Fasrat showcase / wmw2016

Clubbing
Deep house Electronic House Indie Dance / Nu Disco Tech House Techno

Piątek, 28 października 2016
godz: 21:00

Kwadratowa

Reja 9, Warszawa

Pokaż na mapie Pokaż na mapie

Father And Son Records And Tapes to wytwórnia założona i prowadzona przez Maćka Sienkiewicza, wydająca różnorodną muzykę w urozmaiconej szacie graficznej.
Pierwsza płyta, “Nowadays” Das Komplex, z charakterystyczną okładką Aleksandry Waliszewskiej ukazała się w maju ubiegłego roku – debiut koszalińskiego artysty spotkał się z doskonałym przyjęciem w kraju i na świecie.
Do dziś nakładem FASRAT ukazało się 8 winylowych EP i składankowy CD – poza Das Komplexem krążki wydali tu też @Selvy, Naphta, Paweł Bartnik / DJ Sajko, Niemoc i sam właściciel labelu, zaś okładki wyszły spod ręki tak uznanych artystek, jak Paulina Ołowska, Anna Niesterowicz, Ania Goszczyńska i Maria Apoleika.
W najbliższych miesiącach na FASRAT pojawią się zarówno debiutanci, jak i uznani już artyści: Mr Yo So, A Krenz, Kobster, Teielte, Sarmacja, Patryk Cannon, Iwashomeanyway, Tomas Jirku, en2ak, Kito Jempere i inni.
Muzyka będzie oryginalna i zaskakująca, a okładki bardzo kolorowe.

http://fasrat.com/
https://hearthis.at/fasrat

Z okazji Warsaw Music Week w Kwadratowej reprezentacja FASRAT będzie również bogata i różnorodna:

IWASHOMEANYWAY (live)
Organizm złożony z wielu brzmień i inspiracji.
Za muzykę odpowiada Yoshii Swxdn, producent mieszkający obecnie w Berlinie. Muzycznie zainteresowany zawiłymi strukturami wszelkiego glitchu i estetyką zamierzonego niepowodzenia. Jego remiks dla Wojtek Mazolewski Quintet znalazł się na płycie wydanej wiosną przez U Know Me Records.
Nela mieszka nad polskim morzem. Zanim poznała Bartka śpiewała jedynie sama dla siebie, w domu, z przerwą na czekoladę. Bliski jej sercu jest minimalizm oraz powiedzenie Miesa van der Rohe “less is more”.
Efektem tego połączenia jest pierwsza EPka duetu, która ukaże się na początku przyszłego roku nakładem FASRAT. Projekt opiera się na dezynwolturze w podejściu do formy i szczególnym zamiłowaniu do braku jej rozwinięcia. Materiał nagrywany bardzo krótko w Funkhausie. Kończony bardzo długo wszędzie. W Kwadratowej duet wystąpi wspomagany przez gitarzystę.
https://soundcloud.com/yoshiiswxdn
https://soundcloud.com/neloryb/tracks

PATRYK CANNON (live)
Patryk zamieszany jest w scenę niezależną od końca lat 90, jako wokalista, animator, gitarzysta punkowych zespołów. Od kilku lat szuka nowej drogi w elektronice. Przy użyciu komputera, syntezatorów, efektów, sampli etc miesza techno z punkową ekspresją. Bezkompromisowe bity 4/4, szumy, sprzężenia, dysonanse przeplatają się z wokalem przeżutym przez Kaoss Pada. Pierwotne, korzenne, dzikie instynkty zmuszają nie tylko do tańca. Pierwszy solowy album “Family Movies Waves And Friends” ukaże się wiosną przyszłego roku na FASRAT.
https://soundcloud.com/patrykcannon

KOBSTER (live)
Za dnia projektant, po zmroku syntezatorowy czarodziej. Wraz z Tomkiem Bednarczykiem prowadził niezależną wytwórnię We Are Your Music Mate. Ex-Harrison Chord, ex-Yeteez, ex-mąż. Obecnie skupiony na solowym projekcie. Debiutancki mini-album “Ventura” ukaże się pod koniec roku.
https://soundcloud.com/kobster

A KRENZ (live)
Tegoroczny debiutant. EP “Onsen” ukaże się pod koniec roku.
https://soundcloud.com/antoni-krenz

DAS KOMPLEX (DJ)
Das Komplex powstał w 2007 w Koszalinie, początkowo jako duet Emose Uhunmwangho i Marcina Łukaszewicza, obecnie jest to już całkowicie solowy projekt Marcina. Po latach nagrywania “do szuflady”, w maju ubiegłego roku pojawiła się pierwsza EPka “Nowadays” dla FASRAT. Dla wytwórni Maćka Sienkiewicza Marcin nagrał jeszcze “Kaczeńce” (z remiksami Rune Lindbaeka i U-Ka) i ostatnio “Pudding”. Po sukcesie pierwszej płyty kolejne pojawiły się także na Step Recordings i Young Adults. Jako producent Marcin proponuje bardzo swoiste, bogate w sample spojrzenie na deep house cze nu disco, jako DJ gra zdecydowanie tanecznie.
https://soundcloud.com/daskomplex

