Grant Nelson !

Clubbing

Piątek, 15 września 2006
godz: 0:00

,

Pokaż na mapie Pokaż na mapie

Grant Nelson urodził się w 1971 roku na przedmieściach Londynu.

Swoje zainteresowania muzyczne kierował od wczesnych lat w stronę produkowania muzyki i remiksowania znanych utworów.

Swój pierwszy remiks stworzył mając zaledwie 13 lat i był to utwór Chaka Kahn „I feel for you”.

W roku 1995 wspólnie ze swoją długoletnią partnerką Kate Ross założył wytwórnię „Swing City Records”. O skali sukcesu, jaki osiągnął ten label świadczy najsłynniejszy jak dotąd remiks Granta – Negrocan „Cada Vez”, który opublikowany w 1999 roku – został sprzedany na całym świecie w prawie 2 milionach egzemplarzy.

Grant Nelson – zarówno jako producent i DJ – jest ikoną muzyki UK Garage. Był współtwórcą jednego z najbardziej znanych projektów tej sceny – Bump & Flex. Co więcej, wspólnie z Norrisem Windross stworzył projekt N’n’G, którego pierwszy hit „Right before my eyes” zadebiutował od razu na 12 miejscu ogólnokrajowej listy UK Charts w marcu 2000 roku.

O zdolnościach Granta jako producenta przebojów świadczy też fakt, że wyprodukowany przez niego singiel grupy Mis-Teeq „Be with Me”, zadebiutował od razu na 4 miejscu UK Charts.

W sobotę 26 listopada zeszłego roku Grant grał w NOBO po raz pierwszy, wszyscy którzy byli na tej imprezie na pewno pamiętają jak dobrze bawił się z nimi i jak trudno było go oderwać od decków. Zszedł z Djki dopiero po 5h grania!

Nie ukrywamy, że i tym razem liczymy na równie spektakularny popis szczególnie, że jest ku temu również szczególna okazja…