warszawa

Hessle Audio Europe Tour: Pearson Sound & Blawan Warszawa

Coals | Wisława x 19.07

Pt, 19 lipca 2019
godz: 20:30