TEIELTE (DJ)
Teielte- producent, którego brzmienie jest wypadkową pierwotnej fascynacji hip-hopem i współczesną elektroniką. Jego muzyka charakteryzuje się wielowarstwową strukturą pełną mrocznych elementów w oprawie połamanych bitów. W 2010 roku otworzył katalog wytwórni U KNOW ME płytą „Homeworkz” a jego kolejne epki „Wooden Love” i „Crystalline” zebrały doskonałe recenzje. Swoje live acty prezentował w klubach polskich i zagranicznych oraz m.in. na festiwalu Tauron Nowa Muzyka, Boogie Brain czy Heineken Openair. Współtworzy projekt Sotei (z Wojtkiem Soburą) oraz Wespół ( z Pablo Hudini). Uczestnik warsztatów Red Bull Music Academy Bass Camp Warsaw w 2012 roku.
https://soundcloud.com/teielte

DJ SAJKO (DJ)
Paweł Bartnik mieszka w Płocku. Muzyk, producent, realizator dźwięku. Współtworzy zespół kIRk. Był częścią Mszy Świętej W Altonie. Z Michałem Kołowacikiem (Echo Deal) tworzy duet Sarmacja. Pod własnym nazwiskiem wydał w 2014 album dla Requiem Records. Jest fanem techno, technik dubowych i improwizacji. Prowadzi studio heavyweight.pro. W tym roku wydał dla FASRAT 12” “Cutman”, doskonale przyjętą przez ambitniejszych europejskich DJów.
http://heavyweight.pro/

MACIEK SIENKIEWICZ (DJ)
Urodzony w Warszawie muzyk, krytyk muzyczny, DJ o jednym z najdłuższych staży w Polsce. Od lat eksploruje różne obszary muzyki – klasycznej i najnowszej, popularnej i awangardowej, tanecznej i eksperymentalnej. Zaczynał na początku lat 90, współprowadząc wraz z DJ 600V kultowe imprezy w warszawskich klubach Alfa i Hybrydy; od tego czasu gra regularnie w kraju i za granicą. Jako DJ występował u boku wielu lubianych artystów klubowych, jako muzyk grał improwizowany noise z Jackiem Staniszewskim, Anną Zaradny czy Zbigniewem Karkowskim. Nagrywał muzykę do prac wideo i filmów dokumentalnych, uczestniczył w wielu projektach artystycznych/galeryjnych na całym świecie. Jako dziennikarz współpracował z szeregiem czasopism, zaś w połowie lat 90 prowadził program TV “Techno Life”. Jego edity ukazały się nakładem The Very Polish Cut Outs, w ubiegłym roku wydał ambientowy materiał “F” dla Wounded Knife.
https://soundcloud.com/yacht-rock-disko

**************

Warsaw Music Week to nowoczesny festiwal miejski prezentujący utalentowanych Artystów z Polski i zagranicy a także najlepsze kluby i sale koncertowe w stolicy. To pierwszy w Polsce festiwal o charakterze showcase’owym, gdzie polskie wytwórnie fonograficzne oraz niezależne labele prezentują swoich Artystów oraz ich nowe wydawnictwa.

W ciągu 6 lat w festiwalu uczestniczyło ponad 50 tysięcy osób! Gwiazdami poprzednich edycji byli m.in.: Apparat, The Crystal Fighters, Sebastian, Thomas Azier, Hooverphonic, Unkle, Ladytron, Hercules & Love Affair, DJ Mehdi, Goldie & MC Jakes, Toro Y Moi, Erol Alkan, DJ Falcon i wielu innych. W Warsaw Music Week udział wzięło ponad 80 artystów zagranicznych i 100 wykonawców z Polski!

Organizator główny i koordynator: agencja Good Music Productions

Oficjalny serwis na www.warsawmusicweek.pl

Wydarzenie zbiorcze Warsaw Music Week 2016: http://bit.ly/WMW2016Event

Dołączcie do nas:

Facebook: http://web.facebook.com/warsawmusicweek
Instagram: https://instagram.com/warsawmusicweek
Twitter: https://twitter.com/warsawmusicweek

#WarsawMusicWeek
#WMW2016

plakatSprawdź inne wydarzenia @ Warszawa

Fasrat showcase / wmw2016 Warszawa

Midnight Request

Śr, 11 grudnia 2019
godz: 23:00

Fasrat showcase / wmw2016 Warszawa

Piekarnia na Jasnej

Pt, 13 grudnia 2019
godz: 23:00

Fasrat showcase / wmw2016 Warszawa

Pryzmat

Pt, 13 grudnia 2019
godz: 23:00