FreeFormFestival 2013 – Dzień 1

Clubbing

Piątek, 10 maja 2013
godz: 18:00

Soho Factory

ul. Mińska 25, Warszawa

Pokaż na mapie Pokaż na mapie

ZOBACZ RÓWNIEŻ – FREEFORMFESTIVAL 2013 – DZIEŃ 2

FreeFormFestival jest wyjątkowym i unikatowym na skalę Polską przedsięwzięciem kulturalnym. Festiwal prezentuje nowoczesną i niezależną muzykę oraz sztukę w środowisku miejskim, a jego celem jest wskazywanie nowych światowych trendów muzycznych i artystycznych.
FreeFormFestival na stałe wpisał się w kalendarz wydarzeń artystycznych w Warszawie i jest jednym z największych wydarzeń muzycznych w stolicy. Po raz pierwszy festiwal odbędzie się wiosną, dotychczas miał miejsce w październiku.

Piątek, 10 maja

GROLSCH STAGE
21:00 Kate Boy
23:00 Apparat live
01:00 Tricky
SECOND STAGE
20:00 Fair Weather Friends
22:00 Parachute Youth
00:00 Hudson Mohawke
02:00 SebastiAn
FREE FORM CLUB
22:00 Du:IT
23:30 Harrison Chord
01:00 Patryk Niedziela
02:30 Envee
04:00 Patryk Niedziela
04:00 Harrison Chord
TRICKY live / UK
legenda trip–hopu powraca z nową płytą “False Idols”!
Wokalista, kompozytor i producent, aktor i odkrywca talentów, ale przed wszystkim legendarna postać bristol sound, głos zespołu Massive Attack i współtwórca muzyki trip-hop. Zadebiutował w formacji Wild Bunch, która później stała się Massive Attack. Wspólnie nagrali najważniejsze płyty gatunku  Blue Lines i Protection. W 1995 odnosi wielki sukces solo, za sprawą debiutanckiego albumu Maxinquaye. Dziś ma na swoim koncie 9 studyjnych płyt i  współpracę z wielkimi postaciami sceny.  Bjork, jego wieloletnia partnerka życiowa, pojawiła się na dwóch albumach Nearly Good i Pre-Millennium Tension, Tricky komponuje dla niej muzykę. Z PJ Harvey nagrywa wspólnie Broken Homes na albumie  Angels With Dirty Faces. Na Blowback pojawiają się Anthony Kiedis i John Frusciante z Red Hot Chili Peppers oraz Cyndi Lauper i Alanis Morissette. Jest odkrywcą talentu  Martiny Topley-Bird i Costanzy Francavilla.  W 2008 roku Tricky powrócił w wielkim stylu, za sprawą doskonałego albumu Knowle West Boy. Po dwóch latach oczekiwania (w między czasie wydał świetny dancehallowy Tricky Meets South Rakkas Crew) maestro Tricky powrócił z płytą Mixed Race, która była promowana przez hit Murder Weapon. W maju ukaże się jego nowa płyta pt. False Idols, wydanej po raz pierwszy w założonej przez niego wytwórni. Pod koniec lutego ukazał się singiel Nothing’s Changed, wykonany wspólnie z  piosenkarką Franceską Belmonte. Jego występ na FreeFormFestival będzie premierą nowego albumu.
APPARAT live / Germany
Apparat po raz pierwszy z zespołem na żywo w Warszawie!
Będzie to pierwszy koncert na trasie promujący najnowszy album ‘Krieg und Frieden’.
Apparat został założony przez Saschę Ringa – berlińskiego didżeja, producenta i twórca muzyki elektronicznej. Jest znany także z projektu Moderat, który stworzył wspólnie z duetem Modeselektor. Zaczynał od tworzenia muzyki techno na klubowe parkiety. Następnie jego muzyczne zainteresowania przeniosły się bardziej w stronę ambientu, a ostatnio skupia się raczej na tworzeniu dźwięków niż bitów. Jego najnowszym projektom bliżej jest do glitchu, IDM-u. Wykorzystuje w nich także klasyczne instrumenty smyczkowe. Jego pierwszy album  Multifunktionsebene – został wydany w 2001 roku. W 2004 roku pojawił się na sesji Johna Peel’a. Jest znany ze współpracy z Ellen Allien. Owocem współdziałania tych dwóch muzyków były albumy Orchestra Of Bubbles, Turbo Dreams, Way Out Remixes oraz Jet (Remixes). Wszystkie zostały wydane w 2006 roku. Rok później ukazał się jego solowy projekt Walls, a w 2008 roku Arcadia Remixes. W 2011 roku wydał pierwszą płytę jaki Apparat Band The Devil’s Walk. I rozpoczął koncerty akustyczne z zespołem. W kwietniu ukaże się jego nowa płyta pt. Krieg und Friede, którą swoja premierę będziem miał na FreeFormFestival w maju jego występy zapoczątkują całą europejska trasę nazwaną Apparat plays Krieg und Frieden.
