FLYING LOTUS

Koncerty
Electronic

Poniedziałek, 22 czerwca 2015
godz: 21:00

Teatr Studio

Plac Defilad 1, Warszawa

Pokaż na mapie Pokaż na mapie

Najbardziej wyczekiwany w naszym kraju artysta nowej muzyki po 6-ciu latach wraca na nadwiślańską ziemię. Na scenie teatru pokaże swój najnowszy live show: materiał z nowej płyty “You’re Dead!” zaprezentuje w otoczeniu niesamowitej instalacji mappingowej. Obok niego jako główny support wystąpi Brytyjczyk Lapalux, który również pokaże swój najnowszy materiał z niedawno wydanej płyty “Lustmore”. Zrodzony w jazzie, wychowany w hip-hopie, zakochany w elektronice – najważniejsza postać nowej muzyki na świecie, Flying Lotus. Szykuje się koncertowe wydarzenie lata.

Flying Lotus, czyli Steven Elison to artysta wyjątkowy. Minęło 9 lat od kiedy światło dzienne ujrzał jego debiutancki album „1983”, który rozpoczął ścieżkę muzyka ku zmianie świata hip-hopu. Dwa lata później poprzez Warp Records do sprzedaży trafiło „Los Angeles”, które było dla niego kamieniem milowym i ugruntowaniem pozycji na światowej scenie muzycznej. Inspirując się J Dillą FlyLo łączył fascynację techno, soulem z samplami muzyki jego ciotki – żony Johna Coltrane’a. W zeszłym roku ukazał się jego kolejny, piąty już, album zatytułowany „You’re Dead!” i jako jeden z niewielu muzyków na świecie FlyLo może oficjalnie powiedzieć, że nie nagrał żadnej słabej płyty w swojej karierze.

„You’re Dead!” to płyta jak dotąd najsilniej jazzująca. Flying Lotus pozwolił sobie skakać od jednej fascynacji do drugiej tworząc bardzo otwarty brzmieniowo świat, jednocześnie był w stanie zamknąć wszystko w logiczne ramy wydawnictwa z ryzykownym motywem przewodnim śmierci. Łatwo jest zauważyć wpływ FlyLo na jednego z najpopularniejszych raperów ostatnich lat Kendricka Lamara. To właśnie produkcja Elisona otwiera genialny „To Pimp Your Butterfly” przypominając nam, że Lotus jest tam gdzie dzieją się najważniejsze w rzeczy w rapie.

Ostatni raz w Polsce artysta wystąpił 6 lat temu. Wtedy promował swój wizjonerski album „Los Angeles” na katowickiej Nowej Muzyce. Do Warszawy przyjedzie ze specjalnie przygotowanym audiowizualnym występem, z którym jeździ po najważniejszych festiwalach świata – do Warszawy przybywa prosto z Sonara w Barcelonie, zaraz po występie w stolicy Polski rusza na Glastonbury. W Teatrze Studio FlyLo pojawi się z ekipą wizualizatorów, aby pokazać fanom swój audiowizualny spektakl. Mieszanka jego kawałków z imponującym mappingiem zachwyci każdego fana nowej muzyki. Z całego świata napływają do nas informację, że Flying Lotus nigdy nie był w lepszej formie koncertowej niż teraz – szykuje się niezapomniana noc.Sprawdź inne wydarzenia @ Warszawa

FLYING LOTUS Warszawa

Coals | Wisława x 19.07

Pt, 19 lipca 2019
godz: 20:30