ELIZABETE BALČUS [LV] (avant-pop – performance) + TBA | chmury

Koncerty
ELIZABETE BALČUS [LV] (avant-pop – performance) + TBA | chmury

Poniedziałek, 24 czerwca 2024
godz: 20:00

Chmury

ul. 11 Listopada 22, Warszawa

Pokaż na mapie Pokaż na mapie

▼ ELIZABETE BALČUS [LV] ▲

Elizabete Balčus to pochodząca z Łotwy producentka muzyczna i performerka, tworząca neo-psychodeliczny dream-pop z zaskakującego kolażu gatunkowych przeciwieństw, czego efektem jest brzmienie jednocześnie melodyjne i eksperymentalne. Jej sztuce dźwiękowej towarzyszy wyraźny, wizualny aspekt estetyczny, czerpiący inspirację z surrealizmu, współczesnej mody i geomterycznej obrazowości.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Elizabete studiowała grę na flecie klasycznym i jazzowym na Łotweskiej Akademii Muzycznej oraz śpiew operowy na Akademii Santa Cecilia w Rzymie. Mimo tradycyjnego wykształcenia, w jej muzycznym uniwersum wszystko jest dozwolone: zapętlanie partii fletów z głosem, wystukiwanie elektropopowych bitów, używanie warzyw jako syntezatorów. Twórczość Elizabete pozostawia słuchaczy w błogim stanie zawieszenia gdzieś pomiędzy jawą a snem, a jej występy na żywo wciągają publiczność w psychodeliczną i teatralną sytuację, która jednocześnie oszałamia i zachwyca.

Elizabete zadebiutowała w 2011 r. EP-ką „Wooden Horse”. Na swoim koncie ma dwa długogrające wydawnictwa, „Conarium” (2016) i „Hotel Universe” (2022), oba ciepło przyjęte przez krytykę i opisywane przez The Quietus, Drowned In Sound, Clash, Gigwise czy Louder Than War. Elizabete zagrała do tej pory dziesiątki koncertów w Europie, Ameryce Północnej i Azji. Występowała na takich festiwalach jak MENT, FME, Pop Kultur, FOCUS Wales, Eurosonic, Reeperbahn czy Tallin Music Week i supportowała takich artystów jak Fever Ray czy Animal Collective.

“If Elizabete treads the fine line between visionary art terrorist and certifiable nutso in a crown made of surgical waste, she makes it sound utterly beguiling” Gigwise

YT: www.youtube.com/elizabetebalcus
BC: elizabetebalcus.bandcamp.com/
IG: www.instagram.com/elizabetebalcus
SC: soundcloud.com/elizabete-balcus

 


ELIZABETE BALČUS [LV] (avant-pop – performance) + TBA | chmury | 24 czerwca 2024 Poniedziałek, Chmury

Biletomat.pl
35 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.


Sprawdź inne wydarzenia @ Warszawa

ELIZABETE BALČUS [LV] (avant-pop – performance) + TBA | chmury Warszawa

The Midnight | Warszawa

Śr, 17 lipca 2024
godz: 20:30

od 119 PLN
ELIZABETE BALČUS [LV] (avant-pop – performance) + TBA | chmury Warszawa

BASSTREET Thursdays E16

Cz, 18 lipca 2024
godz: 21:00

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →