Grimes – KONCERT ODWOŁANY!

Clubbing

Czwartek, 22 listopada 2012
godz: 20:00

1500m2

ul. Emilii Plater 29, Warszawa

Pokaż na mapie Pokaż na mapie

KONCERT ODWOŁANY

Niestety z przyczyn zdrowotnych artystki, koncert Grimes został odwołany. Wszystkie osoby, które zamówiły bilety na wydarzenie za pośrednictwem Muno.pl, otrzymają w poniedziałek (5 listopada) maila z informacją o zwrotach.


Okrzyknięta wschodzącą gwiazdą przez New York Times’a. Inspirująca, świeża i szczera. 22 listopada w warszawskim klubie 1500 m2 zagra Grimes. Młoda, kanadyjska artystka, która swoją trzecią płyta „Visions” ukradła niejednemu serce. Jej muzyka jest trudna do sklasyfikowania i dzieje się na przestrzeni elektro, indie i popu. Sama określa ją jako „post-internet”, czyli mieszankę wszystkiego, co ciekawe w dzisiejszym świecie. Mieszankę jednak na tyle oryginalna, że muzycznie zupełnie nie uchwytną. Poznajcie niepokorne dziecko YouTube’a.
„W jej muzyce jest wszystko co do tej pory słuchaliście, podane w taki sposób, jakiego jeszcze nigdy nie słyszeliście” napisał krytyk muzyczny z brytyjskiego Guardiana. I rzeczywiście miał sporo racji. W Grimes jest wszystko i nic, równocześnie. Wystarczy wysłuchać kilka utworów, żeby utwierdzić się w tym przekonaniu. Słuchane pierwszy raz brzmią znajomo, ale też zupełnie nowo. Odsłuchiwane po raz kolejny stają się znajome, ale wciąż też pozostają nowe. Taki chyba urok muzyki, której inspiracje sięgają od Mariach Carey, przez Bjork po Abbę. W utworach Claire Boucher, bo tak brzmi oryginalne imię i nazwisko artystki, można znaleźć zarówno silne nawiązania do muzyki z lat 80., jak i operowe kawałki przeplatające się ze słodko, uwodzącym popowym głosem. Wszystko to podane jest w otoczeniu bezpretensjonalnej i eleganckiej elektroniki. Do zasłuchania i pobujania się. Po prostu bardzo współcześnie.
Grimes to jednak nie tylko ciekawe odkrycie muzyczne, ale też pewien styl bycia. Bezpretensjonalny i niepokorny. W młodości kanadyjska artystka fascynowała się Marilynem Mansonem i chodziła od stóp do głów ubrana na czarno. Dziś jej styl daleki jest od gotyckich klimatów. Jej znakiem rozpoznawczym stała się krzywo przycięta grzywka, często zafarbowana na różowo, i zielone końcówki włosów. Do tego ciężkie buty na platformach i króciutkie spódniczki. Całość bardziej słodka, niż seksowna. Choć w utworach Grimes można znaleźć wiele popowych nawiązań, to artystka swoim wyglądem odbiega od wizerunku „śpiewającej gwiazdki”. Swój styl określa jako science-fiction punk i rzeczywiście, ma w sobie coś ze zbuntowanego dzieciaka. Zarówno w wyglądzie, jak i jej twórczości można usłyszeć dużą dawkę przekory i nonszalancji. Cóż, w końcu nie każda artystka projektuje pierścionki-waginy i deklaruje w mediach, że jej największym życiowym osiągnięciem było nie nagranie płyty, ale rzucenie jointów.
W listopadzie dziecko YouTube’a przyjedzie do Polski promować swoją najnowszą płytę Visions, która jest już trzecim i chyba najbardziej udanym krążkiem artystki. Choć Grimes ma dopiero 23 lata, to jej kariera nabrała już tempa. Jeszcze niedawno słodka Kanadyjka nuciła sobie do lustra zmiksowane hity z internetu i koncertowała dla znajomych. Dopiero dzięki występom przed koncertami Lykke Li zrobiło się o niej głośno. Dziś o jej najnowszej płycie piszę „The Guardian” i „New York Times”, a rozmowę z artystką można przeczytać w „Vogue”. Grimes to przykład na to, że wtórne może być twórcze. Wszystko już było, ale jeszcze nie Grimes. Przynajmniej nie w Polsce.
Olga Święcicka
naTemat.pl


Sprawdź inne wydarzenia @ Warszawa

Grimes – KONCERT ODWOŁANY! Warszawa

Lindsey Stirling – Warszawa

Cz, 19 września 2019
godz: 20:00

od 159 PLN
Grimes – KONCERT ODWOŁANY! Warszawa

K-HOLE TRAX na Jasnej

Pt, 20 września 2019
godz: 23:59

Grimes – KONCERT ODWOŁANY! Warszawa

KOKA w Miłości!

Pt, 20 września 2019
godz: 22:00