SEBASTIAN  dj set / France
Francuski didżej z wytwórni Ed Banger, jeden z czołowych reprezentantów francuskiego electro wystąpi w Warszawie!
SebastiAn to naprawdę Sebastian Akchoté. Wraz z Justice uznany został za spadkobiercę Daft Punk. Zasłynął remixem dokonanym dla Daft Punk i szybko wyrobił sobie markę na francuskiej scenie elektronicznej. Kolejny duży rozgłos przyniósła artyście interpretacja utworu Killing In The Name Rage Against The Machine, który ukazał się w 2007 roku. Sebastian Akchote współpracował również z takimi gwiazdami jak Bloc Party, Klaxons czy też Uffie. Artysta od samego początku związany jest z wytwórnią Ed Banger i to jej nakładem w 2011 roku ukazał się długo oczekiwany debiutancki album zatytułowany Total. Renoma pozwoliła mu na zaproszenie na płytę kilku uznanych gości. Na albumie pojawiają się więc M.I.A. i Gaspard Augé z Justice.
PARACHUTE YOUTH  live / Australia
Australijski, electro-popowy duet wystąpi w ramach trasy „Count to ten”!
Parachute Youth tworzy dwóch muzyków Matthew Gill i John Courtidis. Ich karierę aktywnie wspierają Empire Of The Sun, którym bardzo podobają się poczynania duetu. Ich muzyka to energetyczny pop z rockowym pazurem. Niedawno ukazała się ich EPka „Count to ten”, na której znalazł się hit „Can’t Get Belter Than This”. Utwór ma już ponad 4 miliony wyświetleń na YouTube i podbija listy przebojów na całym świecie. Przez wielu uważani za objawienie muzyczne tego roku.
FAIR WEATHER FRIENDS  live
Polski zespół grający mieszankę muzyki tanecznej i elektronicznej
Zespół Fair Weather Friends powstał w Czeladzi na początku 2011 roku. Jego twórczość inspirowana jest współczesną elektroniką i muzyką taneczną lat 70 i 80. W marcu 2012 roku światło dzienne ujrzała debiutancka EP-ka FWF pt. Eclectic Pixels. Utwory z tego wydawnictwa gościły na antenie największych stacji radiowych. W czerwcu 2012 r. oficjalną premierę miał teledysk do singla Fortune Player, który obecnie emitowany jest w ogólnopolskich stacjach telewizyjnych. Pomimo krótkiego stażu w branży muzycznej, Fair Weather Friends mają na swoim koncie występy na dużych letnich festiwalach. W lipcu wystąpili na zeszłorocznej edycji Open’er Music Festival i w podsumowaniu Radiowej Trójki zostali wymienieni w gronie trzech najciekawszych zespołów Talent Stage.
KATE BOY
Australijsko-szwedzki zespół electropopowy po raz pierwszy w Polsce! Zespół tworzy australijka – Kate Akhurst, i 3 szwedów – Hampus Nordgren Hemlin, Oskar Sikow Engstrom oraz Markus Dextegen. Ich muzyka nawiązuje do najlepszych szwedzkich elektronicznych produkcji jak The Knife, Robyn czy Niki & The Dove.
Przedsprzedaż Muno.pl:
– Karnety 2 dni – 150 zł do 15 marca |  170 zł od 16 marca do 15 kwietnia | 190 zł od 16 kwietnia
– Jednodniowe – 100 zł – od 1 marca do 31 marca | 120 zł – od 1 kwietnia do 30 kwietnia | 140 zł – od 1 maja


Sprawdź inne wydarzenia @ Warszawa

FreeFormFestival 2013 – Dzień 1 Warszawa

Gruuv On feat. Vero Yagé

Wt, 18 lutego 2020
godz: 23:00

FreeFormFestival 2013 – Dzień 1 Warszawa

Środek

Śr, 19 lutego 2020
godz: 21:00

FreeFormFestival 2013 – Dzień 1 Warszawa

Mr Silla (Mum) w Warszawie

Śr, 19 lutego 2020
godz: 20:00

od 35 PLN
FreeFormFestival 2013 – Dzień 1 Warszawa

We Are Radar: Jensen Interceptor

Pt, 21 lutego 2020
godz: 23:00